ورزش کاردیو

توضیحات:

 • به نام خدا

  حرکات ورزشی کاردیو تمریناتی هستند که با انجام دادن آنها می توانید خطر مبتلا شدن به بسیاری از بیماری ها مانند بیماری های قلبی- عروقی را کاهش دهید. تمرینات کاردیو سبب می شوند کارایی عضلات تان بیشتر شود و با فعالیتی که انجام می دهید گردش خون در بدن تان افزایش پیدا کرده و راحت تر به لاغری و کاهش وزن دست پیدا خواهید کرد و از مزایای زیاد آن بهره مند می شوید.

  ورزش کاردیو شامل حرکات ورزشی ثابتی مثل دویدن نیست و در کل به تمریناتی کاردیو گفته می شود که می توانند ضربان قلب و سرعت تنفس شما را بالا ببرند و در مدت زمانی می توانند باعث بهبود عملکرد قلبی، شش‌ها و سیستم گردش خون شوند.

  شاید الان به ذهنتان برسد که فعالیت‌های فیزیکی دیگر هم مانند جابه‌جایی وزنه‌ها، حتی کارهای عادی مانند حمام رفتن و راه رفتن ساده نیز سبب افزایش ضربان قلب خواهند شد، آیا آنها نیز تمرینات کاردیو محسوب می شوند؟ باید گفت که این گونه فعالیت ها کاردیو محسوب نمی شوند و برای اینکه تمرینات کاردیو شرایطی دارد و باید بتواند علاوه بر بالا بردن ضربان قلب و تعداد تنفس را بالا برده و بدن شما را نیز به چالش بکشد.

  درست مثل تمرینات عضلات پشت بازو که عضلات پشت بازو را به چالش می‌کشند یا تمرینات شکم که عضله‌ شکم را تحت فشار قرار می‌دهند.

  فعالیت‌هایی مانند: پیاده روی، دوچرخه سواری همان طور که میدانید حتی با سرعت کم نیز برای سلامتی ما بسیار مهم مفید هستند، اما تمرینات کاردیو محسوب نمی شوند آن هم به این علت که بدن شما را تحت فشار قرار نمی دهند.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :