چگونه از چاق شدن در روزهای سرد جلوگیری کنیم؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  کوتاه شدن روزها، کاهش نور افتاب، افسردگی فصلی و سرد شدن هوا این میل را ایجاد می کند که زیر پتو بخزیم و گرمای داخل خانه را به همه چیز ترجیح دهیم. ولی هنوز هوا آن قدرها سرد نشده است که پیاده روی و ورزش در هوای ازاد مشکل شود. هم چنان میتوانید به پارک ها و فضاهای سبز بروید و یک دل سیر بدوید یا ورزش کنید.

  ولی در عین حال نباید از تغذیه ی سالم غافل بمانید. زیرا کاهش فعالیت بدنی به بهانه ی سرما و استفاده غذاهای چرب و سنگین میتواند در عرض چند هفته شما را چاق کند. بنابراین لازم است که تا پیش از رسیدن روزهای خيلي سرد تلاش کنید در این فصل وزن خویش را ثابت نگه داشته و از چاقی زمستانی هم جلوگیری کنید.

  راه کارهای جلوگیری از چاقی در فصل پائیز

  • کاهش مصرف کربوهیدرات

  حذف کربوهیدرات در رژیم غذایی اصلا ایده خوبی نمی باشد. مصرف کربوهیدرات بطور هرروز هم رفتار سالمی شمرده نمی شود. حال چطور باید تعادل ایجاد کرد؟ بهترین راه این است که در طول ماه های پائیز مصرف کربن را کاهش دهید. به جای خوردن نان سفید سعی کنید از نان جو گندم استفاده کنید و از پاستای کامل استفاده کنید که فیبر و مواد مغذی فراوانی دارد.

  • آب بخورید تا با گرسنگی کاذب مقابله شود

  در اغلب موارد که در یخچال یا کابینت ها را به دنبال خوراکی از جا می کنید تشنه تان است نه گرسنه! چنانچه در هر وعده ی غذایی به ميزان کافی غذا بخورید نباید به دنبال ریزه خواری باشید. برای مقابله با این مشکل آب و مایعات سالم بیشتری استفاده کنید. نتیجه پژوهشی که در دانشگاه Tennessee انجام گردیده است نشان می دهد که حفظ آب بدن میتواند با گرسنگی و میل به پرخوری مقابله کند.

  یک فنجان چای سبز بهمراه هل و دارچین و نعنای تازه برای گرم شدن، تأمین آب بدن، تقویت سیستم ایمنی بدن و کمک به تناسب اندامتان فوق العاده است. سعی کنید همیشه یک بطری آب دم دستتان باشد و جرعه جرعه میل کنید. همین کار ساده شما را از ریزه خواری بین وعده های غذایی حفظ می کند.

  • از میوه های پاییزی چربی سوز استفاده کنید

  برخی از میوه ها قند دارند و سبب چاقی موضعی میشوند و برخی ديگر برعکس لاغر می کنند ولی آیا تا کنون در مورد میوه های پاییزی که چربی را بسوزانند، چیزی شنیده اید اصلاً این میوه ها را می شناسید؟

  زمانی که شما آغاز به کاهش وزن می کنید، تمام چیزهایی که می خورید در این مسأله اثر دارند؛ ما در ادامه میوه هایی را معرفی می کنیم که در لاغری بدن و به ویژه از بین بردن چربی شکم و پهلو مؤثر هستند. پژوهش های اخیر نشان می دهد که مصرف گروهی از میوه ها میتواند سوخت و ساز بدن را بالا ببرد و در نتیجه شما را لاغرتر کند.

  سیب، آووکادو، پاپایا، گریپ فروت ، پرتقال، لیمو و انار از میوه های چربی سوز هستند.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :