بهترین زمان مصرف پروتئین وی

توضیحات:

 • به نام خدا

   در رژیم غذایی بدنسازی مبتدی تا پیشرفته مصرف انواع ویتامین ها در نظر گرفته می شود. در جدیدترین تحقیق که در نسخه جدید ((تغذیه و متابولیسم)) منتشر شده است، محققان گروهی از مردان تمرین کننده با وزنه در یک جلسه تمرین پا شرکت دادند و پس از آن به دو گروه تقسیمشان کردند.

  ۸۰ گرم پروتئین را طی ۱۲ ساعت بعدی در سه روش مختلف مصرف کردند:

  • ۱- هر ۹۰ دقیقه ۸الی ۱۰ گرم
  • ۲-هر ۳ ساعت ۲۰ گرم
  • ۳- هر ۶ ساعت ۴۰ گرم

  محققان معادله پروتئین، سنتز و تخریب پروتئین را اندازه گیری کردند. در پایان تحقیقات افراد شرکت کننده که ۲۰ گرم وی را هر سه ساعت خوردند در صدر جدول قرار گرفتند و بالانس خالص پروتئین شان فراتر از ۲ گروه دیگر قرار گرفت و محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف ۲۰ گرم پروتئین وی هر ۳ ساعت یک بار در ساعات پس از نمرین در واقع موثر ترین راه برای مصرف پروتئین وی برای ریکاوری و سنتز پروتئین عضلات است.

  شاید بتوان از پودر پروتئین وی به عنوان بهترین مکمل برای وعده غذائی بلافاصله پس از تمرین و خیلی بهتر از گوشت و شیر (کی سین) نام برد. می پرسید چرا؟ به دلیل اینکه پروتئین وی خیلی سریع هضم و جذب می شود و توانائی بدن در استفاده بهینه از آمینواسیدهای متمرکز شده در زمان پس از تمرین بسیار بالا می باشد. برای دو چندان شدن کارائی این وعده، آمینواسیدهای شاخه ای BCAA را نیز به پروتئین وی بیفزائید واقعیت اینست که بهترین زمان برای مصرف آمینواسیدهای BCAA در وعده غذائی بعد از تمرین می باشد و نه در طول تمرین.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :