تاثیر بدنسازی بر لاغری

توضیحات:

 • به نام خدا

  آیا بدنسازی موثر بر لاغری است؟

  حتما خیلی از افراد رویای لاغری با دستگاه های بدنسازی را دارند و تصور می نمایند با رفتن به باشگاه های بدنسازی و بخصوص کار با دستگاه های بدنسازی به وزن ایده آل خود می رسند. متاسفانه کار با دستگاه های بدنسازی سبب عضلانی شدن ماهیچه های بدن می گردد و کا با این دستگاه ها سبب می شود که نسبت پروتئین و عضلات به چربی ها افزایش گردد. بعضا دیده شده است که بعضی از دستگاه های بدنسازی سبب می شود که شما حتی افزایش وزن داشته باشید.

  توصیه می گردد که در افرادی که هدفشان لاغری می باشد در باشگاه های بدنسازی ورزش های هوازی و استقامتی انجام دهند و افرادی که تمایل دارند به عضله سازی باید کار با دستگاه های بدنسازی را انجام بدهند که سبب فرایند تبدیل چربی به عضله می گردد ولی باید توجه داشته باشید که به دلیل عضله سازی، افزایش وزن به همراه دارد.

  اگر می خواهید لاغر شودید به شما عزیزان توصیه می گردد ورزش های استقامتی با سرعت متوسط و طولانی مدت به همراه رژیم غذایی مناسب سبب لاغری و تناسب اندام شما می گردد.

  جالب است بدانید برای تثبیت و افزایش قدرت عضلات شکم و همچنین سفت شدن عضلات شکم می گردد.

  باید توجه نمایید که افرادی که مشکلات و یا بیماری های قلبی و … دارند و یاسنشان بالا می باشد توصیه می شود که از این دستگاه ها استفاده ننمایند به دلیل سنگین بودن این دستگاه ها ممکن است سبب تشدید این مشکلات گردد. در واقع هر فردی باید متناسب به شرایط و مشکلات بدنی خودش ورزش نماید.

  توصیه می گردد در هفته کمتر از 3 بار ورزش ننمایید، فقط توجه نمایید که اگر بیشتر از 3 بار در هفته ورزش سخت با دستگاه نمایید سبب افزایش قدرت عضلات شما بخصوص آقایان می شود و جالب است بدانید در خانم ها سبب افزایش قدرتشان می شود.

  توصیه که به شما عزیزان می شود این است که بهتر است در جلسات اول تحت نظر مربی باشگاه ورزش نمایید و اگر درخانه یک سری از تمرینات را انجام می دهید جلوی آینه این کار را انجام بدهید.

  برای افراد چاق بهتر است که ابتدا ورزش های هوازی (منظور از ورزش هوازی دوچرخه سواری، دویدن و پیاده روی به مدت زمان 30 تا 45 دقیقه در روز می باشد) انجام بدهند سپس اگر تمایل به عضله سازی دارید می توانید با استفاده از دستگاه های بدنسازی به اندام ایده آل خود برسید.

  حتما چند دیقه قبل از ورزش کردن باید گرم کنید و بعد از ورزش هم باید چند دقیقه سرد نمایید و در ایت بین حتما حرکات کششی انجام دهید. اگر شما جزء دسته افرادی هستید که مشغله کاری زیادی دارید توصیه می کنم که ورزش های هوازی انجام دهید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :