ورزش و سلامتی

توضیحات:

 • به نام خدا

  ورزش و سلامتی

  امــــروزه پــيــشــــرفــــت عــلـــوم و فــنـــاوري هـــا ســبـــب مي گردد تا انسانها با اتكاء به تكنولوژي نوين، رفتارهاي جديدي را كسب نمايند. هر گونه تغيير جديد مي تواند اثرات متفاوتي را در كليه ابعاد زندگي فردي، اجتماعي ، اقتصادي و … انسان به وجود آورد.اما از ميان اين عوامل آنهايي كه در سلامتي انسان تاثيرگذار هستند از نقش ويژه اي برخوردارند.

  نقش رفتارهاي ناهنجار بهداشتي و سبك زندگي و شيوه هاي تغذيه در افزايش ميزان بيماري هاي غيرواگيردار، لزوم تغيير نگرش در مراقبت و بهداشت را با هدف حفظ و ارتقاي سلامتي ايجاب مي كند. با توجه به موارد ذكر شده نقش بي تحركي به عنوان يكي از عوامل اصلي در شيوع بيماري ها و بروز مرگ، حائز اهميت مي باشد. با توجه به اينكه فعاليت فيزيكي مناسب مي تواند تاثير مهمي در پيشگيري از بروز بيماري ها، عوارض آنها و نهايتا مرگ و مير ناشي از آنها داشته باشد، بررسي متون و مقالات علمي در مورد ارتباط بيماري ها و فعاليت فيزيكي گوياي اين مطلب است كه ورزش پياده روي داراي تاثيرات مفيدي در زمينه پيشگيري از بيماري هاي مزمن و غيرواگير مي باشد

  ورزش اکسیر جوانی است و مانند یک داروی ضد پیری قوی عمل می‌کند. ورزش از انحطاط سیستم اعصاب و مغز جلوگیری می‌کند و باعث افزایش حافظه و قدرت یادگیری می‌شود. هنگام حرکات ورزشی میزان جریان خون در مغز افزایش پیدا می‌کند و سیستم اعصاب تحریک می‌شود و سلول‌های عصبی جدید تولید می‌کند.

   

  اهداف ورزش :

  1- هدف های بهداشتی و تندرستی :

  · تأمین سلامتی و بهداشت بدن در برابر بیماری ها

  · تأمین شرایط و تقویت بدن

  · بازسازی بدن به منظور رفع نقایص جسمی و افزایش کارایی ان

  2- هدف های پرورشی و اخلاقی :

  · پرورش روان و ایجاد زمینه برای استقلال شخصیت

  · رشد و پرورش رغبت های مثبت

  · خود داری از پذیرش افکار و عقاید مسموم و ارشاد و هدایت دیگران.

     
  3- هدف های روانی و اجتماعی :  

  · تقویت روان و غلبه بر عادت های بد

  ·   رفع عوارض مثل نگرانی – ترس و کناره گیری

  ·   ایجاد حس رقابت سالم.

  · دست یابی به شادابی و نشاط

   


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :