فواید بدنسازی

توضیحات:

 • به نام خدا

  بدنسازی ورزشی که بدن عضلانی افرادی که به صورت حرفه ای در این رشته فعالیت می کنند به طور معمول با رژیم های غذایی سفت و سخت در ارتباط است که به ورزشکاران کمک می کند تا حد امکان وزن کم کرده تا عضلاتشان به خوبی نمایان شود و یا تا حد امکان به وزن خود اضافه کرده یا حجم بیاورند.

  ورزش بدنسازی عمر بدنساز را زیاد کرده و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.

  ساختن توده عضلانی در کوتاه مدت فعالیتی مفید محسوب میشود که با ثابت کردن کلسترول خون و ازدیاد هموگلوبین و سلولهای قرمز خون باعث سلامت بلند مدت بدن میشود. مهم ترین فواید بدنسازی بهبود سلامت استخوان هااست. انجام تمرینات مقاومتی مرتبط با بدنسازی به استخوان های شما فشار وارد می کنند و آنها را مجبور به سازگاری با این شرایط و در نتیجه قدرتمندتر و متراکم تر شدن وادار می سازد. در نتیجه جلوگیری از آغاز پوکی استخوان و استعداد کمتردر شکستگی و ترک خوردگی استخوان میشود.

  ورزش بدنسازی با ساختن تناسب اندام در سلامت قلب و عروق و تنظیم فشار خون کاهش و تثبیت وزن بدن، ایجاد هماهنگی و نرمی اعضاء و افزایش و درک و احساس مغزی بسیار مفید میباشد. بدنسازی باعث تقویت ماهیچه ها در طولانی مدت میشود  و ما با یک بدن سالم و زیبا میتوانیم حرکات ورزشی بیشتری را برای بدن خود ارائه بدیم.با افزایش انعطاف پذیری بدن و بالا بردن سوخت و ساز بدن قلب قوی میشود و فشارهای عصبی ناشی از کارهای روزانه کمتر و قدرت و سرعت بدن زیاد میشود.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :