روش‌های خلاصی از گردن و کمر درد

توضیحات:

 • به نام خدا

  تراپی یخ و گرما
  پزشکان برای ۴۸ الی ۷۲ ساعت اول پیشنهاد می‌کنند که یخ را روی ناحیه‌ای که درد می‌کند، به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه اعمال کنید. قالب‌های یخ به جلوگیری از التهاب و کاهش تنش عصب‌ها کمک می‌کنند و بدن را بی‌حس می‌کنند. اگر هنوز هم عضلات سفت و دردناک هستند، دوش آب گرم بگیرید یا از کمپرس گرم استفاده کنید تا جریان خون در این ناحیه افزایش پیدا کند و سفتی ماهیچه و عضله از بین برود.

  ماساژ آرام گردن و کمر
  ماساژ دادن یکی از ایده‌های عالی است، به شرطی که نزد فرد متخصص مراجعه کنید اما اگر احساس می‌کنید که درد شما خیلی جدی نیست، می‌توانید از یکی از اعضای خانواده بخواهید که شما را ماساژ دهد. فردی که شما را ماساژ می‌دهد، اول باید ماهیچه دچار گرفتگی را به آرامی بمالد و کمی آن را فشار دهد. اگر این روش کمکی نکرد، باید ماهیچه را مدت کمی در دستش بگیرد تا شاید درد این ناحیه از بین برود.

  ماساژ گردن 

  مصرف مایعات بیشتر
  متخصصان بر این عقیده هستند که بسیاری از اسپاسم‌ها و گرفتگی عضلانی به دلیل مصرف ناکافی آب در طول روز است. پس حتما به طور منظم آب بنوشید.

  بالشت مخصوص گردن
  دلیل گردن درد و کمر درد این است که شما روی بالش‌های غلط و تشک‌های نامناسب می‌خوابید که از گردن‌تان به خوبی محافظت نمی‌کند. پس بهتر است از بالش‌های گردنی استفاده کنید که معمولا هم شکل و هم پارچه مناسبی دارند.

  دراز کشیدن و استراحت کردن
  اسپاسم عضلانی نشان دهنده این است که شما نیاز به استراحت دارید و باید سعی کنید که بدن خود را آرام کنید. متخصصان پیشنهاد می‌کنند که در چنین حالتی روی کمر دراز بکشید و یک بالش راحت زیر سر بگذارید و بالش دیگر را زیر زانو قرار دهید تا حس آرامش بیشتری داشته باشید. در این حین، به موسیقی مورد علاقه خود با استفاده از رایحه‌ای که دوست دارید، گوش دهید.

  چند تکنیک ساده برای جلوگیری از درد گردن و کمر
  اگر مدت‌زمان طولانی با کامپیوتر کار می‌کنید، حتما به طور منظم هر یک ساعت یک بار حرکات کششی انجام دهید.
  سعی کنید که از هولدرهای مخصوص استفاده کنید تا کامپیوتر یا هر چیزی که در حال خواندنش هستید، بالا بیاید و موازی با چشم شما باشد تا مجبور نباشید که گردن خود را خم کنید.
  کفش پاشنه بلند نپوشید.
  در کنار همه این موارد، بسیار مهم است که در رژیم غذایی خود ویتامین‌D و کلسیم مصرف کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :