تجهیز باشگاه بدنسازی

توضیحات:

 • به نام خدا

   

  برای بررسی میزان سرمایه اولیه برای تاسیس و تجهیز باشگاه بدنسازی

  نیاز به یک طرح توجیهی دارید، که در آن دستگاههایی که باید خریداری شود و قیمت آنها، تعداد مربی و پرسنل، مشتریان هدف شما و انتظاراتشان و مواردی از این قبیل مورد بررسی قرار گیرد. نسبت به مشتریان مورد نظر شما، منطقه ای از شهر را انتخاب میکنید و حال وقت بررسی و پیدا کردن ملک مناسب برای تاسیس باشگاه شماست. توجه داشته باشید که انتخاب ملک هم روی میزان سرمایه اولیه شما تاثیر داره و هم روی درآمد شما، چون شهریه عضویت در باشگاه شما را تحت تاثیر قرار میدهد.

   

  ویژگی های ملک مناسب برای باشگاه بدنسازی که حتما باید مد نظر داشته باشید، انتخاب سالنی با مساحت حداقل ۲۰۰ مترمربع ، به ارتفاع ۳ متر جهت تهویه ونورگیری مناسب سالن و در آخر اینکه دسترسی آن به خیابان اصلی مناسب باشد. دسترسی باشگاه بانوان حتما باید کاملا مستقل و جدا باشد و با اماکن عمومی دیگر ورودی مشترک نداشته باشد. پس از بررسی و پیدا کردن ملک مورد نظر برای تکمیل طرح توجیهی، نوبت به اقدام برای تهیه تجهیزات بدنسازی می رسد که به طور کلی این ۳ شاخصه را رعایت فرمایید:

  1. تناسب هزینه وسایل با توان مالی شما و یا توان پرداخت اقساط
  2. تناسب هزینه وسایل با شهریه دریافتی از ورزشکاران
  3. تناسب مدل دستگاه های باشگاه بدنسازی شما با دیگر باشگاه های رقیب شما در منطقه.

  حال با توجه به نوع خدمات دهی به ورزشکاران، نحوه استخدام مدیر، مربیان و پرسنل خدماتی، حقوق در نظر گرفته شده برای آنها و آموزش های لازمه را باید مد نظر قرار دهید.

  در نهایت پس از تکمیل طرح توجیهی خواهید دانست که به چه میزان سرمایه اولیه جهت تاسیس یک باشگاه بدنسازی نیاز خواهید داشت و سود ماهیانه ی شما حدودا چقدر خواهد بود.

   

   

  مرحله اول در تجهیز باشگاه بدنسازی: گرفتن کارت مربیگری

  ابتدا باید به هیئت ورزش های همگانی سری بزنید؛ بعد از ثبت درخواست، در کلاس های تئوری و عملی مربوط شرکت کنید. بعد از این که دوره ها را با موفقیت پشت سر گذاشتید، کارت مربیگری برایتان صادر می شود. ناگفته نماند که این روند بستگی به شرایط آن زمان فدراسیون دارد؛ که خوش بینانه ترین حالت دو ماه و بدبینانه ترین حالت ممکن است، حتی تا یک سال هم، طول بکشد. به دست آوردن این کارت حدود ۵۰۰ هزار تومانی خرج برمی دارد.

  مرحله دوم تجهیز باشگاه بدنسازی: گرفتن مجوز برای تاسیس باشگاه بدنسازی

  قبل از هر اقدامی، برای گرفتن مجوز باید تکلیف دو مورد مهم را برای خود مشخص کنید؛ انتخاب همکار و انتخاب رشته های ورزشی در باشگاه بدنسازی .

  انتخاب همکار

  بهتر است، فردی را که برای همکاری انتخاب می کنید؛ از لحاظ روحی و اخلاقی به شما بسیار نزدیک باشد. وجود موسس (سرمایه گذار) و مدیر با کارت مربیگری الزامی است. طبق قوانین موجود در هیئت ورزشی، تنها موسس است که می تواند، همزمان سمت مربیگری را هم داشته باشد. پس چنان چه می خواهید از هزینه هایتان کم کنید، همت کنید و هر دو وظیفه موسس ومدیریت را خود بر عهده بگیرید.

  انتخاب مربی و رشته ورزشی

  از چند مربی حرفه ای دعوت به همکاری کنید. با در نظر داشتن تقاضای جامعه، نوع رشته هایی را که می خواهید؛ در باشگاه تان آموزش دهید، انتخاب کنید. اکنون رشته های متنوعی مانند ایروبیک، پلاتس، تیارکس و… وجود دارد.

  انتخاب مکان و گرفتن مجوز

  حالا وقت این است که شال و کلاه کنید، در کوچه پس کوچه های شهر به دنبال مکان مناسبی برای باشگاه تان بگردید و محل انتخابی را رهن یا اجاره کنید. سالن های حاشیه اصلی خیابان، مزایا و مشکلات خاص خود را دارند. از مزایای آن ها، این است که بیشتر در معرض دید عموم هستند و این یعنی از هزینه های تبلیغات شما کاسته می شود. اما مشکل بزرگ آن ترافیک و کمبود جای پارک است. که زیاد به مذاق مشتریان خودرو سوارتان خوش نمی آید. برای رهن و اجاره یک سالن در منطقه متوسط شهر، باید چیزی حدود ۱۰میلیون تومان به عنوان ودیعه و۲ میلیون تومان اجاره ماهانه در نظر بگیرید.

  پس از انتخاب و اجاره محل باشگاه، باید درخواست کتبی خود را به اداره ورزش جوانان شهرستان متبوع ارائه دهید، حالا نوبت بازرسی کارشناسان فرا رسیده است. تاییدیه نظریه ترافیکی اماکن عمومی و مجوز استحکام بنا هم لازم دارید؛ تا مجوز برای شما صادر شود. دریافت مجوز حدود یک میلیون تومان خرج روی دستتان می گذارد.

  مرحله سوم: آماده سازی و تجهیز باشگاه لاکچری

  ابتدا باید سالن را از نظر امکانات مدیریتی و مکانی آماده کنید و بعد به سراغ تجهیز ورزشی سالن بروید. گفتنی است، که باشگاه های بدنسازی براساس متراژ، تهویه هوا و تاسیسات گرمایشی و سرمایشی به سه درجه تقسیم می شوند.

  آماده سازی سالن

  از همین ابتدا بگویم که، آماده سازی سالن خرج زیادی روی دست تان می گذارد، آماده سازی سالن، یعنی پوشاندن کف باشگاه با کف پوش، آیینه کاری دیوارها، نصب کمدهای تعویض لباس و میز مدیریت. میزان هزینه ها بستگی به متراژ سالن، سلیقه شما و صد البته موجودی جیب تان دارد.

  مرحله دوم: تجهیز سالن بدنسازی

  وقتی برای خرید و فروش تجهیزات بدنسازی سری به بازار می زنید، شاید سرتان از تنوع مارک ها و قیمت ها گیج برود و همین تنوع، انتخاب شما را با سختی همراه می کند. شما باید با کمترین هزینه، وسایلی با ماندگاری بالا، کیفیت خوب و خدمات پس از فروش عالی (نظیر تعمیر و تعویض قطعات) انتخاب و خریداری کنید.

  یک ایده هوشمندانه

  شما می توانید با اندکی هزینه و البته گرفتن مجوز از وزارت بهداشت، فضای کوچکی از سالن خود را، با دکوری جذاب به یک کافی شاپ تبدیل کنید. کافی شاپ ها، به عنوان یک منبع درآمد عالی در سالن های ورزشی بسیار مورد توجه موسسان آن هاست. اگرخودتان را جای ورزشکاران بگذارید، می بینید؛ که پس از ورزشی پر تحرک، نوشیدنی های لذت بخشی مانند: عرقیجات گیاهی چربی سوز یا پروتئین های مکمل، حسابی می چسبد. بنابراین این بوفه کوچک و کم هزینه، کم کم به محلی برای گذراندن وقت و رفع خستگی ورزشکاران تبدیل می شود و این به معنای وجود یک فرصت مناسب، برای فروش اقلام رژیمی و مکمل های غذایی پیشنهادی مربیان به ورزشکاران است.

  تبلیغات

  یکی دیگر از کارهای ساده و کم هزینه که سود سرشاری برایتان دارد، استفاده از انواع شیوه های تبلیغاتی برای باشگاه تان است. بنرها و تراکت های تبلیغاتی ابتدایی ترین شیوه تبلیغاتی است که البته به دلیل ملاحظات زیست محیطی اصلا آن را توصیه نمی کنیم. استفاده از فضاهای مجازی و درج آگهی در روزنامه های پر خواننده یکی از بهترین شیوه های تبلیغات است.

   

  تجهیز باشگاه بدنسازی

   

  ۱. تناسب مدل دستگاه های بدنسازی باشگاهی شما با رقیبانتان
  پیش از انتخاب و خرید دستگاه بدنسازی از فروشگاه تجهیزات بدنسازی، حتما به باشگاه های رقیب خود سری بزنید و مدل و تنوع و برند دستگاه های بدنسازی را بررسی کنید. حال با توجه به توان مالی خود، مدل و تنوع مناسب برای امکان حضور باشگاهتان در آن بازار رقابت را انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید که این انتخاب شما تاثیر مستقیم بر شهریه دریافتی شما از ورزشکاران دارد که خود پارامتری بسیار رقابتی است.
  ۲. خریدتان را از فروشگاه های معتبر انجام دهید
  شاید در ابتدا این نکته به نظر خیلی بدیهی باشد اما در عمل میبینیم که موسسان باشگاه های بدنسازی هنوز هم در دام فروشندگان غیرمعتبر می افتند و دچار ضررهای گاه جبران ناپذیر میشوند. فروشندگانی که در سایت های تبلیغات رایگان می یابید و از آنها جز یک شماره همراه هیچ چیز در دست ندارید. بابت ثبت سفارش دستگاهی که شما فقط تصویرش را دیده اید از شما بیعانه دریافت میکنند؛ گاه دیگر خبری از آنها نمیشود، گاه دستگاه غیر اوریجینال و مشابه دستگاه سفارشی شما تحویل میدهند و گاه با اعلام عدم موجودی دستگاه گران تر یا بی کیفیت تر را به خریدار میفروشند که موسس باشگاه هم چون محدودیت زمانی برای افتتاح باشگاه خود دارد به ناچار شرایط تحمیلی را میپذیرد.
  دقت کنید چون برخی فریبکاران با مشتریان و فاکتورهای جعلی و تماس تلفنی های نمایشی سعی در ترقیب شما به خرید سریع و نقدی دارند.
  ۳. در زمان عقد قرارداد با فروشنده بسیار آگاه و هشیار باشید
  از فروشنده بخواهید تا در قرارداد مدل دستگاه، قیمتشان و زمان تحویل را با مهر و امضای معتبر، ثبت کند تا در صورت تخطی قابل پیگیری قضایی باشید. هم چنین اگر فروشنده وعده ی هرگونه خدمات پس از فروش، گارانتی و وارانتی به شما میدهد، حتما باید در قرارداد واضح و کامل ذکر شود.
  ۴. هر دستگاه بدنسازی باشگاهی گران و خارجی الزاما بهترین گزینه نیست

   


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :