لاغری در ماه رمضان با چند راهکار ساده و عالی

توضیحات:

 • به نام خدا

  رژیم غذایی با محدودیت کالری| رژیم لاغری ماه رمضان

  مهم‌ترین راز کاهش وزن و رژیم لاغری در ماه رمضان، نقصان کالری است. شما باید کالری کمتری نسبت به کالری مصرفی‌تان، دریافت کنید. پس در قدم اول باید مقدار کالری مورد نیاز روزانه‌ی خود را به‌دست بیاورید و سپس دست به یک برنامه ریزی غذایی درست بزنید. از طریق این فرمول‌ها می‌توانید مقدار کل کالری مورد نیازتان در طول روز را محاسبه کنید.

  • اگر قصد دارید به صورت آهسته و پیوسته وزن خود را کم کنید، وزن بدن‌تان را در عدد ۲۸.۶ ضرب کنید.
  • اگر هم قصد کاهش وزن سریع را دارید باید وزن‌تان را در عدد ۲۴.۲ ضرب کنید.

  حالا که عدد کالری موردنیازتان برای کاهش وزن را به دست آوردید، با توجه به این مقدار، وعده سحر، افطار و میان وعده خود را تنظیم کنید تا بیشتر از این کالری وارد بدن‌تان نشود. در این صورت شما می‌تونید کاهش وزن در ماه رمضان را تجربه کنید.

  داشتن فعالیت مناسب

  برای اینکه متابولیسم بدن شما حفظ شود و لاغری در ماه رمضان را تجربه کنید، باید روزانه هرچند به صورت محدود فعالیتی داشته باشید. خیلی از افراد در روزهای طولانی ماه رمضان، فعالیت‌های بدنی خود را متوقف می‌کنند و همه‌ی روز را در خانه و در حالت استراحت به سر می‌برند.

  همین موضوع باعث می‌شود تا شما به مرور متابولیسم بدن‌تان کم شود و متاسفانه دچار استپ وزنی هم بشوید. پس حتما سعی کنید که در ماه رمضان هم فعالیت‌های سبک و کارهای روزمره را مثل بقیه ایام سال انجام دهید و یا اگر کار و فعالیت شما سنگین است و امکان انجام آن را در این ایام و با زبان روزه ندارید، پیشنهاد فیتامین این است که برای لاغری در ماه رمضان حتما در دو نوبت بیست دقیقه‌ای در شبانه روز پیاده روی کنید.

  بالا بردن متابولیسم

  افزایش متابولیسم بدن، راه دیگر کاهش وزن و لاغری در ماه رمضان است. این راه بسیار پرکاربرد و موثر است. برای بالا بردن متابولیسم خود، سعی کنید حدود ۱.۵ گرم پروتئین به ازای هر کیلو وزن بدنتان دریافت کنید و این موضوع را در رژیم لاغری ماه رمضان خود رعایت کنید. مثلا اگر وزن شما 70 کیلوگرم هست، از افطار تا سحر 105گرم پروتیین مصرف کنید. همچنین انجام تمرینات مقاومتی باعث افزایش متابولیسم بدنتان خواهد شد.

  تمرینات مناسب برای افزایش متابولیسم

  برای افزایش متابولیسم و لاغری در ماه رمضان، تمریناتی که به عضلات بدن فشار مضاعفی وارد می‌کند، موثرتر است؛ مثل تمرین با کش و دمبل یا تمرینات بادی ویت یا بدنسازی. انجام این تمرینات، سنتز پروتئین را در بدن بیشتر می‌کند، همچنین به حفظ عضلات شما کمک خواهد کرد. هر چقدر عضله بیشتری داشته باشید، طبیعتا متابولیسم بالاتری هم خواهید داشت.

  بهترین زمان انجام تمرینات قدرتی

  در ماه رمضان بهترین زمان برای انجام تمرینات دو الی سه ساعت بعد افطار و یا ۱ ساعت قبل افطار است.

  نوشیدن آب کافی

  به‌طور کلی نوشیدن آب به مقدار کافی در همه ایام سال لازم و ضروری است ولی در این ماه و در رژیم لاغری ماه رمضان اهمیت آن بیشتر هم می‌شود. بنابراین از خوردن آب غافل نشوید. هیدراته بودن بدن به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد. از افطار تا سحر، سعی کنید که مقدار مشخصی آب خالص بنوشید.

  نکته: اگر نوشیدن آب به مقدار زیاد برایتان سخت است، می‌توانید آن را با کمی نعنا و لیمو و گلاب طعم‌دار و مصرف کنید.

  تقسیم افطار به دو وعده

  برای لاغری در ماه رمضان باید افطارتان را به دو وعده تقسیم کنید. بعد از چندین ساعت گرسنگی، زمانی که معده هنوز آمادگی ندارد، بهتر است که ابتدا یک وعده سبک و زود هضم و یک ساعت بعد وعده اصلی رو میل کنید.

  مثلا مواردی همچون سیب زمینی، تخم مرغ یا عدسی برای باز کردن روزه مناسب هستند. سپس یک ساعت بعد می‌توانید مواد غذایی سنگین‌تری مانند برنج و سینه مرغ را میل کنید. در این صورت به هدف خود که همانا لاغری در ماه رمضان است، نزدیک خواهید شد

  محدودیت در مصرف قندهای زودهضم

  معمولا در ماه رمضان مصرف قندهای طبیعی و غیر طبیعی( مثل خرما، زولبیا، بامیه، شکر) بیشتر می‌شود. باید حواستان به میزان مصرف آن‌ها و رژیم لاغری ماه رمضان خود باشد و در مصرف قندهای زود هضم زیاده روی نکنید. کنترل در میزان دریافت شیرینی جات می‌تواند گام موثری برای لاغری و کاهش وزن در ماه رمضان باشد.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :