وسایل ضروری برای رفتن به باشگاه بدنسازی

توضیحات:

 • به نام خدا

   

  کیف ورزشی

  برای حمل تمام وسایل ورزشی که احتیاج دارید، به یک کیف ورزشی نسبتا بزرگ نیاز دارید تا علاوه‌براین که تمامی وسایل ورزشی تان را در آن بگذارید ، موقع جابجایی و پیدا کردن هر آن چه لازم دارید، دچار مشکل نشوید.

   

  درهنگام انتخاب بهتر است کیف زیپ دار انتخاب نموده و حتماً به دسته ها، زیپ ها و بدنه کیف توجه کنید تا در صورت حمل وسیله های زیاد دچار مشکل نشوید. در انتخاب رنگ کیف، بهتر است رنگی را انتخاب کنید که با پوشش داخل و بیرون باشگاه هم آهنگی داشته باشد.

   

   

  با وسایل ضروری برای باشگاه رفتن آشنا شوید

   

  لباس ورزشی

  هیچ چیز بدتر از این نیست که بخواهید نیم ساعت ورزش کنید، ولی بخاطر بد بودنِ جنس لباس‌های ورزشی تان عرق سوز شوید. جنس بعضی لباس ها مانع از انجام درست حرکات کششی می شود؛ درنتیجه نصف وقت شما در باشگاه بدنسازی به این می ‎گذرد که لباس ورزشی تان را مرتب کنید، بعد هم که به خانه رفتید، فکر می کنید که وقت خود را هدر دادید و اصلا تمرین نکردید.

   

  چاره کار این است که همیشه لباس ورزشی مناسب تهیه کنید. درحال حاضر لباس‌های ورزشیِ با کیفیتی در بازار وجود دارد که از الیاف خاصی ساخته می شوند. پارچه این لباس ها از فن آوریِ به نام« قابلیت تنفس» بهره می برند. این خاصیت سبب می شود که شدت تعریقِ زیاد، شما را از ورزش کردن باز ندارد و ديگر در حین انجام تمرینات اذیت نشوید.

   

  نکته مهم: یادتان باشد که ضروری ترین لباس‌های ورزشی را همراه خویش داشته باشید:

  جوراب

  لباس زیر

  بلوز یا تاپ ورزشی

  شلوار یا شورت ورزشی

  در صورت لزوم لباس یا عینک شنا

  در صورت لزوم کلاه، هدبند و موبند

   

  جوراب:شاید بنظر برسد که جوراب نیازی به یادآوری ندارند، ولی خيلي ها فراموش می کنند که جوراب های تمرینشان را همراه ببرند؛ در نتیجه ناچار میشوند که یا بدون جوراب ورزش کنند یا این که با همان جورابی که بپا داشتند، تمرین کنند.

   

   

  لیست وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی

   

  ساک ورزشی

  همه آنجه که باید وسایل باشگاهی ما در آن قرار گیرد ساک ورزشی است. کیف های ورزشی در ابعاد گوناگون با رنگ بندی های متنوعی در بازارهای ورزشی یافت میشوند ، ولی انتخاب ما باید کیفی باشد که همه نیازهای ما را مرتفع کند. در این راستا ساک های ورزشی زیپ دار می تواند انتخاب مناسبی باشد. در موقع خرید حتماً باید به دسته ها، زیپ ها و جنس به کار رفته در ساخت، نوع دوخت و فضاهای تعبیه شده آن توجه داشت. انتخاب رنگ امری سلیقه ای است ولی رنگی را انتخاب کنید که با پوشش داخل و خارج شما در باشگاه در تضاد نباشد.

   

  کفش ورزشی

  به جرات میتوان گفت کفش ورزشی مهمترین وسیله برای انجام یک فعالیت ورزشی است که باید انتخاب و خرید آن به درستی صورت گیرد. خرید کفشی با ظاهر و اندازه مناسب یک فاکتور قابل توجه برای یک ورزشکار است. حتماً به این نکته واقف هستید که هر رشته ورزشی کفش مخصوص خود را دارد و بدنسازی هم از این قائده مستثنی نیست.

   

  شاخصه های یک کفش ورزشی خوب مراقبت از پاها، راحتی و پتانسیل تحمل وزن بدن است که برای انتخاب و خرید آن بایستی هر دو لنگه کفش را امتحان نمود. کفشی مناسب است که ۵ تا ۱۲ میلیمتر از شصت پاها فضای خالی داشته باشد و از لایه میانی مقاومی دربرابر کنترل حرکات برخوردار باشد.

   

  نکته:برای افرادی دارای قوس کف پای غیر عادی هستند انتخاب کفش هایی با انعطاف پذیری بالا بسیار مناسب است. و افرادی که دارای قوس کف پای طبیعی هستند از کفش هایی استفاده کنند که کف آن از مقدار کمی برامدگی( لژ) برخوردار باشد. هیچوقت از کفش های تنگ استفاده نکنید برای این که پای شما قلب دوم شما است و سلامت آن بسیار مهم است.

   

  حوله

  در موقع انجام فعالیت ورزشی به طبع با افزایش دمای بدن عمل تعریق بروز خواهد کرد بنابراین داشتن یک حوله امری منطقی است. همچنين میتوان در هنگام استفاده از تجهيزات باشگاه مانند دستگاههای ورزشی و یا مت ها حوله را بر روی آن ها پهن کرد تا ماسئل ایمنی بهداشتی را هم رعایت کرد، حتی میتوان یک حوله جدا گانه برای استحمام بعد از تمرین هم همراه داشت.

   

  قمقمه آب

  با پیدایش تعریق حاصل از تمرین به طبع بدن با کمبود مایعات روبرو خواهد گردید و به آب رسانی و یا مکمل های پروتئینی، کربوهیدرات و یا ویتامین نیاز خواهد یافت از این روی یک قمقمه و یا شیکر میتواند بسیار کارگشا باشد. همواره برای تجدید مایعات از دست رفته بدن در اثر تمرین این وسیله را همراه داشته باشد و از نوع اسان باز شو آن استفاده کنید این محصولات در برندهای مختلف به فراوانی در بازهای ورزشی یافت میشوند ، متناسب با نیاز خویش حتماً یکی همراه خویش داشته باشید.

   

  زیر انداز ورزشی

  همان طور که گفتیم اکثر حرکات هوازی نیازی به وسیله خاصی ندارند ولی نمیتوان اهمیت زیرانداز ورزشی در انجام این حرکات را نادیده گرفت. زیرانداز ورزشی برای انواع تمرین های هوازی خوابیده و نشسته، تمرینات مخصوص یوگا، ایروبیک و پیلاتس و هر نوع تمرینی که احتیاج به سطح نرم، صاف و تمیز دارد، مناسب هستند و سبب افزایش کیفیت و ایمنی تمرین های شما خواهند شد.

   


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :