تی آر ایکس ورزشی چربی سوز

توضیحات:

 • به نام خدا

  تی آر ایکس:

  اگر دچار افزایش وزن و چاقی مفرط شده اید و خیلی از راه های لاغری و ورزشی را امتحان کردید اما نتیجه مطلوبی نگرفتید. ورزش trx می تواند شروع جدیدی جهت رسیدن به تناسب و زیبایی اندام باشد.

  تمریناتی که در ورزش trx انجام می شود تاثیر قابل توجهی بر تمام عضلات بدن خواهد گذاشت. این ورزش یکی از زیر شاخه های ورزش بدنسازی محسوب می شود و به صورت اجمالی فرد با انجام این تمرینات می تواند سطح استقامت بدن و البته چربی سوزی را افزایش دهد.

   

  برای انجام حرکات تی آر ایکس شما به دستگاه های بدنسازی احتیاجی ندارید، تنها وسیله های مورد نیاز در این ورزش سیم های تی آر ایکس و یا کش های مخصوص هستند.

   

  غالبا افراد از انجام تمرینات ورزش trx هدفی مبتنی بر رسیدن به تعادل، چربی سوزی و افزایش استقامت بدن دارند، با توجه به این که با انجام این تمرینات انرژی بیشتری نیز صرف می کنند و زودتر به نتیجه مطلوب می رسند. ولی همیشه هر رشته ورزشی عواقب و عوارضی نیز می تواند در پی داشته باشند. مثلا در ورزش trx ممکن است به صورت غیر منتظره حادثه ای برای فرد رخ دهد که مستلزم مراقبت و احتیاط است.

  چون در این ورزش فرد تقریبا در هوا معلق است بنابراین احتمال آسیب دیدگی در این روش بخصوص برای افراد مبتدی افزایش می یابد.

  تی آر ایکس بهتر است یا بدنسازی:

  وقتی کسی انجام تمرینات با دستگاه های بدنسازی را انتخاب می کند در واقع بر روی عضله سازی زمانی تمرکز دارد و تلاش می کند عضلاتش را تقویت کند و با انجام حرکات سایز و حجم آن ها را افزایش دهد بنابراین افرادی که چنین هدفی دارند از این رشته ورزشی استفاده می کنند که البته انتخاب درستی است.

  ولی تمرینات تی آر ایکس، مختص افرادی است که در پی تمرکز بر روی قوای جسمانی و بالا بردن استقامت بدنشان و البته چربی سوزی زیاد هستند.

  تمرینات در این ورزش غالبا صورتی عملکردی دارند و در لحظه تمام عضلات را درگیر می کنند. کسانی که در رشته تی آر ایکس علاوه بر کاهش وزن به دنبال زیبایی اندام نیز هستند از تی آر ایکس و بدنسازی بصورت همزمان استفاده می کنند تا زودتر به نتیجه ایدآل برسند.

  تمرینات پیلاتس یا ورزش trx:

  در حین انجام حرکات تی آر ایکس شما از دستگاه و یا هیچ وزنه ای استفاده نمی کنید، بنابراین صدمات کمتری را متحمل می شوید.

  در ورزش تی آر ایکس، ضمن تمرکز بر افزایش حجم عضلات بزرگ و کوچک بدن، قدرت بدن و انرژی آن نیز بیشتر می شود. به ظاهر تمرینات تی آر ایکس سبک و ساده هستند اما در واقع همچون تمرینات بدنسازی تاثیرگذار هستند.

  ولی در مورد پیلاتس اصلی ترین هدف تمرینات و حرکات رساندن فرد به بالاترین درجه چربی سوزی است و کسانی که دچار چاقی مفرط هستند بهتر است که این ورزش را انتخاب کنند جهت رسیدن به هدف.

  در حرکات پیلاتس شما باید از انعطاف پذیری خوبی در ناحیه کمر و شکم برخوردار باشید و حتما باید پیش از انجام حرکات پیلاتس دقایقی را به انجام حرکات کششی اختصاص دهید تا علاوه بر چربی سوزی دچار گرفتگی و انقباض نشوید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :