نکات طلایی برای انتخاب لباس ورزشی

توضیحات:

 • به نام خدا

  بسیاری از افراد اعتقاد دارند لباس ورزشی فقط باید راحت باشد تا بتوانند تمرینات ورزشی را به درستی انجام دهند. اما در واقعیت این مسئله درست نیست و بسیاری از افراد به لباس ورزشی اهمیت زیادی می دهند، زیرا افراد ترجیح می دهند که خوش لباس باشند و با ظاهری مناسب در باشگاه ورزش کنند.

  برای بسیاری از افراد  خرید تجهیزات ورزشی باعث ایجاد یک انگیزه قوی برای شروع تمرین می شود. تجهیزات ورزشی در تمام دنیا با حضور و رقابت برندهای مختلف به یک صنعت بزرگ تبدیل شده است و شما برای انتخاب لباس ورزشی، تجهیزات و کفش ورزشی دامنه انتخاب بسیار وسیعی دارید.

  این قدرت انتخاب باعث می شود که شما تا حدودی برای تهیه وسیله و لباس مناسب سردرگم شوید. ما در این مقاله تلاش کردیم نکاتی را راجع به ویژگی های لباس ورزشی مناسب و تجهیزات ورزشی ارائه دهیم تا شما بتوانید خرید رضایت بخشی داشته باشید.

  اهمیت لباس ورزشی

  امروزه تولید لباس ورزشی همانند سایر موارد دیگر به صعنت بسیار بزرگی تبدیل شده است. به دلیل وجود طرح ها و رنگ های متنوع و پر انرژی  و همچنین راحتی و شکل جذابی که این لباسها به بدن می دهند، بسیاری از افراد در سراسر دنیا در مکان های رسمی و بیرون از باشگاه نیز از لباس های ورزشی استفاده کنند. این مقبولیت جهانی باعث بوجود آمدن حساسیت انتخاب شده است.

  چگونه باید لباس ورزشی مناسب را انتخاب کنیم؟

  برای انتخاب این لباس بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • متناسب با نوع ورزش: یکی از اصول اولیه انتخاب لباس ورزشی این است که شما برای انجام چه ورزشی لباس نیاز دارید. در این ورزش حرکات چگونه انجام می شود، چقدر به تهویه هوا نیاز دارید، تعریق شما در چه اندازه ای است، مقاومت لباس در چه حدی باید باشد، لباس جذب لازم دارید یا باز! تمام این ویژگی ها برا اساس نوع ورزش شما انتخاب می شوند. به طور مثال کسی که تمرین تنیس انجام می دهد نیازی به لباس مقاوم ندارد، اما سبک بودن، تهویه وراحتی لباس اهمیت زیادی در ورزش تنیس خواهد داشت. برای ورزش هایی با درگیری و برخورد بالا مانند کشتی و ورزش های رزمی مقاومت لباس اهمیت بیشتری پیدا می کند و برای یک بسکتبالیست اندازه لباس و باز بودن اهمیت  دارد.
  • انتخاب قیمت و کیفیت لباس ورزشی: کیفیت و قیمت لباس موضوع بسیار مهمی است و شما باید بر اساس توانایی مالی و حساسیت ورزش خود انتخاب کنید. به طور مثال برای ورزش بدنسازی و یا ایروبیک کیفیت و قیمت بالایی را در نظر نگیرید، زیرا در این ورزشها قرار نیست کار خاصی انجام دهید و اگر از لباس ورزشی با قیمت مناسب استفاده کنید تعداد دفعات خریدتان بیشتر می شود و همین امر باعث خرید جدید و انگیزه جدید در شما می شود. اما اگر امکان خرید از برند های معتبر را دارید، می توانید بیشتر هزینه کنید.
  • انتخاب جنس لباس ورزشی: بسیاری از افراد به جنس لباس اهمیت می دهند و انتخاب جنس پنبه ای برای لباس انتخاب اول و آخر آنهاست. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که لباس پنبه ای باعث جذب و نگهداری رطوبت می شود و این امر مشکلاتی مانند جذب قارچ و باکتری و همچنین مرطوب بودن لباس را به همراه دارد و اگر تعویض نشود، باعث سرماخوردگی و درد عضلانی می شود. اما لباس های پلی استر و لباس های ترکیبی نخ و پلی استر برای ورزش مناسب تر هستند. این لباس ها براحتی قابل شستشو هستند و دوام زیادی دارند و با داشتن حالت کشسانی و مقاومت مناسب مشکلی برای اجرای ورزشی شما بوجود نمی آورند.
  • انتخاب رنگ لباس ورزشی: بدون استثنا اگر محدودیتی از طرف باشگاه ندارید از لباس هایی با رنگ های کاملا متنوع و شاد البته بر حسب علاقه خود استفاده کنید. زیرا خوش رنگ بودن لباس باعث ایجاد انگیزه و انرژی برای خودتان وحس خوب برای دیگران می شود.
  • طرح لباس ورزشی: بسیاری از جوانان علاقه مند به داشتن لباس با عکس الگوی ورزشی خود یا طرح ورزش و حرکت مخصوص خودشان هستند، اما در نظر گرفتن مسائل اخلاقی در انتخاب طرح مهم است. طرح هایی که به شما انگیزه می دهند بهترین انتخاب هستند.

 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :