میزان اب مصرفی در هنگام ورزش

توضیحات:

 • به نام خدا

  به‌طورکلی اگر انجام تمرینات ورزشی فردی بیشتر از نیم ساعت باشد مطمئناً باید مایعات حین ورزش بنوشد، اما با توجه به تنوع نوشیدنی‌های ورزشی و نوشیدنی‌های انرژی‌زا، انتخاب گزینه درست برای اکثر ورزشکاران کمی مشکل شده است. اگر تصمیم دارید برای مدت‌زمان بیش از یک ساعت ورزش کنید باید حتماً مایعات به بدن خود برسانید.

  آب حجم زیادی از بدن را تشکیل می‌دهد. فرد وقتی‌که شروع به ورزش کردن می‌کنید، این مایع در بدنش مصرف می‌شود و یا از طریق عرق کردن از بدن خارج می‌شود، پس میزان آب بدن باید یکسان باشد.

  یک ورزشکار در طول شبانه‌روز نیاز به ۸ لیتر آب دارد و بایستی در فواصل زمانی مشخص مخصوصاً در طول تمرین بایستی هر ۱۵ دقیقه ۳۰۰ تا ۵۰۰ سی‌سی  یک ساعت قبل تمرین نیز بهتر است ۱ تا ۲ لیوان آب بنوشید.

  معمولاً نوشیدن آب سرد برای مردم بسیار لذت‌بخش می‌باشد.  همان‌طور که میدانید دمای داخلی بدن حدود 37 درجه می‌باشد. آب دریافتی برای جذب در روده باید به این دما برسد. پس هنگامی‌که ورزشکار آب سرد می‌نوشد مدت‌زمان بیشتری نسبت به آب با دمای بالاتر طول می‌کشد تا این آب جذب شود. آب مصرفی ورزشکار نباید دمای پایین‌تر از 4 درجه داشته باشد. حتی برخی موارد بیان می‌شود آب گرم‌تر تا دمای 12 درجه نیز بهتر است.

  درصورتی‌که از نوشیدنی‌های انرژی‌زا ورزشی استفاده می‌کنید در نظر بگیرید که میزان کربوهیدرات آن بیش از 6 تا 8 در صد نباشد و تقریباً هر 200 سی‌سی حاوی 120 تا 170 میلی‌گرم سدیم باشد. به‌طور طبیعی با افزودن کمی شکر و نمک به آب این میزان را می‌توان تأمین کرد.

   


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :