استفاده از تردمیل آری یا نه؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  می دانید که برای سالم ماندن و حفظ سلامتی در این دنیای ماشینی باید به تعذیه و خورد و خوراک مان توجه داشته باشیم و حداقل نیم تا یک ساعت از 24 ساعت شبانه روز را به انجام دادن ورزش و فعالیتی مناسب اختصاص دهیم.

  اضافه وزن بالا یا در واقع چاقی نه تنها زیبایی اندام را از ما می گیرد بلکه امروزه به مادر بیماری ها نیز معروف است و سبب ابتلای ما به بیماری های زیادی خواهد شد. شاید تجربه کرده باشید که برای بیماری هایی مانند فشار خون یا کلسترول به پزشک مراجعه کرده اید و اولین حرفی که قبل از تجویز دارو به شما زده است این بوده که باید وزن خود را پایین بیاورید تا این بیماری ها نیز از بین بروند.

  استفاده از تردمیل آری یا نه؟

  در هر سمت و شغلی هستید؛ خانه دارید و مجبور به نگهداری از فرزندان یا کارمندید و از صبح تا شب پشت میز می نشینید یا با بالا رفتن سن و سال تان دچار ناراحتی های گوناگونی مانند: پادرد و کمر درد یا مشکلات تنفسی شده اید و نمی توانید از خانه خارج شوید، روزانه باید فعالیت و ورزش کنید و برای انجام دادن فعالیت ورزشی روزانه خود فکری اساسی انجام دهید.

  برای کاهش وزن و رسیدن به لاغری باید مدت زمانی هر چند کوتاه ورزش کنید و اگر نمی توانید به باشگاه یا فضای باز در اطراف منزل یا محل کارتان بروید، بهتر است این ورزش را با استفاده از وسیله های ورزشی در خانه انجام دهید.

  پیاده‌ روی ساده‌ترین ورزشی است که تمام افراد با کم ترین هزینه و در هر سن و سالی که باشند می توانند انجام دهند و شاهد نتایج خوبی هم برای رسیدن به وزن ایده آل شان و هم برای ارتقای سطح سلامتی باشند.

  برای انجام دادن پیاد روی در خانه می توانید تردمیلی تهیه کنید و این ورزش را در خانه و در هر فرصتی که بدست آوردید انجام دهید. استفاده از این وسیله راه و روش خود را دارد که اگر آنها را با دقت انجام ندهید و اصلا از آنها آگاهی نیز نداشته باشید بدتر دچار مشکلاتی مانند: ساییدگی مفاصل، دردهای عضلانی، مشکلات کمر و ... خواهید شد.

  در وهله اول به توصیه مربیان ورزش و پزشکان باید تردمیلی استانداردی تهیه کنید. خوشبختانه تردمیل های امروزی به ضربه گیرهای مناسب و خوبی مجهز شده اند که می توانند ضربات راه رفتن های شما را جذب کنند و به صفحه تردمیل حالتی ارتجاعی بدهند. این حالت حتی از راه رفتن بر روی زمین سفت و آسفالت برای بدن ما مناسب تر است و می توانند حتی اشکالات و مشکلات زانو و کمر شما را نیز بهبود بخشد یا حتی درمان کند.

  بعد از تهیه تردمیل باید از چگونه کار کردن با آن نیز اطلاع داشته باشید و بی رویه و بدون برنامه به صورت مداوم بر روی آن راه نروید یا با وزن بالا بر روی آن ندوید تا خود را به خطر بیندازید و بدتر آسیب ببینید.

  چطور از تردمیل درست استفاده کنیم

  برای استفاده از تردمیل باید بدانید که با چه سرعتی و برنامه ای قرار است پیاده روی انجام دهید. تردمیل های امروزی اکثر دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که برای ایده گرفتن و آشنایت بیشتر شما نحوه انجام دادن ورزش و پیاده روی اصولی مناسب می باشند و با انتخاب هر یک از آنها می توانید در مدت زمان کم برنامه مناسبی را اجرا کنید.

  توجه داشته باشید که در ابتدای شروع ورزش نباید زیاد سخت بگیرید و با سرعت بالا به بدنتان فشار بیاورید، باید اجازه دهید تا آمادگی جسمانی تان بیشتر شود و کم کم سرعت و شیب دستگاه را تغییر دهید.

  ورزش های هوازی به از بین بردن چربی‌های بدن شما کمک زیادی می کنند و می توانند متابولیسم بدن تان را بیشتر کرده تا با سرعت بیشتری از شر چربی های اضافی بدن تان خلاص شوید. با انجام دادن ورزش هوازی اکثر عضلات درگیر ورزش می شوند حتی اگر 15 تا 20 دقیقه آن را انجام دهید.

  فراموش نکنید تا زمانی که آمادگی جسمانی شما افزایش پیدا نکرده نباید شدت ورزش تان را بیش از اندازه بالا ببرید و بهتر است آن را در حد متوسط نگه دارید و اجازه ندهید آنچنان به نفس نفس زدن بیفتید که نتوانید حرف بزنید.

  قبل از اینکه بخواهید از تردمیل تان استفاده کنید باید بدنتان را گرم کرده و از سرعت پایین دستگاه تان استفاده نمایید.

  پس از انجام دادن تمرینات باید احساس نشاط، آرامش و لذت داشته باشید و اگر به بدن تان بیش از حد معمول فشار بیاورید دچار خستگی زیادی خواهید شد و حتی توانی برای فعالیت های روتین زندگی را نیز ندارید. زمانی که برای راه رفتن از تردمیل استفاده کنید با کمک نمایشگری که بر روی آن تعبیه شده است می توانید تعداد ضربان قلب تان را نیز کنترل کنید و اطلاع از تعداد ضربان قلب در حین ورزش ضروری است و می توانید میزان سطح شدت فشار تمرینات را تعیین کنید.

  زمانی که بعد از بالا رفتن آمادگی بدنتان بتوانید تعداد ضربان قلبتان را نیز بالا ببرید، چربی‌سوزی خوبی نیز در بدنتان اتفاق خواهد افتاد و سریع تر به اندام دلخواهتان می رسید.

  باید توجه کنید فشار آوردن بیش از حد به بدن ممکن است شما را دچار مشکلات زیادی کند، پس آرام آرام شدت تمرینات را افزایش دهید.

  استفاده از تردمیل در صبح قبل از خوردن صبحانه یا بعد از بازگشت به خانه و در کل در هر فرصتی که پیدا کردید می تواند انتخابی خوب برای سوزاندن چربی ها باشد. برای استفاده از تردمیل نکاتی که در ادامه به شما یادآوری می کنیم را حتما رعایت کنید.

  *بر روی تردمیل پا برهنه پیاده روی نکنید و برای این کار کفش ورزشی مناسبی را انتخاب کنید تا بتوانید از خطرهای آسیب دیدگی برای زانوها و کمرتان در امان بمانید.

  * شروع و پایان تمرینات را بر روی تردمیل با سرعت کم شروع کنید و کم کم آن را افزایش دهید.

  * اتصال گیره ایمنی فراموش نشود.

  *گرم کردن و سرد کردن بدن ارکان اصلی استفاده از تردمیل هستند که با سرعت پایین آنها را انجام دهید تا شاهد نتایج خوبی باشید.

  * در زمان دویدن دستگیره های تردمیل را نگیرید تا آسیبی نبینید.

  * برنامه ورزشی تان را مرتبا تغییر دهید تا بدنتان عادت نکند و بتوانید نتایج خوبی از فعالیت های تان بدست آورید.

  * بر روی شیب های بالا ندوید و حتی تایم طولانی بر روی آنها راه نروید، زیرا این کار فشار زیادی بر روی کمر و زانوهای شما وارد خواهد کرد.

  همان طور که قبلا اشاره شد استفاده از تردمیل باید اصولی و درست انجام شود تا بتوانید به اهداف سلامتی خود برسید. فراموش نکنید که برای ارتقای سطح تمرینات باید از میزان آمادگی بدن خود مطمئن شوید و از روی برنامه پیش بروید تا با حفظ سلامتی بدن خود از فواید ورزش کردن بهره‌مند شوید و از آسیب های استفاده غلط تردمیل نیز دور بمانید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :