یک روز استراحت مناسب در تمرینات ورزشی

توضیحات:

 • به نام خدا

  شاید برای خیلی از افراد عادی و ورزشکار این چنین جا افتاده است که هرچه بیشتر تمرین کنند برایشان بهتره است. اما خب اگه ما به شما بگوییم روز استراحت به اندازه تمرین یا حتی بیشتر از آن، برای فیت شدن و ریکاوری بدن اهمیت داره چه؟

  تمرین زیاد و فشار آوردن روی بدن و رساندن بدن به نقطه خستگی مستمر برای بدن شما مفید نیست! در واقع اگر با این تفکر که استراحت برای افراد ضعیف است و هر روز تمرین خود را ادامه دهید بعد از مدتی دچار افت انگیزه و آسیب ها جدی فیزیکی می شوید!

  رژیم خود را رعایت کنید

  اولین چیزی که باید متوجه شوید این است » روز استراحت با چیت دی متفاوت است ! به همین دلیل به جای خوردن پیتزا و کیک و شیرینی در روز استراحت سعی کنید تا بدنتان رو با غذاهای سالم و پر انرژی تغذیه کنید. برای آشنایی بیشتر با غذاهای سالم بخوانید »

  بعد از انجام تمرینات سنگین و فشرده ، شما باید در روز استراحت نیر فعالیت خود را ادامه دهید اما چه فعالیتی! حرکاتی که فشار کمی به بدن شما می آورند برای روز استراحت بسیار مناسب هستند برای مثال یوگا و پیلاتس تمریناب به شدت مفیدی برای روز استراحت شما هستند. چرا که به شما اجازه می دهند بدون فشار زیاد بدن خود را فعال و آماده نگه دارید. همچنین بعد از تحمل زیاد فشار و خستگی عضلات بدن شما نیاز به تمرینات کششی دارد در نتیجه انجام تمرینات کششی به مدت 10 الی 20 دقیقه به شدت توصیه می شود. در ادامه بخوانید » 

  برای برخی تمرین و ورزش کردن بسیار جذاب و اعتیاد آور است اما به یاد داشته باشید برای چه چیزی ورزش میکنید! مهمتر دلیل برای ورزش کردن سلامت روح و جسم است در نتیجه روز استراحت به شدت برای شما مهم است و اگر استراحت کنید نه تنها از تمرین عقب نمی افتید بلکه بدن و ذهن شما در حالت ایده آل برای رشد قرار میگیرد.

  یکی از اهداف روز استراحت آسان گرفتن به خودتان و قرار دادن بدن در وضع ریلکسی است. پس هیچ وقت خود را با افکار که چرا من لش کردم و باید تمرین کنم آزار ندهید یاد بگیرید ذهن و بدن خود را در حالت استراحت قرار دهید و از Rest Day خود لذت ببرید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :