تفاوت بین شوره سر و خشکی پوست سر در گزینه های درمان

توضیحات:

 • به نام خدا

  اکثر موارد شوره سر به راحتی در خانه درمان می شوند. افراد مبتلا به شوره سر به طور موقت باید موهای شامپو خود را با شامپو ضد شوره تعویض کنند. این کار می تواند بسیاری از علل زمینه ای  شوره سر، از جمله عفونت های قارچی جزئی را درمان کند. اکثر شامپوهای ضد شوره شامل پیریتیون هستند.

  یکی دیگر از گزینه برای درمان شوره سر استفاده از شامپو زغالی است. با این حال، این شامپو ممکن است رنگ موها را تغییر دهد. بنابراین افرادی که دارای موهای بلوند یا خاکستری هستند ممکن است استفاده از گزینه دیگری را ترجیح دهند. شامپو ضد شوره سر می تواند بوی قوی داشته باشد. بعضی از ارفاد ممکن است مایل به جایگزینی شامپو ضد شوره سر با شامپوهای سنتی باشند. بهترین ماده طبیعی برای درمان شوره سر روغن درخت چای است. روغن درخت چای دارای خواص ضد میکروبی است.

  یک مطالعه قدیمی نشان داد که شامپو جاوی 5 درصد روغن چای می تواند به طور موثر شوره سر را بدون ایجاد عوارض جانبی جدی درمان کند. با این حال، کمبود تحقیقات هنوز نتوانسته است که این ادعا را کاملا اثبات کند.

  افرادی که شوره سرشان با درمان خانگی بهبود نمی یابند باید به پزشک مراجعه کنند. شناسایی علت شوره س که می تواند ناشی از عفونت باکتریایی یا قارچی باشد می تواند برای تعیین نوع درمان مفید باشد.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :