پارادوکس پروژسترون

توضیحات:

 • به نام خدا

  اگرچه استروژن تقریباً مانند “هورمون خوب” و پروژسترون ، “هورمون بد PMS” به نظر می‌رسد ، هر دو برای عملکرد سالم کاملاً ضروری هستند و باید در تعادل خوبی حفظ شوند.

  استروژن باعث افزایش خلق و خو و انرژی می‌شود. رسوبات چربی و تأثیراتی را که بدن در آن ذخیره می‌کند ، افزایش می‌دهد. درمان ترجیحی به رانهای ضخیم‌تر و رسوبات چربی بدن پایین‌تر است. استروژن کافی برای تشکیل استخوان لازم است – در یائسگی ، چون افت استروژن وجود دارد ، جذب استخوان می‌تواند از تشکیل استخوان پیشی ببرد و خطر پوکی استخوان را ایجاد می‌کند.

  در مقابل ، پروژسترون سطح انسولین را کاهش می‌دهد ، عملکرد تیروئید را تثبیت می‌کند ، کیفیت خواب عمیق‌تر را بهبود می‌بخشد و به تنظیم اشتها کمک می‌کند.

  هر دو هورمون بسیار مهم هستند ، آنچه معمولاً باعث ایجاد علائم ناخوشایند می‌شود تعادل نامناسب استروژن / پروژسترون است. این می‌تواند منجر به تظاهرات مانند دوره‌های نامنظم ، احتباس آب ، نوسانات خلقی ، کاهش فشار جنسی ، بی خوابی ، افزایش وزن شکم ، افسردگی ، خستگی ، گرگرفتگی ، افسردگی ، خواب آلودگی ، نفخ ، اضطراب ، تحریک پذیری ، میگرن و غیره شود.

  اگر هر یک از این علائم را تجربه کرده‌اید یا فکر می‌کنید که مشکل هورمونی دارید ، باید به پزشک خانواده خود مراجعه کنید. خودتان تشخیص ندهید!

  هورمون

  همچنین موارد عملی وجود دارد که می‌توانید برای بهبود تعادل پروژسترون / استروژن انجام دهید.

  حال این ممکن است در تلاش برای ساختن عضله در مقایسه با همتایان نر ما ناامیدکننده و ناعادلانه به نظر برسد ، اما مهمترین موفقیت در رسیدن به موفقیت عضلات درک بدن و کار با آن برای دستیابی به نتایج مداوم است. به عنوان مثال ، مراحل چرخه قاعدگی ما تأثیر مستقیمی بر کاهش چربی و افزایش عضلات دارد. برای نتیجه بهینه باید آموزش خود را با چرخه خود همگام کنید.

  در مرحله فولیکول ، شما می‌توانید تمرین بیشتری کنید و از کربوهیدرات‌های بیشتری استفاده کنید. انرژی بیشتر و تحمل درد در هفته 1-2 باید به نفع شما استفاده شود تا به پیشرفت و فشار سنگین‌تر فشار بیاورید. ماهیچه همچنین مستعد استفاده از گلیکوژن است و کربوهیدرات یک روش ترجیحی برای سوخت است.

  هنگام تخمک گذاری ، سعی کنید برخی از بهترین‌های شخصی را امتحان کنید! زنان در دوره میانی در مقایسه با هر دو مرحله فولیکول و لوتئال حدود 11 درصد افزایش دارند. با این حال ، در طی تخمک گذاری ، شل شدن رباط می‌تواند منجر به بروز آسیب بیشتر شود.

  در مرحله لوتئال ، با افزایش پروژسترون ، سطح انرژی کاهش می‌یابد. بدن شروع به استفاده از ذخیره چربی برای انرژی می‌کند و اثرترمی مواد غذایی افزایش می‌یابد .3. کاهش چربی در این زمان کارآمدتر است.

  و هنگامی که دوره شما شروع می‌شود ، باید آنچه را که درست است انجام دهید. بیشتر خانمها در این مرحله احساس بهتری می‌کنند. شدت تمرین را می‌توان افزایش داد. با این حال ، به بدن خود توجه کنید. این دستورالعملهای کلی است ، نه قوانین حتمی.

  همچنین موارد عملی وجود دارد که می‌توانید برای بهبود تعادل پروژسترون / استروژن انجام دهید.

  از غذاهای “تقویت کننده استروژن” خودداری کنید. نکته اصلی هورمونها تعادل است. مگر اینکه استروژن کم داشته باشید ، از میوه‌های خشک ، دانه کتان ، محصولات سویا و نان چاودار تیره خودداری کنید.
  غذاهای حاوی روی زیاد مانند صدف ، گوشت قرمز بدون چربی و شکلات تیره میل کنید. روی برای تعادل خوب E / P بسیار مهم است.
  غذاهای غنی از آهن مانند سبزیجات دارای برگ سبز ، ماهی و گوشت بدون چربی میل کنید. ورزشکاران زن به ویژه بعد از قاعدگی دوره‌ای مستعد کاهش آهن هستند.
  غذاهای سرشار از ویتامین B مانند سیب زمینی ، موز و غلات کامل بخورید. کبد برای تجزیه استروژن به ویتامین B نیاز دارد.
  غذاهای سرشار از ویتامین C مانند مرکبات و گوجه فرنگی بخورید. ویتامین C برای تولید پروژسترون و ایجاد یک رحم سالم  ضروری است.
  هر 12 هفته رژیم غذایی را لغو کنید. این موارد می‌تواند برای جلوگیری از خاموش شدن چرخه شما ضروری باشد.
  همانطور که مشاهده می‌کنید ، می‌توانید کنترل بالایی بر اوضاع داشته باشید. باهوش شوید ، به بدن خود گوش دهید و از هورمون‌های خود به نفع خود استفاده کنید


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :