نحوه مصرف مکمل پروتئین کازئین

توضیحات:

 • به نام خدا

  پروتئین کازئین از کجا به دست می‌آید و چگونه تولید میشود:

     این نوع مکمل همانطور که قبلا گفته شد از شیر تازه ی پستانداران  به دست می‌آید. انواع مکمل کازئین توسط تکنولوژی های غذایی متفاوت از جمله اسید کردن, فرآیند جداسازی از مایع,هیدرولیز کردن آنزیم ها,نمک سازی و … تولید میشود. پودر های پروتئینی معمولا پودر های کرم یا قهوه ای رنگ و خام و بی بو هستند و این مواد زمانی که در قوطی ها و بسته بندی های مخصوصشان قرار میگیرند تهت فشار نگهداری میشوند که برای مدت دوسال ماندگاری دارند.

   

  بهترین زمان و میزان مصرف مکمل پروتئین کازئین چه موقع و چگونه است ؟ 

     برای گرفتن بهترین نتیجه از این مکمل بدنسازی شما باید توجه خلی زیادی به نحوه مصرف و زمان بندی مصرفتان داشته باشید. مکمل پروتئین کازئین باید تنها پروتئینی باشد که قبل از خواب آن را مصرف می‌کنید. چرا که مصرف در زمان قبل از خواب به تعادل مثبت و منفی نیتروژن خیلی کمک کرده و در زمانی که شما خواب هستید و هیچ پروتئینی مصرف نمیکنید این مکمل میتواند فعالیت خود را به خوبی انجانم دهد. اپر شما یک حساب سر انگشتی داشته باشد متوجه میشوید که در طول عمر خود زمان خیلی زیادی را شما در خواب هستید و اگر به درستی نخوابید یا خواب منطمی نداشته باشید دچار مشکلات زیادی میشوید اما در زمان هایی که شما خواب هستید و هیچگون ورزشی انجان نمیدهید  نباید بگذارید که عضله های شما تجزیه شوند. بنابر این استفاده از این پودر های پروتئینی در زمان قبل از خواب به شما در این امر کمک میکند. 

   

     پودر مکمل کازئین خیلی راحت کار هزاران پودر پوتئینی دیگر را  انجام میدهد. برای مصرف آن شما خیلی راحت فقط کافیست پودر خور را به اندازه یک قاشق در مایعی که میخواهید با آن مخلوط کند مانند آ یا آب میوه(مقدار زیاد ۸ دز آب برای هر ۲۵ گرم از پروتئین) مخلوط کنید سپس آن تکان دهید تا به خوبی حل شود. 
  اگر هم میخواهید بدانید پودری که در دست دارید اصل است یا تقلبی به راحتی میتوانید از روی میزان تلخی آن متوجه این موضوع بشوید. همچنین یکی از دیگر ازمشخصه های این مکمل دلمه بستن آن در زمان هایی است که در محیط های اسیدی و یا دماهای بالا قرار میگیرد. به همین دلیل است که این مکمل را نمیتوان در غذاها ریخت و به همراه آنها پخت چرا که در دمای بالا دلمه میشود و خاصیت حل ناپذیری دارد در روی غذا قرار میگیرد.
  برای افرادی که دوست دارند از کازئین به شکل های مختلف استفاده کنند میتوانند آنرا به عنوان پودر در دسر های خود استفاده کنند که به این نوع دسرها، دسر پروتئین یا دسر”رسوب”میگویند. برای افرادی هم که از خوردن مایعات دیگر خسته شده اند میتوانند با کم کردن مقدار آب مخلوط در مکمل خود آن را به شکل غلیظ در بیاورند تا از شر مایعات خلاص شوند.

      و اما چه زمانی برای مصرف این پروتئین مناسب است؟
  پروتئین کازئین همانگونه که گفته شد همه کار است و کار هزاران مکمل را میتواند انجام دهد و زمانی که شما به پروتئین بیشتر نیاز دارید میتوانید از آن استفاده کنید برای مثال اگر قرار است مدت زیادی را بدون غذا سر کنید این مکمل خیلی مناسب است. پروتئین کازئین همچنین میتواند برای بهتر شدن واکنش شما نسبت به فرآیند متابولیک با پروتئین آب پنیر ترکیب شود.پس بنابر این اگر به دنبال یک انتخاب عالی برای بعد از تمرینتان هستید,سعی کنید پروتئین های آب پنیر و کازئین را به ترتیب با نسبت ۲:۱ ترکیب کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :