دستگاه لاغری کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد چیست؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  دستگاه لاغری کرایولیپولیز (cryolypolysis) که تحت عنوان پیکرتراشی سرد (CoolSculpting) نیز، شناخته می‌شود روشی غیرتهاجمی است که از دمای سرد (بین 5- تا 5+) برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند. این متد با روش لیزر لیپولیز برای لاغری متفاوت است.

  سلول‌های چربی بر خلاف سایر انواع سلول‌ها در برابر سرما حساس هستند و پس از قرار گرفتن در معرض سرما دچار آپوپتوز (مرگ سلولی) می‌شوند. دستگاه لاغری کرایولیپولیز یکی از محبوب‌ترین روش‌های کاهش چربی‌های غیر طبیعی بدن است که با بیش از 450.000 روش در سراسر جهان انجام می‌شود.

  کرایولیپولیز جایگزین غیر جراحی روش‌های لیپوساکشن و لیپوماتیک است و می‌تواند به شکلی بدون درد ، سریع و بی‌خطر به دفع چربی‌های اضافی بدن کمک کند. مزیت اصلی روش کرایولیپولیز این است که بدون آسیب به سایر سلول‌های بدن، سلول‌های چربی را از بین می‌برد و نیازی به بستری و حتی استراحت در منزل نیست.

   چه افرادی کاندید انجام کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد هستند؟


  بیمارانی که دارای چربی‌های موضعی هستند که با وجود رژیم و ورزش همچنان باقی مانده‌اند، ممکن است تمایل به انجام کرایوليپولیز داشته باشند؛ بنابراین این روش برای کاهش وزن مناسب نیست بلکه روشی برای کاهش سایز می‌باشد.

   چه کسانی نمی‌توانند کرایولیپولیز انجام دهند؟

  بیماران مبتلا به بیماری های مرتبط با سرما ، مانند کرایوگلوبولینمی ، کهیر سرد (cold urticaris) و هموگلوبینوری حمله‌ای سرد (paroxysmal cold hemoglobulinuria)، نباید کرایولپیولیز انجام دهند. افراد دارای پوست شل و بدون قوام نیز نامزد مناسبی برای این روش نیستند.

  دستگاه لاغری کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سردچه می‌کند؟


  هدف از کرایولیپولیز این است که حجم چربی را در بافت چربی کاهش دهد. بعضی از بیماران ممکن است انتخاب کنند که بیش از یک منطقه را تحت درمان قرار دهند یا یک منطقه را بیش از یک‌بار کرایولیپولیز کنند.

  آیا کرایولیپولیز  یا پیکرتراشی سرد نیاز به بیهوشی دارد؟


  دستگاه لاغری کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد به هیچ عنوان نیاز به بیهوشی ندارد 

  آیا کرایولیپولیز نیاز به بیهوشی دارد؟

  کار با دستگاه لاغری کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد چگونه است ؟
  پس از ارزیابی ابعاد و شکل چربی در محل تحت درمان، یک اپلیکاتور با اندازه و انحنای مناسب انتخاب می‌شود. برای محافظت از پوست روی آن پد ژل قرار داده می‌شود. برای شروع درمان، دستگاه با ایجاد خلأ در اپلیکاتور، باعث می‌شود که بافت چربی زیر جلدی به بالا کشیده شده و وکیوم شود. سپس چربی وکیوم شده تحت سرما قرار می گیرد.

  پس از پایان درمان، دستگاه خلأ خاموش می‌شود و اپلیکاتور برداشته می‌شود. سپس منطقه ماساژ داده می‌شود که ممکن است نتایج نهایی را بهبود بخشد.

  در روش لاغری با دستگاه لاغری موضعی کویتیشن نیز با استفاده از امواج فراصوت سلول‌های چربی از حالت جامد به مایع تبدیل می‌شوند.شاید بد نباشد قبل از اقدام به روشهای لاغری اطلاعات خود را درباره انواع مختلف آن‌ها افزایش دهید و بعد تصمیم بگیرید.

  کرایولیپولیز چقدر طول می‌کشد؟


  بسته به ضخامت منطقه مورد نظر و تعداد نواحی تحت درمان، جلسات کرایولیپولیز در حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت به طول می‌انجامد. بیماران به طور معمول در طول انجام آن تلویزیون تماشا می‌کنند، از تلفن خود استفاده می‌کنند یا به مطالعه مشغول می‌شوند.

   عوارض دستگاه لاغری کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد چیست؟
  میزان عوارض کرایولیپولیز کم و میزان رضایت بالا است. قرمزی موضعی ، کبودی و بی‌حسی پوست از عوارض جانبی شایع هستند و انتظار می‌رود که خیلی زود فروکش کنند. گاهی بیماران در طول درمان احساس سرما می‌کنند که خود این سرما به بی‌حسی بیشتر نواحی تحت درمان کمک خواهد کرد. کرایولیپولیز معمولاً عوارض بلندمدت خاصی ندارد.

  در موارد اندکی خطر ناهماهنگی و عدم تقارن سطحی در ناحیه تحت درمان وجود دارد. بیماران ممکن است نتایجی را که به آن امیدوار بودند به دست نیاورند. به‌ندرت و در کمتر از 1 درصد، ممکن است بیماران دچار هیپرپلازی پارادوکسیک چربی شوند که به معنای افزایش غیر منتظره در تعداد سلول‌های چربی می‌باشد. این مورد در مردان سه برابر بیشتر از زنان اتفاق می‌افتد و بیشتر در نژاد اسپانیایی یا لاتین دیده می‌شود.

  نتایج کرایولیپولیز چه زمانی دیده می‌شود؟
  تعداد جلسات استفاده از دستگاه لاغری کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد متعددی برای رسیدن به هدف مطلوب مورد نیاز است. تعداد این جلسات به حجم منطقه تحت درمان و میزان مقاومت چربی‌های آن بستگی دارد. سلول‌های چربی آسیب دیده معمولاً پس از 4 تا 6 ماه به تدریج توسط سیستم لنفاوی از بدن فرد حذف می‌شوند و کاهش در چربی‌های شکمی مشاهده می‌گردد. میزان کاهش چربی در هر جلسه به طور متوسط حدود 20 درصد است. فاصله بین جلسات نیز در حدود 6 جلسه می‌باشد.

  در طول یک دوره درمانی کرایولیپولیز چیزی در حدود 3 تا 5 سانتی‌متر از قطر چربی‌های موضع تحت درمان کاسته می‌شود.

  بهبودی پس از کرایولیپولیز چقدر طول می‌کشد؟
  محدودیت فعالیت وجود ندارد و از همان روز انجام کرایولیپولیز، فرد می‌تواند به فعالیت‌های عادی خود بازگردد. بیماران به ندرت دچار درد می‌شوند اما گاهی ممکن است بیماران هنگام انجام کار بیرون از منزل احساس درد کنند. در صورتی که بیمار دچار درد بلند مدت یا هر عارضه دیگری شد باید با جراح پلاستیک تماس بگیرد تا داروهای مناسب را برایش تجویز کند.

  بهبودی پس از کرایولیپولیز چقدر طول می‌کشد؟

  قیمت دستگاه لاغری کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد چقدر است؟
  هزینه دستگاه لاغری کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد معمولاً بر اساس بخشی که دستگاه می‌تواند با هر بار ایجاد خلأ وکیوم کند (زون)، تعیین می‌شود. این مورد توسط میزان ضخامت و مقاومت بافت چربی بدن فرد متقاضی تعیین می‌شود. از طرفی باید دید که لازم است فرد چند ناحیه از بدنش را و در چند جلسه تحت درمان قرار دهد. برخی مراکز به صورت ناحیه‌ای خدمات ارائه می‌دهند که ممکن است کمی ارزان‌تر تمام شود و برخی بر حسب تعداد زون های مورد نیاز قیمت اعلام می‌کنند.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :