۹ نکته برای از بین بردن چربی شکم

توضیحات:

 • به نام خدا

  از بین بردن چربی شکم با خوردن فیبر محلول

  فیبر محلول، آب را جذب می‌کند و یک نوع ژل تشکیل می‌دهد. این ژل، به کاهش سرعت غذا هنگام عبور از سیستم گوارش شما کمک می‌کند.

  علاوه بر این، فیبر محلول ممکن است به کاهش چربی شکم کمک کند. برای لاغری شکم، سعی کنید در روز غذاهایی با فیبر بالا مصرف کنید. برخی از منابع عالی فیبر محلول عبارت‌اند از:

  • دانه‌های کتان
  • کلم بروکسل
  • آووکادو
  • حبوبات
  • تمشک

  اجتناب از چربی ترانس راه حل حذف چربی شکم

  چربی ترانس در اغلب مواد غذایی بسته‌بندی‌شده وجود دارد. در مطالعات نشان داده‌شده است که، چربی‌های ترانس، با التهاب، بیماری‌های قلبی، مقاومت به انسولین و افزایش چربی شکمی مرتبط هستند.

  حذف شکر از رژیم غذایی

  خوراکی‌های حاوی قند برای سلامتی مضر هستند. مصرف زیاد این نوع غذاها، سبب افزایش وزن می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد که قند افزوده‌شده به خوراکی‌ها، اثرات مضر منحصر‌به‌فردی بر سلامت متابولیک دارد. قند اضافی، بیشتر به دلیل مقادیر زیاد فروکتوز، می‌تواند منجر به تجمع چربی در اطراف شکم و کبد شود.

  از بین بردن چربی شکم با افزایش مصرف پروتئین

  پروتئین، احتمالا مهم‌ترین درشت مغذی برای کاهش وزن است. تحقیقات نشان می‌دهد که پروتئین، می‌تواند اشتها را تا ۶۰ درصد کاهش دهد. اگر هدف شما کاهش وزن ا‌ست، پروتئین می‌تواند موثرترین تغییری باشد که می‌توانید در رژیم غذایی خود ایجاد کنید. پروتئین، هم در کاهش وزن و هم در عدم افزایش وزن مجدد به شما کمک می‌کند.

  مصرف پایین کربوهیدرات

  مصرف کم‌تر کربوهیدرات، یک‌راه موثر برای از بین بردن چربی شکم است. مطالعات متعدد نشان می‌دهند، هنگامی‌که افراد کربوهیدرات را کاهش می‌دهند، اشتهای آن‌ها کاهش می‌یابد و درنتیجه وزن کم می‌کنند.

  از بین بردن چربی شکم با کاهش سطح استرس

  استرس با تحریک غدد فوق کلیوی برای تولید کورتیزول ، چربی شکم را افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که سطوح بالای کورتیزول، اشتها را افزایش می‌دهد و سبب ایجاد چربی در نواحی شکم می‌شود. برای از بین بردن چربی شکم، فعالیت‌های لذت‌بخشی را انجام دهید که استرس شمارا کاهش می‌دهند. یوگا و مدیتیشن، روش‌های موثری در کاهش استرس و درنتیجه لاغری هستند.

  خواب آرام و به‌اندازه

  خواب، برای بسیاری از جنبه‌های سلامتی شما ازجمله کنترل وزن مهم است. مطالعات نشان می‌دهند افرادی که خواب کافی ندارند، وزن بیشتری اضافه می‌کنند. این وزن اضافه، شامل چربی‌های شکم هم می‌شود. باید حداقل ۷ ساعت در شب بخوابید و مطمئن شوید که خواب باکیفیتی دارید.

  نوشیدن‌چای سبز

  چای سبز یک نوشیدنی فوق‌العاده سالم است. مطالعات نشان می‌دهند که چای سبز می‌تواند به کاهش چربی شکم و درنتیجه لاغری شکم کمک کند. اثر چای سبز برای از بین بردن چربی شکم، زمانی بیشتر می‌شود که با ورزش همراه باشد.

  از بین بردن چربی شکم با ورزش

  یک مورد مهم دیگر برای کاهش چربی شکم وجود دارد. این مورد مهم، ورزش است. ورزش برای کاهش چربی شکم و پهلو بسیار مهم است.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :