عصاره اسفناج برای لاغری

توضیحات:

 • به نام خدا

  لاغری یک روند زمان بر است که شما باید با استفاده از ورزش های مناسب و رژیم های لاغری سالم این روند را طی کنید. البته در کنار این موراد قرص ها و مکمل های شیمیایی و طبیعی نیز برای لاغری وجود دارد.

  ما توصیه نمی کنیم از مکمل ها و داروهای لاغری شیمیایی استفاده کنید زیرا عوارض جانبی زیادی بر روی معده و بدن شما خواهد داشت. اما می توانید از مواد طبیعی و گیاهی برای لاغری استفاده کنید. گیاهان طبیعی زیادی برای لاغری وجود دارند که شما می توانید از آن ها در رژیم غذایی خود استفاده کنید. یکی از بهترین مکمل‌ های لاغری که اخیرا مورد توجه قرار گرفته است، عصاره اسفناج است. تولیدکنندگان عصاره اسفناج ادعا می‌ کنند که این مکمل می‌ تواند با کاهش اشتها و میل انسان به غذا خوردن، به لاغری کمک کند.

  عصاره اسفناج، پودر سبز رنگی است که می‌ توان آن را با آب یا انواع اسموتی ترکیب کرده و مصرف نمود. عصاره اسفناج به شکل‌ های مختلفی از جمله کپسول هم در بازار وجود دارد. این پودر حاوی کنسانتره تیلاکوئیدهای برگ اسفناج است. تیلاکوئید، ساختارهای میکروسکوپی موجود در کلروپلاست سلول‌ های گیاهان سبز است.

  نقش اصلی تیلاکوئید در ساختار گیاهان، جذب نور خورشید است؛ فرایندی که به آن فتوسنتر می‌گویند. این فرایند، برای گیاهان، انرژی لازم برای تولید کربوهیدرات را فراهم می‌ کند. تیلاکوئید از ۷۰ درصد پروتئین، آنتی اکسیدان و کلروفیل تشکیل شده و ۳۰ درصد بقیه آن غالبا شامل چربی است. تیلاکوئید فقط مختص برگ‌ های اسفناج نیست. در واقع در برگ همه گیاهان سبز وجود دارد. مشابه این مکمل را می‌ توان از سایر گیاهان نیز تهیه کرد.

  عملکرد مکمل عصاره اسفناج برای لاغری

     تیلاکوئید موجود در عصاره اسفناج، فعالیت لیپاز را مختل خواهد کرد. لیپاز، آنزیمی است که چربی را هضم می‌ کند. این فرایند، موجب به تأخیر افتادن هضم چربی می‌ شود. در نتیجه، هورمون‌ های کاهش اشتها افزایش خواهند یافت. همچنین سطح هورمون گرلین یا هورمون گرسنگی را کاهش می‌ دهد. برخلاف داروهای شیمیایی لاغری، تیلاکوئید، موجب تأخیر موقتی هضم چربی می‌ شود و به طور کلی، از آن جلوگیری نمی‌ کند. در نتیجه، عصاره اسفناج، عوارض جانبی ناخوشایند داروهای مهار کننده لیپاز را ندارد. از جمله این عوارض می‌ توان به دفع چربی در مدفوع و دردهای شکمی اشاره کرد. هنوز به طور دقیق مشخص نیست که کدام بخش از تیلاکوئید مسئول ایجاد این تأثیر است. ولی ممکن است به خاطر وجود برخی پروتئین‌ ها و چربی‌ های موجود در آن، موسوم به گالاکتولیپید باشد.

   


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :