۸ ویژگی اخلاقی که یک زن قوی باید داشته باشد!

توضیحات:

 • به نام خدا

  خانم‌ها هرجای دنیا که باشند، در موارد بسیاری با برداشت‌های مختلف از سوی جامعه روبه‌رو هستند، بلکه یک حرکت نابجای آن‌ها می‌تواند مورد قضاوت افراد مختلف قرار بگیرد. با این وصف، کاملا طبیعی است که هر کاری هم که انجام بدهید، دست آخر عده‌‎‌ای شما را نادیده بگیرند، از شما انتقاد نمایند یا حتی شما را مسخره کنند. شاید این رفتارها در کوتاه‌مدت تاثیر چندانی نداشته باشند اما زمانی‌که به‌طور مداوم تکرار می‌شوند، می‌توانند بر روحیه هر زنی تاثیر بگذارند. با این وجود یک زن قوی می‌داند چطور از این موانع عبور کند. بانی‌مگ در این مطلب و به بهانۀ روز زن، به ذکر نکاتی می‌پردازد که کمک می‌کند تا بتوانید از درون یک زن قوی و محکم باشید. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

  اما چرا باید به نقاط ضعف خود آگاه باشیم؟

  دانستن ایرادات و نقاط ضعفمان، نه‌تنها به ما کمک می‎‌کند تا بتوانیم آن‌ها را اصلاح کنیم، بلکه آگاهی از این موضوع به یک زن قوی کمک می‌کند تا دیگران نتوانند از این ضعف‌ها استفاده کنند.

  ۱- نقاط ضعف خود را بپذیریدشاید باور این موضوع کمی دشوار باشد اما اولین قدم برای قوی بودن این است که بتوانید نقاط ضعف خود را درست بشناسید. البته که رسانه‌ها به ما می‌آموزند تا بهترین به نظر برسیم، پوستی بدون نقص و اندامی ایده آل داشته باشیم اما این‌که بدانید شما به‌عنوان یک زن، با هر شکل و ظاهری حق وجود و خوشحال بودن دارید، می‌تواند گام بسیار مهمی باشد. دانستن این‌که آدم‌ها نقاط ضعف خود را دارند و شما با وجود نقص‌هایتان درهرحال زیبا و فوق‌العاده هستید، اهمیت زیادی دارد.

   

  ۲- اعتمادبه‌نفس داشته باشید

  با وجود همۀ الگوها و استانداردهایی که جامعه برای ما ایجاد می‌کند، حفظ کردن اعتمادبه‌نفس حتی برای یک زن قوی هم کار آسانی نیست. با این حال، اگر به خودکاوی و رشد شخصی علاقه داشته باشید، کافی است تا در این مورد به مطالعه بپردازید. این را هم به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از زیاده‌روی در این مورد و دچار نشدن به اعتماد به نفس کاذب، بهتر است ارزش‌ها و اهدافتان را دائم به خود یادآوری کنید. خودتان را باور کنید و با آنچه که واقعا هستید در صلح باشید. این را به خاطر بسپارید که اگر به‌درستی روی خودتان کار کرده باشید، می‌توانید به تمام اهداف خود برسید.

  ۳- به آموختن و یاد گرفتن ادامه بدهید

  این درست است که هرکدام از ما معمولا در برخی فعالیت‌ها توانمندی و استعداد بیشتری داریم؛ اما نکته این است که تنها به داشتن استعداد اکتفا نکنید. به عبارت بهتر، این‌که درمورد علایق خود مطالعه کنید یا دوره ببینید می‌تواند به شما کمک کند تا قدم‌ها را فراتر از استعدادتان بگذارید و در آنچه علاقه ‌دارید، بدرخشید. این، مسلما نیاز دارد تا از مرزها و منطقۀ امن خود گذر کنید تا به نتایج بهتری دست پیدا کنید. چیزهای تازه را امتحان کنید و کارهای جدید یاد بگیرید. این باور را در خود به وجود بیاورید که توانمند هستید و قوی بودن شما ربط به جنسیتتان ندارد.

  ۴- به‌عنوان یک زن قوی، از خودتان به‌خوبی مراقبت کنید

  یکی از نکاتی که باید به خاطر داشته باشید این است که به خوبی از خودتان مراقبت کنید. این عبارت، از این جهت نیاز به توضیح دارد که معمولا خانم‌ها در انتظاراتی که جامعه از آن‌ها دارد، غرق می‌شوند. از زنان همیشه انتظار می‌رود تا دختران، همسران و مادران خوبی باشند اما این تنها چیزی نیست که شخصیت آن‌ها را تشکیل می‌دهد. به همین دلیل، لازم است تا شما به‌عنوان یک زن، خودتان را هم در نظر بگیرید. این‌که چه چیزی می‌پوشید، مدل و رنگ موهایتان به چه صورت است، دوست دارید آرایش کنید یا نه تا حس خوبی در مورد خودتان داشته باشید.

  ۵- خواستۀ قلبی خود را بشناسید

  برای اینکه یک زن قوی باشید، لازم است تا با درون خود ارتباط کافی برقرار کنید. این‌که نتوانید خود را به‌درستی بشناسید، باعث می‌شود تا از خودتان فاصله بگیرید و این فاصله منجر به ضعف شما می‌شود. تعیین کردن اهداف هم گام بعدی است؛ اینکه می‌خواهید دور دنیا را بگردید یا یک مادر تمام‌وقت باشید؟!

  آنچه باید بدانید این است که هرگز از تفاوت داشتن نترسید و از اینکه دوست دارید خلاف جریان آب شنا کنید، نهراسید. روی چیزهایی تمرکز کنید که شما را خوشحال می‌کند و گام‌هایی را بردارید که شما را به اهدافتان می‌رساند.

  ۶- فضای شخصی خود را حفظ کنید

  از قدیم، زنان تنها برای این تربیت می‌شدند تا به خانواده و اعضای آن رسیدگی کنند اما امروزه خواسته‌ها و فضای شخصی زنان نیز اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل است که حالا، برای تربیت کردن بچه‌های مستقل و داشتن یک زندگی خوب، لازم است تا در خود حس قوی بودن را تقویت کنید. یکی از پارامترهای لازم برای این کار هم حفظ فضای شخصی است که باعث می‌شود بتوانید زمان‌های دیگری را که با خانواده سپری می‌کنید، خوشحال‌تر و راضی‌تر باشید.

  ۷- از این ‌که کمک بخواهید، خجالت نکشید!

  شاید فکر کنید چنین چیزی اهمیت چندانی ندارد اما این طرز فکر اشتباه است و البته به معنای آن نیست که شما نمی‌توانید مشکلاتتان را حل کنید. همیشه زمان‌هایی وجود دارد که ما احساس ضعف و تنهایی می‌کنیم و شما ممکن است در حال حاضر احساس دل‌شکستگی یا اندوه داشته باشید. دانستن این‌که می‌توانید آن را پشت سر بگذارید و داشتن چنین احساساتی هیچ اشکالی ندارد، می‌تواند به شما کمک کند. با این حال، اگر حس می‌کنید به کمک نیاز دارید، آن را از خود دریغ نکنید.

  ۸- اشتباهات خود را بپذیرید و از آن‌ها درس بگیرید

  هیچ‌کس کامل نیست و هرکسی می‌تواند اشتباه کند. آیا یک تصمیم اشتباه گرفته‌اید؟ فکر کردن به رابطۀ قبلی‌ شما را ناراحت می‌کند؟ کسی را ناراحت کرده‌اید؟ هیچ اشکالی ندارد که عذرخواهی کنید.

  از اشتباهاتتان درس بگیرید و آینده را تغییر بدهید. شما همیشه این فرصت را دارید که با ایجاد تغییر در رفتارتان، از بروز اشتباهات در آینده جلوگیری کنید.

  برای اینکه بتوانید یک زن قوی باشید، یکی از راهکارهای مهم این است که سعی کنید برای دیگران از خود یک الگو بسازید.

  چنین چیزی به معنای آن نیست که قرار است آدم بسیار خاصی باشید و دیگر نمی‌توانید مثل افراد عادی زندگی کنید. بلکه مهربانی با دیگران، رفتار خودمانی و خوبی کردن به افراد، به‌طور ناخودآگاه در ذهن افراد باقی می‌ماند و الگو می‌شود. کار دیگری هم که می‌توانید انجام بدهید، این است که به دیگر زنان جامعه، انگیزه و امید بدهید و آن‌ها را تشویق کنید تا آن‌ها هم سعی کنند قوی باشند. به داستان‌هایشان گوش بدهید و درمورد آرزوها و اهدافتان با آن‌ها حرف بزنید. اجازه بدهید قوی بودن شما، به دیگران هم انتقال پیدا کند. ما در این مقاله تلاش کردیم تا به مناسبت روز زن به شما ایده‌هایی بدهیم که کمک می‌کنند تا کیفیت زندگی خود و دیگران را افزایش بدهید. آیا شما یک زن قوی هستید یا اینکه دوست دارید قوی باشید؟


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :