ورزش هایی مختص سلامت و زیبایی اندام خانم ها

توضیحات:

 • به نام خدا

   

  . پوش آپ

  حرکت پوش آپ فقط برای آقایان نیست، بلکه می تواند برای خانم ها نیز بسیار مفید باشد . پوش آپ یکی از ساده ترین و آسان ترین تمرین هایی است که می توانید انجام دهید. از طرفی می توانید آن را در هر جایی مثل پارک، باشگاه و منزل پیاده کنید.

  در این تمرین باید دستان خود را روی زمین بگذارید و کف دست شما باید به سمت زمین باشد و فاصله دستتان به اندازه عرضه شانه و پاهایتان چسبیده به یکدیگر باشد و سینه خود را تا جایی پایین بیاورید که به زمین نزدیک شود اما هرگز نباید زمین را لمس کند و بعد از آن تمام تن خود را به سمت بالا بیاورید.

  2. دوچرخه

  دوچرخه یکی از بهترین تمرین ها برای خانم ها نیز محسوب می شود و بسیار هیجان انگیز است و احتمال آسیب دیدگی بسیار کمی دارد و همچنین انجام دادن آن نیز بسیار آسان است و می توانید به راحتی کالری زیادی را بسوزانید .

  اگر وقت ورزش کردن ندارید، می توانید مسیر های رفتن به سرکار، دانشگاه یا هر مکان دیگری را با دوچرخه طی کنید و با یک تیر ، دو نشان بزنید.

   

  3. پلانک جانبی

  پلانک یکی از بهترین تمرین ها است که نوع جانبی آن با پلانک معمولی فرق دارد و می تواند فواید زیادی را به بدن شما برساند. اگر شما هم جزو آن دسته از خانم هایی هستید که از چربی پهلو و کمر بیزار می باشد و آماده آب کردن چربی پهلو و کمر می باشید، از این تمرین استفاده کنید .

  برای انجام این کار باید به یک سمت پهلوی چپ خود دراز بکشید و سپس سعی کنید که بدن خود را با نیروی آرنج سمت چپ به سمت بالا بیاورید و بعد باسن تان را با آن نیز بالا بیاورید تا بدن شما مانند یک خط صاف شود و بعد سعی کنید که به مدت 30 ثانیه در این حالت باقی بمانید.

  4. بالا رفتن از استپ

  حرکت با استپ یکی از هیجان انگیز ترین و مفیدترین تمرین ها برای کالری سوزی می باشد و از طرفی می تواند ماهیچه های شما را نیز قدرت ببخشد .

  برای این انجام این حرکت کافی است که یک استپ کوچک بردارید و لبه آن بایستید ، به طوری که از کل کف پای شما، فقط نیمه جلوی روی استپ قرار گرفته باشد و سپس کل بدن خود را با نیروی ساق پا بالا و پایین ببرید.

  5. پول اوور لت

  شاید کمی با این تمرین ورزشی نا آشنا باشید اما این تمرین می تواند لت های شما را به شدت قوی کند و همچنین بازوهای تان نیز فرم بسیار عالی به خود می گیرند .

  برای انجام این تمرین روی زمین دراز بکشید، پاهایتان نیز باید کاملا صاف باشد. زانوهایتان را به حالت 90 درجه خم کنید . در هر دست خود یک دمبل بگیرید و آن را بر روی سینه بالا بیاورید و سپس دمبل را از روی سر به سمت پایین بیاورید و این تمرین را 15 بار انجام دهید.

  6. اسکات با صندلی

  اسکات یکی از بهترین تمرین ها برای خانم ها می باشد و باعث بهبود تراکم استخوانی آن ها می شود و از پوکی استخوان در آن ها پیشگیری می کند زیرا باعث می شود که استخوان های محکمی داشته باشند.

  برای انجام این تمرین پاهای تان را باید به اندازه عرض شانه باز کنید و دستانتان را صاف به سمت جلو بیاورید و زانوهایتان را کمی خم کنید و احساس کنید که در حال نشستن روی یک صندلی هستید.

  دقت کنید که زانو ها نباید از انگشتان پای شما جلو بزند و سپس به آرامی بلند شوید . این حرکت را 20 بار در روز تکرار کنید.

   

  7. استقامت شانه

  این تمرین نیز یک تمرین ساده می باشد که می توانید به تنهایی آن را در خانه انجام دهید و به شدت در کاهش سلولیت بدن موثر است.

  برای انجام این حرکت باید روی زمین دراز بکشید و سعی کنید که پای خود را بالا ببرید تا جایی که پای شما بتواند بالای سر شما را لمس کند .

  8. ددلیفت با یک پا

  ددلیفت یکی از بهترین تمرین ها هم برای آقایان و هم برای خانم ها می باشد زیرا می تواند قدرت بدنی آن ها را افزایش دهد و همچنین سیستم قلبی عروقی شان را به کار می اندازد و از مشکلات قلبی پیشگیری می کند.

  برای انجام این حرکت باید دو جفت دمبل بردارید و هر کدام را در یک دست خود بگیرید و سپس روی یکی از پا ها خم شوید و یک پای خود را کاملاً کشیده نگه دارید و سعی کنید چند ثانیه در این پوزیشن باقی بمانید .

  9. تمرین لانگز

  این تمرین باعث می شود که در سریع ترین زمان ممکن تفکیک عضلات را در خود مشاهده کنید و از آن لذت ببرید و همچنین با انجام این حرکت پایین تنه بسیار قدرتمندی خواهید داشت ، پس حتما این تمرین مفید را به طور روزانه انجام دهید .

  برای انجام لانگز، باید یکی از پا ها را به سمت جلو و دیگری را به عقب بکشید و دستان شما روی کمر قرار می گیرد و روی پای جلو می نشینید و اگر بعد از مدتی این حرکت برای شما آسان شد، می توانید با یک جفت دمبل آن را انجام دهید .

  10. بشین پاشو

  این تمرین را می توان جزء تمرینات ورزشی پایه ای مانند پوش آپ محسوب کرد . این ورزش باعث می شود که عضلات شکم شما سفت شود و فواید زیادی را از آن ببرید.

  برای انجام دادن این تمرین باید روی زمین دراز بکشید، زانوهای خود را خم کنید و پشت زانوهای شما باید زاویه 90 درجه داشته باشد و بعد کم کم سینه های تان را به سمت بالا بدهید و در این پوزیشن مکث کنید و دوباره به حالت عادی برگردید .

  11. پل

  تمرین پل از ساده ترین و عالی ترین ها تمرین ها برای خانم ها می باشد زیرا می تواند قدرت بدنی را افزایش دهد و افراد را باریک تر از همیشه نشان دهد .

  برای انجام این حرکت ساده باید روی زمین دراز بکشید و زانو های خود را خم کنید و سپس سعی کنید که باسن تان را بالا ببرید و بعد سعی کنید که 30 ثانیه در این وضعیت باقی بمانید.

   

   


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :