اصول مهم برای رسیدن به لاغری

توضیحات:

 • به نام خدا

  تناسب اندام علاوه بر اینکه بر روی زیبایی ظاهری موثر است، بر روی سلامتی ما نیز تاثیر به سزایی دارد. زمانی که شما تناسب اندام داشته باشید با روحیه بهتر می توانید فعالیت های روزانه خود را انجام دهید و مطالعات نشان می دهد که افرادی که تناسب اندام مناسبی دارند، اعتماد به نفس آنها بیشتر از افراد معمولی دیگر است. اصولی برای زندگی سالم و البته بدن سلامت وجود دارند که بهتر است با رعایت آنها با سلامتی کامل زندگی کنید. حتما شما نیز از دوستان یا پزشکان شنیده اید که داشتن رژیم غذایی سالم، ورزش در طی روز برای بدن ما لازم است و کم کم این دو اصل مهم را باید به رویه زندگی مان تبدیل کنیم تا بعد از مدتی سبک زندگی مان را تغییر دهیم و کم کم زندگی شاد و سلامتی برای خود بسازید.

  برای رسیدن به این هدف کارهای خارق العاده ای نیاز نیست انجام دهید و ساعت زیادی را به این کار اختصاص دهند. استفاده از مواد غذایی مفید و سالم، دوری از غذاهای سرخ شده و چرب و استفاده از میوه و سبزیجات تازه و بیشتر در سبد غذایی روزانه بهترین کاری است که می توانید انتخاب کرده و انجام دهید. روزی نیم ساعت ورزش را نباید فراموش کنید حتی اگر نمی توانید ورزش حرفه ای انجام دهید انجام دادن پیاده روی ساده را نباید فراموش کنید. انجام دادن پیاده روی احتیاج به لوازم زیادی ندارد و حتی اگر فرصتی برای رفتن به طبیعت ندارید با یک بار هزینه برای خرید تردمیل خانگی می توانید روزانه حتی نیم ساعت در زمان تماشای فیلم تان پیاده روی مفیدی انجام دهید و شاهد نتایج خوب آن برای بدن تان خواهید بود. باید برای سلامتی و گرفتار نشدن به انواع بیماری ها و خرج و مخارج های زیاد آن بهتر است ورزش و پیاده روی

  ساده و خوردن غذا های سالم را فراموش نکنید.

  شاید شما هم جزو افرادی باشید که معتقد هستید قبل از رفتن یا بعد از برگشت ازسر کار زمانی برای رفتن به باشگاه و انجام دادن ورزش روزانه را ندارید و در این این شرایط بهتر است فکری برای انجام دادن ورزش خانه تان باشید. خرید تردمیل برای خانه به شما کمک می کند تا روزانه به دور از آلودگی هوا یا گرما و سرمای بیش از حد هوا پیاده روی مفیدی برای ارتقای سطح سلامتی تان انجام دهید.

  پیاده روی شما همین که به صورت روزانه و مداوم باشد برای بدن تان مفید و کافی است و لازم نیست شدت یا سرعت بسیار بالایی داشته باشد. این نوع پیاده روی به سوختن کالری های اضافی کمک می کند و به مرور زمان می توانید آمادگی جسمانی تان را همیشه بالا نگه دارید و بدن سالمی داشته باشید.

  این نکته را به خاطر بسپارید که برای رسیدن به تناسب انئام نباید رژیم غذایی سفت و سختی بگیرید و بر فرض خودتان را از خوردن گروه زیادی مواد غذایی محروم نمایید. برای رسیدن به وزن ایده آل باید تمام اصولی که برای این راه مهم است را رعایت کنید.

  مواد غذایی مضر و پر کالری را می شناسید یا اگر اطلاعات زیادی در این باره ندارید از دنیای مجازی و کمک دکتر های متخصص استفاده کرده تا به اندازه نیاز بدن تان کالری مصرف کنید.

  رژیم های سخت که گروه مواد غذایی را حذف می کنند برای مدت طولانی به بدن آسیب خواهد زد و به کاهش وزن سریع آن نمی ارزد. حتما شنیده اید که رژیم های غذایی سختی هستند که سبب کاهش وزن سریعی در بدن ما می شوند و اما به سلامتی کلی بدن آسیب جدی وارد خواهد کرد. از دکتر متخصصی برای داشتن برنامه های غذایی مفیدی کمک بگیرید. غذاهای روزانه شما باید شامل: سبزیجات ، پروتئین، میوه ها، غلات سبوس دار و... باشند.

  برای رسیدن به تناسب اندام توجه به سهم و حجم مواد غذایی که می خورید توجه کنید و برنامه دقیقی داشه باشید تا تمام گروه های مواد غذایی به بدن تان برسانید. با کمک این روش به کاهش وزن سالمی خواهید رسید و دچار مشکلی نیز نمی شوید.

  سبک زندگی تان را حتما تغییر دهید

  همان طور که می دانید برای داشتن تناسب اندام و بدنی سالم باید برای تمام عمرتان برنامه ریزی داشته باشید تا دچار اضافه وزن نشوید و بدن در حالت سالم خود بماند. باید سبک زندگی گذشته تان را تغییر دهید تا به حالت اولیه نرسید و سلامت بدن شما را به فردی شاد و سرحال تبدیل کند. رژیم غذایی درستی انتخاب کرده و مواد مضر برای بدن تان شناسایی کرده و تا جایی که می توانید از آنها استفاده نکنید.  

  کم تحرکی به بدن آسیب های جدی می رساند و با تهیه تردمیل برای خانه می توانید کمک کنید که کم تحرکی تان را به هر نحوی شده از بین ببرید و برای مدت زمان کوتاهی هم که شده گردش خون را در بدن تان فعال تر کنید.

  به یاد داشته باشید که مهم ترین اصل رسیدن به لاغری و تناسب اندام ورزش است. ورزش در حالت عادی زمانی که تناسب اندام ایده آلی نیز دارید به شما کمک خواهد کرد عضلات را تقویت کرده و حتی آنها را به درستی بسازید و تقویت آنها خواهد شد و می توانید از مزایای آن برای ارتقای سطح سلامتیتان استفاده کنید. 

  حتی با تردمیل و انجام دادن پیاده روی ساده ای به صورت روزانه و منظم ورزش انجام دهید. با این ورزش ساده با یک تیر چند نشان خواهید زد و به طور مثال از بروز انواع بیماری ها و مشکلات مانند انواع بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری کنید.

  اشاره شد که سالم بودن غذایی که به صورت روزانه وارد بدن تان می کنید بسیار اهمیت دارد و باید بدانید که اگر هر روز غذاهای چرب و سنگین می خورید باید منتظر انواع بیماری ها و گرفتگی های عروقی باشید. غذاهای چرب نیز کالری زیادی دارند و همین مووضع باعث می شود مدت زمان طولانی تر هم طول می کشد تا کالری حاصل از خوردن آنها در بدن سوزانده شود. غذاهای کم انرژی مانند انواع سبزی ها و بعضی از میوه ها نه تنها برای بدن مفید هستند بلکه سبب چاقی شما نیز نمی شوند و به دلیل آنکه بدن زمان زیادی برای هضم آنها نیاز است در نتیجه شما دیرتر احساس گرسنگی خواهید کرد.  

   توصیه می شود تا حد امکان از مصرف انواع شیرینی، شکلات، آب نبات ومواد غذایی چربی مانند کله پاچه، لبنیات پُر چرب، روغن جامد و ... خود داری کنید. فراموش نکنید که پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل نیز باید  با اصول و مقرارات خودش انجام شود، زیرا در غیر این صورت  سلامت عضلات و استخوان ها  نیز به خطر خواهد افتاد. با انجام پیاده روی درست جریان خون در بدنتان به درستی جریان پیدا خواهد کرد و به مرور زمان متابولیسم بدن شما نیز دقیق و خوب کار خواهد کرد. خون با جریان منظم و خب خودش در بدن منفعت های زیادی برای شما خواهد داشت و به طور مثال  از تجمع آب و ورم مفاصل در بدن تان جلوگیری کرده و  کمتر دچار مشکلات حرکتی در دوران کهنسالی خواهید شد.  

  شدت پیاده روی و تمریناتتان بیشتر از مدت زمان آن مهم است و در سلامتی شما تاثیر گذار است. اگر بتوانید روزانه 45 دقیقه با شدتی متوسط خواهید توانست چربی ها را آب کرده و از مزایای سلامتی بدنتان بهره مند شوید.

  توجه داشته باشید که هر کس لاغر باشد به معنای سالم بودن آن شخص نیست و درست آن است که هر فرد وزن ایده آلی داشته باشد. برای رسیدن به این جایگاه هم باید تغذیه ای مناسب و ورزش و تغییر ویه زندگیتان را نیز فراموش نکنید. برای عادت نکردن بدنتان به یک رویه بهتر است سرعت و شدت پیاده روی تان را کم و زیاد کنید. انواع تردمیل دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که با انتخاب هر یک از آنها می توانید به صورت اصولی و حرفه ای ورزش کنید و در نهایت بدن سالمی علی رغم تمام مشغله ها و مشکلات روزانه خود داشته باشید.

  تناسب اندام علاوه بر اینکه بر روی زیبایی ظاهری موثر است، بر روی سلامتی ما نیز تاثیر به سزایی دارد. زمانی که شما تناسب اندام داشته باشید با روحیه بهتر می توانید فعالیت های روزانه خود را انجام دهید و مطالعات نشان می دهد که افرادی که تناسب اندام مناسبی دارند، اعتماد به نفس آنها بیشتر از افراد معمولی دیگر است. اصولی برای زندگی سالم و البته بدن سلامت وجود دارند که بهتر است با رعایت آنها با سلامتی کامل زندگی کنید. حتما شما نیز از دوستان یا پزشکان شنیده اید که داشتن رژیم غذایی سالم، ورزش در طی روز برای بدن ما لازم است و کم کم این دو اصل مهم را باید به رویه زندگی مان تبدیل کنیم تا بعد از مدتی سبک زندگی مان را تغییر دهیم و کم کم زندگی شاد و سلامتی برای خود بسازید.تناسب اندام علاوه بر اینکه بر روی زیبایی ظاهری موثر است، بر روی سلامتی ما نیز تاثیر به سزایی دارد. زمانی که شما تناسب اندام داشته باشید با روحیه بهتر می توانید فعالیت های روزانه خود را انجام دهید و مطالعات نشان می دهد که افرادی که تناسب اندام مناسبی دارند، اعتماد به نفس آنها بیشتر از افراد معمولی دیگر است. اصولی برای زندگی سالم و البته بدن سلامت وجود دارند که بهتر است با رعایت آنها با سلامتی کامل زندگی کنید. حتما شما نیز از دوستان یا پزشکان شنیده اید که داشتن رژیم غذایی سالم، ورزش در طی روز برای بدن ما لازم است و کم کم این دو اصل مهم را باید به رویه زندگی مان تبدیل کنیم تا بعد از مدتی سبک زندگی مان را تغییر دهیم و کم کم زندگی شاد و سلامتی برای خود بسازید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :