بهترین زمان برای چربی سوزی و لاغری

توضیحات:

 • به نام خدا

  زمان مناسب و بهترین ساعت روز برای لاغری


  لاغری با ورزش سریعتر اتفاق می افتد ولی برای این که نتیجه ی بهتری از حرکات ورزشی بگیرید باید بدانید که بدن در چه ساعاتی از روز بهتر کالری می سوزاند. بسياري از اشخاص اصرار دارند نخستین کاری که باید صبح هنگام انجام داد، ورزش کردن است زیرا اعتقاد دارند که ورزش صبحگاهی در کاهش وزن بسیار مؤثر است.

  برخی ديگر اعتقاد دارند که عرق حاصل از ورزش باید پیش از خواب باشد. بدین ترتیب نمی توان زمان دقیقی را برای این مسئله تعيين کرد.

  بهترین زمان ورزش برای افزایش چربی سوزی و عضله سازی
  بهترین زمان برای ورزش برای دستیابی به چربی سوزی و عضله سازی بیشتر، ساعتهای نخستین صبح است. دلیل اصلیِ آن هم، به موارد زیر برمیگردد :

  در ساعتهای نخستین صبح، سطح قند خونِ بدن کم تر از حد طبیعی است؛ همین سبب می شود که بدنتان برای تأمین انرژی موقع انجام تمرین های ورزشی، به دنبال منبع های دیگری باشد. در همین زمان است که سلول های چربی تبدیل به سوخت برای تمرین های ورزشی خواهد شد.

  نکته ديگر این است که ابتدای صبح سطح کورتیزول خون( سرعت دهنده چربی سوزی) بیش از ساعتهای ديگر است؛ در نتیجه میتوانید توقع چربی سوزیِ بیشتری از بدنتان داشته باشید.

  فواید تمرین صبحگاهی
  در یک تحقیق افرادی که در ورزش صبحگاهی شرکت نموده بودند با تمرکز و انرژی بیشتری کار روزانه خویش را انجام دادند.

  تحقيقات طولانی مدت نشان داده اند افرادیکه در ورزش صبحگاهی شرکت می کنند احتمال این که عادت به ورزش کردن را کنار بگذارند نسبت به افرادیکه در ساعتهای دیگری از روز ورزش می کنند، بسیار کم تر است.

  برای بسياري از اشخاص ورزش صبحگاهی بسیار مناسبتر است برای این که احتمال این که پس از پایان ساعت کاری خسته باشند و از ورزش کردن چشم پوشی کنند بسیار زیاد است.

  در یک تحقیق که به تازگی در روزنامه The New York Times به چاپ رسید، پیشنهاد می کند که ورزش در صبح پیش از خوردن صبحانه به سرعت کاهش وزن کمک می کند و سطح انرژی دردسترس بدن را در طول روز برای چربی سوزی ارتقاء می دهد.

  یکی از دلایلی که سبب می شود ورزش در صبح زود منجر به کاهش وزن یا حتی ثبات وزن شود این است که بدن را مجبور به استفاده از ذخایر چربی بعنوان منبع انرژی دردسترس می کند که این امر خود سبب سوزاندن انرژی به دست آمده از غذاهایی می شود که جدیدا مصرف نموده اید.

  در یک پژوهش که در سال ۲۰۱۰ انجام شد، ۲۸ مرد جوان ۶ هفته در یک برنامه رژیمی سنگین که شامل ۳۰ درصد کالری بیشتر و ۵۰ درصد چربی بیشتر نسبت به قبل بود، شرکت کردند. جمعی از آنان تنها رژیم غذایی را دریافت کردند و جمعی دیگر علاوه بر رژیم غذایی تمرین مرتب روزانه را هم انجام می داند.

  از این دسته تمرین روزانه که به دو دسته تقسيم شده بودند، نصف آنان نخستین کاری که هرروز صبح انجام می دادند ورزش کردن بود. نصف ديگر این دسته پس از صرف صبحانه پر کربوهیدرات ورزش می کردند. جمعی که صبح زود ورزش می کردند همین صبحانه را ولی پس از پایان تمرین مصرف می کردند.

  بعد از پایان دوره پژوهش، گروهی که فقط رژیم غذایی را دریافت نموده بودند، افزایش وزن قابل توجهی پیدا کردند. گروهی که بعد از صرف صبحانه ورزش می کردند، افزایش وزن ناچیزی پیدا کردند. در مقایسه با این دو گروه، گروهی که پیش از صرف صبحانه ورزش می کردند، هیچگونه افزایش وزنی پیدا نکردند. آنها حتی قادر بودند غذای بیشتری نسبت به دو گروه ديگر در روز مصرف کنند، بدون این که دچار افزایش وزن شوند.

  مطالعات و تئوری های مختلف موثر است و میتوانید برای کسب اگاهی در مورد بهترین زمان پیاده روی و تمرین از آن ها بهره ببرید ولی باید بدانید تشخیص بهترین زمان برای شما به عهده ی شخص شماست.

  در این بخش درباره ی نکته هایی صحبت می کنیم که در این تصمیم گیری به شما کمک می کنند:تلاش کنید صبح ها قدری ورزش هوازی انجام دهید( به طور مثال ۱۰ دقیقه پیاده روی ) و ببینید نتیجه چگونه است و چه حسی دارید. اگر فکر می کنید می توانید برای مدت طولانی انجامش دهید، تلاش کنید دوی آهسته را هم به مدت ۳ تا ۵ دقیقه به برنامه تان اضافه کنید. اگر با معده ی خالی ورزش کردید و حس خستگی یا ضعف داشتید، اول صبحانه بخورید و بعد ورزش کنید. تلاش کنید یاد بگیرید چه طور قند خون تان را با غذا کنترل کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :