بهترین خوراکی‌ها برای بی‌اعصاب‌ها

توضیحات:

 • به نام خدا

  سبزیجات و لبنیات

  جالب است بدانید خوراکی‌هایی مثال سبزیجات و لبنیات در ایجاد حس ارامش در افراد مختلف نقشی پررنگ دارند. درواقع با کمک مصرف یک لیوان شیر یا یک کاسه ماست کم چرب می‌توان به آرامش رسید. نکته جالب‌تر این که گاز زدن برخی میوه‌ها و سبزیجات هم به آرامش کمک می‌کند هم تنش روانی فرد را کاهش می‌دهد. برای مثال اگر هویج، کرفس، سیب را در هنگام عصبانیت گاز بزنید، احساس آرامش را تجربه خواهید کرد.

  کرفس

  اگر از افرادی هستید که هنگام عصبانیت دچار افزایش فشار خون می‌شوید بهتر است کرفس را امتحان کنید. کرفس نه تنها فشار خون شما را کاهش می‌دهد، بلکه به کاهش اضطراب و افزایش آرامش شما نیز کمک می‌کند.

  احساس آرامش با موز

  موز از دیگر خوراکی‌هایی است که به ایجاد حس آرامش در فرد کمک می‌کند. موز سرشار ازپتاسیم و منیزیم است و در نتیجه می‌تواند برای ایجاد حس آرامش بسیار مفید باشد

  دمنوش‌های آرامش‌بخش

  جالب است بدانید که دمنوش‌هایی مثل دمنوش چای سبز، دمنوش لیمو، دمنوش گل محمدی و غیره نیز در ایجاد حس آرامش در فرد عصبانی موثر است.

  خرما و کشمش

  مصرف خرما، کشمش و دیگر خوراکی هایی که شیرینی سالم دارند، نیز می‌توانند در افزایش حس آرامش افراد نقش داشته باشند.

  به طور کلی سعی کنید وقتی عصبی هستید خوراکی‌هایی را که چاق کننده هستند از دور و بر خود جمع کنید. برای مثال سعی کنید از قرار دادن انواع چیپس، پفک، شکلات شیرین و دیگر خوراکی‌ها روی میز جلوگیری کنید تا وقتی عصبی هستید ناخواسته دچار پرخوری عصبی نشوید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :