ویژگی های یوگای آنتی گراویتی

توضیحات:

 • به نام خدا

  اگر به یوگا علاقه‌مندید، حتی اگر آن را اغلب انجام نمی‌دهید، لازم است که قطعاً و با دیدی مثبت آنتی گراویتی یوگا را امتحان کنید. یوگای هوایی همانند یوگای عادی، اما ده برابر قوی‌تر، نه در سخت بودن، بلکه در تأثیرگذاری، آرامش بخشی و رضایت بخشی است. شما روی یک بانوج نرم که شبیه یک شال بلند است، می‌نشینید. این بانوج از یک نوع نایلون خاص با تراکم بالا تهیه‌شده است که وزنی بالغ‌بر 800 کیلو را تحمل می‌کند، پس نگران نباشید، شما آن را پاره نخواهید کرد. چرا یوگای هوایی؟ یوگای هوایی بسیاری از مزایا و لذت یوگای عادی را داشته، اما مزایای بیشتری را نیز با خود به همراه دارد.

  1- انعطاف‌پذیری بیشتر:

  ازآنجایی‌که برای حرکت، آزادی عمل بیشتری دارید، می‌توانید بدن خود را در وضعیت‌های جدید حرکت دهید. در برخی موارد، این امر می‌تواند باعث کشش‌های عمیق و رضایت‌بخش‌تری در مقایسه با یوگای عادی شود.

  2-  تمرکز بهتر:

  با قرار دادن خود در یک موقعیت چالش‌برانگیزتر از معمول، یوگای هوایی شما را مجبور می‌کند که نسبت به محیط و اطراف خود آگاه‌تر باشید. شما احتمالاً سعی می‌کنید بیشتر تمرکز کنید، زیرا عادت به معلق بودن در هوا در حین تمرین یوگای خود ندارید.

  3- تقویت عضلات:

  ازآنجاکه گرانش زمین بیش‌ازحد معمول روی بدن شما کار می‌کند، ماهیچه‌های شما نیز سخت‌تر کار می‌کند. یوگای هوایی یک تمرین بی‌نظیر است، زیرا باید ماهیچه‌های میان تنۀ خود را به جهت حفظ تعادل و ثبات در جلسۀ یوگای خود درگیر کنید.

  4- تسکین استرس:

  یوگای هوایی درست مانند یوگای سنتی، برای رهایی از استرس بسیار مفید است. نه‌تنها شما از وضعیت‌ها و کشش‌های رایج یوگا برای رهایی از استرس استفاده می‌کنید، بلکه لذت انجام کاری جدید و هیجان‌انگیز را نیز تجربه خواهید کرد که به شما احساس خوبی خواهد داد. البته در هر تمرین فیزیکی احتمال بروز برخی صدمات نیز وجود دارد

  5- خاصیت ضد درد

  یوگای آنتی گراویتی فواید زیادی برای بدن انسان دارد. این ورزش باعث ترشح هورمون شادی شده، تاثیر تسکین درد دارد و امکان انجام ورزش بدون فشار را ایجاد می‌کند. اگر می‌پرسید یک ورزش چگونه می‌تواند موفق به انجام همه این کارها شود، نام این ورزش پاسخگوی شما خواهد بود. محیط بدون جاذبه، تاثیر فشار ورزش را به صفر می‌رساند و عدم وجود فشار در دنده‌ها باعث افزایش انعطاف پذیری و قابلیت انجام حرکات می‌شود.

  6- خاصیت ضد پیری

  خاصیت دیگر این ورزش آنتی ایجینگ(ضد پیری) بودن آن است. انعطاف پذیری بدن با انجام حرکات یوگا و پیلاتس افزایش می‌یابد و انجام این حرکات در محیطی بدون جاذبه باعث افزایش بیش تر انعطاف و انجام راحت تر حرکات می‌شود. افزایش انعطاف بدن باعث می‌شود جوان تر شوید. یکی از مهم ترین سوال‌ها این است که آیا این ورزش باعث کاهش وزن می‌شود؟ این که بتوانید فقط با ورزش کردن وزن کم کنید، امکان پذیر نیست. اما اسید لاکتیکی که در اثر انعطاف پذیری از بدن دفع می‌شود، سرعت متابولیسم بدن را افزایش داده و باعث کاهش وزن می‌شود.

  7- افزایش شهامت

  بعد ذهنی یوگای آنتی گراویتی متفاوت تر از سایر ورزش‌ها می‌باشد. این ورزش نیازمند شهامت است. چگونه شهامت انجام این حرکات را داشته باشیم؟ و این شهامت به چه کار ما می‌آید؟ در دنیای مدرن امروز که همه کارها عادی و ساده انجام می‌شوند، روح انسان‌ها تشنه هیجان می‌باشد. اما هیجانی که امنیت آن‌ها را به خطر نیاندازد. یوگای آنتی گراویتی با وجود این که در وهله اول ترسناک به نظر می‌رسد، اما در ادامه انجام این کار باعث ایجاد حس آزادی در شما می‌شود.

  8- ترشح هورمون شادی

  شکست دادن ترس باعث ایجاد بعد جدیدی در ذهن می‌شود. یکی از دلایل اصلی این مساله تاثیر یوگای آنتی گراویتی در ترشح هورمون شادی می‌باشد. هنگامی‌که بدن در این ورزش وارونه می‌شود، سیستم بدن تجدید شده و این حالت باعث ترشح هورمون شادی سروتونین می‌گردد. بعد از انجام حرکات یوگای آنتی گراویتی به دلیل انتقال خون تمیز به مغز نه تنها شاهد قرمزی گونه‌های خود خواهید بود، بلکه لبخند نیز بر لبان تان جاری می‌شود.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :