شنا و فواید آن در بارداری

توضیحات:

 • به نام خدا

  شنا در واقع یکی از مهم ترین ورزش ها در دوران بارداری است. زیبایی این ورزش در این است که هیچ فشار و استرس و کشش اضافی را در هنگام ورزش به بدن تحمیل نمی کند و از بدن در برابر وزن محافظت می کند و از صدمه و رگ به رگ شدن عضلات نیز پیش گیری می کند. آب همچنین بدن را خنک نگه داشته از ورم، جلوگیری می نماید. همچنین در ماه های گرم تابستان، می تواند در برابر گرما اثر محافظتی بگذارد و احساس خنکی بیاورد. اگر شما به صورت منظم پیش از بارداری شنا می کرده اید، می توانید پس از بارداری نیز، بدون تغییر چندانی به شنا ادامه دهید. شنا ورزشی خارق العاده است زیرا سبب به کارگیری هر دو گروه ماهیچه های بلند دست و پا می شود.

  تمرینی برای دستگاه قلبی-عروقی بشمار می رود و احساس بی وزنی را نیز به همراه دارد. در دوران بارداری بی خطر است و می تواند ترکیبی ایده آل از ایروبیک و آرام سازی ( ریلا کسیشن ) باشد. خانم باردار می تواند مطابق معمول شنا کند. نوعي از شنا را انتخاب كنيد كهبرايتان راحت تر باشد. تركيب متناوبي از شناي پروانه با شناور شدن بر سطح آب به رويپشت در حالي كهبا پا ضربات آرامي به آب مي زنيد، مي تواند يك تمرين مناسب باشد. دقت كنيد كه اگر در ناحيه مفصل شرمگاهي خود (در جلوي لگن) احساس درد مي كنيد، ازشناي پروانه خودداري كنيد.

  زنان باردار و شنا در زمان بارداری

  در دوران بارداری، برون ده قلبی ( CO ) بین 30٪ تا 50٪ افزایش می یابد. فایده های کلی ورزش در دوران بارداری سبب می گردد آن را به خانم ها در این دوران توصیه کنیم. این فواید شامل: کمک به کاهش درد، یبوست، ورم و پف، افزایش انرژی، کمک به خواب بهتر، بهبودکشش، قدرت و تحمل عضلانی، بهبود خلق و خو، بهبود و تصیح وضعیت ها( posture ) و نیز ممکن است در پیش گیری از دیابت بارداری و درمان آن مفید باشد.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :