تفاوت بدنسازی و فیتنس چیست؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  حتما شنیده اید که که افراد بین بدنسازی و فیتنس تفاوتی وجود ندارد ولی این تصور اشتباه می باشد در بدنسازی وی آی پی سعی بر این است که شما عزیزان را از استباه در آورده و با تفاوت های این دو اشنا شوید.
  اکنون زمان آن رسیده ایت که تفاوت های بین این دو ذکر گردد.
  در واقع یکی از اصلی ترین تفاوت های بدنسازی و فیتنس این است که در فیتنس نیازی به این که دمبل بزنی و یا وزنه استفاده نمایید نیست ولی با این حال بدنسازی ورزشی می باشد که با وزنه و دستگاه های سنگین در ارتباط می باشد، در واقع بدنسازی و کار با وزنه ها سبب می شود که قدرت عضلات و ماهیچه ها افزایش یابد و یا به اصطلاح عضله سازی انجام می شود.
  در واقع یکی از اهداف اصلی در فیتنس تناسب اندام و خوش فرم بودن بدن می باشد همراه با سوزاندن کالری و چربی اضافی بدن ولی در بدنسازی هدف افزایش قدرت و عضله سازی می باشد.


  در واقع بدنسازی با افزایش وزن همراه می باشد ولی در فیتنس نیازی به عضله سازی و افزایش حجم عضله نمی باشد. در اصل فیتنس یعنی تناسب اندام و زیبایی به همین دلیل بیشتر آقایان به دنبال بدنسازی می باشند و بانوان عزیز به دنبال فیتنس و تناسب اندام می باشند.
  یکی دیگر از تفاوت های دیگر بدنسازی و فیتنس بر اساس مقدار فعالیت می باشد، در بدنسازی فعالیت ورزشی به میزان 3 الی 4 بار در هفته می باشد ولی در فیتنس نیاز داریم که عضلات کمتر به کار گرفته بشوند.
  تفاوت دیگر بدنسازی و فیتنس در تغذیه ورزشکاران می باشد در بدنسازی بیشترین میزان مصرفی مواد غذایی پروتئین می باشد به دلیل این که پروتئین سبب ساختن عضلات و ماهیچه ها می گردد ولی در فیتنس نیازی نیست که یک غذای خاص را میل کنید در فیتنس تاکید بیشتر بر مواد غذایی تازه و سالم می باشد و این گونه به نظر می رسد که با ورزش فیتنس چربی کم می کنید.
  در بدنسازی بحث بر عضله سازی و ایجاد ماهیچ می باشد به همین دلیل است که ورززش های سخت و سنگین را با وزنه انجام می دهند ولی در فیتنس بحث بر قوی تر کردن قدرت ماهیچه ها می باشد و ورزش هایی مثل کشش عضلات و ماهیچه ها ارجعیت دارد. در واقع در فیتنس عضلات قوی می شود ولی افزایش حجم زیادی در پی ندارد.
  در واقع یک فیتنس کار باید حواسش به اندامش باید که میزان چربی بدنش از یک حدی بیشتر نگردد این میزان چربی در حدود 8 درصد می باشد.

  فیتنس در واقع بر روی تناسب اندام و زیبایی اندام توجه می نماید ولی بدنسازی افزایش حجم ماهیچه ها و رشد عضلات را به دنبال دارد.

   

   


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :