نوشیدنی طبیعی برای آب کردن چربی های شکم

توضیحات:

 • چربی های دور شکم مشکل بسیاری از افراد هستند، چربی های دور شکم نه تنها بر روی ظاهر فرد تاثیر میگذارند بلکه ارتباط بسیار نزدیکی با ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی عروقی دارد
  به همین علت آب کردن چربی های شکم علاوه بر تاثیر مثبت بر روی ظاهر شما سبب بهبود سلامتی و طول عمر شما نیز میشود.
  چربی های دور شکم معمولا با اندازه گیری محیط دور کمر محاسبه میشوند که به راحتی میتوانید با یک متر خیاطی محیط دور کمر نسبت به محیط دور باسن خود را اندازه گیری نمایید.
  معمولا اگر محیط دور شکم در آقایان بیشتر از ۱۰۲ سانتی متر و در خانم ها بیش از ۸۸ سانتی متر باشد آن را چربی دور شکم در نظر میگیریم. البته این عدد در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد.
  اگر چربی های دور شکم شما زیاد است نیاز است تا موارد زیر را در رژیم غذایی روزانه خود انجام دهید تا چربی های دور شکم شما آب شوند، توجه داشته باشید که برخی افراد ممکن است اضافه وزن نداشته باشند اما چربی های دور شکمی آنها زیاد باشد پس داشتن وزن متعادل دلیلی بر نداشتن چربی دور شکم نیست.
  خوشبحتانه چند استراتژی مناسب برای آب شدن چربی شکم وجود دارد که کارایی آن ها از نظر علمی اثبات شده است و میتواند موجب آب شدن چربی دور شکم شود.
  ۶ راهکار ساده برای آب شدن چربی دور شکم را در ادامه بررسی میکنیم:

   

  ۱- برای آب کردن چربی دور شکم و پهلو از خوردن شکر و نوشیدنی قند دار خودداری کنید.

  اضافه کردن شکر به غذاها بسیار مضر و ناسالم است، مطالعان نشان میدهند که مصرف شکر اثرات سوء بر روی متابولیسم بدن و بوجود آوردن مشکلات متابولیک دارد
  نیمی ملکول های تشکیل دهنده شکر گلوکر هستند و نیم دیگر آن فروکتوز، که فروکتوز صرفا در کبد متابولیزه میشود. وقتی شما مقدار زیادی شکر مصرف میکنید میزان فروکتوز دریافتی شما بالا می روند و کبد این بار اضافی فروکتوز را به صورت چربی در بدن ذخیره میکند.
  مطالعات متعدد زیادی نشان دهنده این مسئله است که شکر اضافه شده به مواد غذایی حاوی مقادیر بالایی فروکتوز است که در بدن به صورت چربی دخیره میشود و منجر به افزایش چربی های دور شکم و پهلو میشود.
  افزایش چربی دور شکم و پهلو و افزایش میزان ذخیره چربی در کبد منجر به مقاومت نسبت به انسولین میشود و زمینه ساز بیماری های متابولیک دیگر میشود، بسیاری معتقدند که این مسئله اصلی ترین علت زیان آور بودن مصرف شکر است.)
  نوشیدنی های قند دار از این لحاظ بسیار بدتر هستند، نوشیدنی های قند دار چون موجب احساس سیری در فرد نمیشوند سبب میشوند علاوه بر اثر زیان آوری که قند آنها دارد در ادامه نیز کالری بیشتری مصرف کنید که ذخیره چربی در بدن را دوچندان میکند.
  مطالعات نشان میدهد مصرف روزانه نوشیدنی های قند دار خطر ابتلا به چاقی در کودکان را ۶۰% افزایش می دهد.
  برای آب کردن چربی دور شکم و پهلو شکر و مواد غذایی قند دار را در رژیم غذایی خود محدود و نوشیدنی های قندی را به طور کلی حذف کنید.
  نوشیدنی های قند دار شامل انواع نوشابه ها، آبمیوه ها چه صنعتی و چه طبیعی و نوشیدنی های ورزشی با قند بالا هستند.
  به این نکته توجه کنید که مسئله قند های فروکتوز در مورد میوه های تازه صدق نمیکند، میوه های تازه با وجود دارا بودن کالری دارای مقادیر بسیار زیادی فیبر هستند که اثر سوء فروکتور را کاهش میدهند، علاوه بر این مقدار فروکتوزی که شما از میوه ها دریافت میکنید در مقایسه با میزان فروکتوز موجود در قند و شکر بسیار ناچیز است.
  اگر میخواهید قند تصفیه شده در رژیم غذایی خود را کاهش دهید به برچسب مواد غذایی نگاه کنید و میزان قند تصفیه شده آن را مشاهده کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :