تمرینات کششی برای رهایی از درد کف پا

توضیحات:

 • به نام خدا

  درد کف پا هنگام راه رفتن و فعالیت در میان خانم ها بسیار شایع است. درد کف پا می تواند علت های گوناگونی داشته باشد. یکی از علت های آن پوشیدن کفش پاشنه بلند است که خانم ها تمایل زیادی به آن دارند. پوشیدن این کفش ها به اعصاب و عروق ناحیه کف پا فشار وارد می کند و می تواند سبب بروز ناهنجاری های کف پا ، زانو و کمر درد شود. کف پای صاف یا گود از جمله ناهنجاری هایی هستند که می تواند سبب درد کف پا شوند که درصدی از این ناهنجاری ها کاملاً اصلاح پذیر است.

  خوشبختانه تمرینات مخصوص کف پا می تواند باعث پیشگیری از درد و بهبود ناراحتی کف پا شود. در این مطلب قصد داریم سه تمرین کششی مفید برای بهبود درد کف پا را به شما معرفی کنیم. حتی اگر درد کف پا ندارید این تمرینات می تواند نقش موثری در پیشگیری از درد و ناهنجاری های کف پا داشته باشد. اگر زیاد کفش پاشنه بلند می پوشید و قصد ندارید آن ها را کنار بگذارید حتماً از این تمرینات استفاده کنید. برای نتیجه گرفتن این تمرینات را میتوانید دو تا سه بار در روز انجام دهید.

  ۱- کشش انگشتان پا

  بر روی صندلی بنشینید و پای راست را بر روی پای چپ قرار دهید. با انگشتان دست چپ انگشتان پای راست را در بغل بگیرید. ( مطابق شکل زیر) انگشتان پا را با قدرت به هم نزدیک کنید و ۱۰ ثانیه به هم فشار دهید سپس با دست انگشتان پا را به سمت بالا بکشید و ۱۰ ثانیه نگه دارید. کمی استراحت کنید و سپس این تمرین را برای پای دیگر تکرار کنید.

   

  ۲- ماساژ کف پا با توپ

  باستید و توپ تنیس را دقیقاً زیر انگشت دوم پا قرار دهید. وزنتان را روی پایی که بر روی توپ قرار دارد بیاندازید و به آرامی و به مدت ۱ تا ۳ دقیقه توپ را زیر پا بغلتانید و سپس اینکار را برای پای دیگر انجام دهید.

   

  ۳- کشش رهایی پاشنه

  بر روی زمین بنشینید و پای راست را صاف کنید. پای چپ را از زانو خم کنید و کف پای چپ را به سمت داخل ران قرار دهید. به آرامی به سمت پای راست خم شوید و انگشتان شست دو دست را دور انگشتان کوچک و بزرگ پا قلاب کنید. ( مطابق شکل زیر) اگر مقداری زانوهایتان خم شود اشکالی ندارد. دستانتان را که به دور انگشتان پا قلاب شده، به آرامی به سمت خودتان بکشید. در همین وضعیت با انگشتان دست کف پا را برای ۳۰ثانیه ماساژ دهید. برای هر پا دو یار کافی است.

   

   


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :