اولین ورزش ایرانی-المپیکی / راه اندازی مجدد راگ فوتبال بانوان

توضیحات:

 • به نام خدا

  رشته ورزشی راگ فوتبال برای اولین بار در دنیا، توسط احسان معینی در ایران ابداع و بنیانگذاری شد. این رشته بعد از ورزش های باستانی، اولین ورزشی است که به صورت بین المللی و به نام ایران ثبت شده تا جایی که شرکت اینونتک، معتبرترین شرکت ثبت اختراعات که در آمریکا قرار دارد در سال ۲۰۰۵ راگ فوتبال را به عنوان اولین ورزش نوین ایران زمین به ثبت رسانده است.

  احسان معینی، مخترع برتر ایرانی و همچنین مبدع راگ فوتبال، در رشته‌ای که خودش بنیانگذار آن بوده عنوان آقای گلی جهان را به نام خود ثبت کرده است. در حالیکه فدراسیون جهانی راگ فوتبال در نروژ برپا است، احسان معینی به عنوان جوان‌ترین رئیس حال حاضر میان فدراسیون‌های ورزشیِ جهان، مشغول به فعالیت است. اما نکته عجیب اینجاست با اینکه راگ فوتبال به عنوان یک رشته ورزشی ایرانی در جهان ثبت شده اما در کشور ما برای آن فدراسیون جداگانه در نظر نگرفته‌اند و چندان به آن بها داده نمی‌شود. در همین راستا خبرنگار سایت گفتگویی را با احسان معینی، رئیس فدراسیون جهانی راگ فوتبال و مبدع این رشته ورزشی ترتیب داده که متن آن در ذیل آمده است:

  احسان معینی در این خصوص به خبرنگار سایت گفت: راگ فوتبال تنها ورزش ایرانی است که قابلیت المپیکی شدن دارد. چرا که این رشته یکی از کاندیدهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو در نظر گرفته شده است. چوگان، ورزش های باستانی و زورخانه ای، راگ فوتبال، سه ورزش اصیل ایرانی هستند. در حالیکه چوگان ایرانی به نام آذربایجان ثبت شد و هیچکس هم اعتراضی نکرد. زورخانه هم کلا بخش بانوان ندارد، می‌ماند، راگ فوتبال که باید توجه ویژه‌ای به بخش بانوان در این رشته داشت.

  معینی ادامه داد: البته بانوان ایرانی هم باید برای سیاست گذاری این رشته ایرانی در جهان همکاری کنند. وزیر ورزش ایتالیا برای توسعه بخش بانوان راگ فوتبال در کشورش درخواست مربی زن ایرانی داد. این مسئله می‌تواند مهم‌ترین رویداد تاریخی_ورزشی برای بانوان ایران باشد که مستلزم همکاری خود بانوان نیز هست.

  وی در پایان گفت: به مدت دو سال بنا به دلایلی این رشته در ایران مسکوت مانده بود اما قرار است با پیگیری اینجانب مجددا آغاز به کار کنیم. پیش از این اولویت برای من سروسامان دادن به بخش کودکان راگ فوتبال بود اما در حال حاضر تصمیم دارم بیشتر توجه خود را در بخش بانوان متمرکز کنم. قرار است مجددا کما فی سابق لیگ و قهرمانی راگ فوتبال برای بانوان راه اندازی شود.

   


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :