بدنسازی بانوان

توضیحات:

 • به نام خدا

  دنبال کردن رژیم هایی که همگان استفاده می کنند و رایج می باشد نه تنها شما را به تناسب اندام دلخواه نخواهد رساند بلکه شما را ضعیف می کند.
  این موضوع بسیار جدی و مهم است و بهتر است این را بدانید که مربیان خصوص بانوان، مجله های بدنسازی، فیتنس و بسیاری از افراد از شما می خواهند که تا جایی که می توانید تمرین کنید و بعد از تمرین خود هم تغذیه خوب و مناسبی نداشته باشید تا به لاغری و تناسب اندام برسید،در صورتی که این نظریه کاملا غلط است و می تواند به شما آسیب جبران ناپذیز برساند.

  اکثر همین افراد هم این توصیه را می کنند که تمرین با وزنه های سنین برای بانوان ممنوع می باشد، فقط در این صورت می توانند سنگین کار کنند که هدف آنها داشتن ظاهری شبیه به کاراکتر بازی ماین کرافت باشد.

  آنها عقیده شان این است که غذا دشمن شما می باشد، آنها غذا را یه شر ضروری می داننید که فقط نیاز های حداقلی بدن را رفع می کنند.

  آنها میگویند که دستگاههای پله نوردی برای شما ساخته شده و زندگی شما همین است و بدون آن شما برای همیشه چاق و بد فرم خواهید ماند.

   

  نحوه تمرینات بدنسازی در بانوان

  بحث اصلی ما این است که حتما به این نکته توجه کنید که اگر به این توصیه ها عمل کنید شما تمام عضلات بدن خود را از دست خواهید داد و قدرت بدنی شما بسیار کم می شود، متابولیسم تان کاملا با مشکل روبرو خواهد شد و تعادل هورمونی بدن شما کاملا دچار اختلال می شود.

  به طور کلی هدف ما این است چنین اتفاقات بدی برای شما رخ ندهد و در این مطلب قد داریم برای بانوان 5 مورد از مهم ترین اصول تمرینات و رسیدن به فیتنس را به طور کامل توضیح دهیم و شما دقیقا خواهید دانست که برای رسیدن به بدنی با چربی کم و خوش اندام و بدنی سالم چه کارهایی باید انجام دهید و چه کار هایی را مطلقا نباید انجام دهید و دلیل آنها نیز ذکر خواهد شد.

  تمرین با وزنه ها باعث افزایش حجم و بزرگی شما نمی شود 

  اگر فقط بخواهیم یک مورد را که بیشتر از همه به فیزیک بدنی بانوان آسیب می رساند را نام ببریم این است که گفته میشود تمرینات با وزنه باعث افزایش حجم مردانه در بانوان میشود.در نگاه اول این موضوع پذیرفتنی به نظر می رسد. بسیاری از خانم ها گمان میکنند که کار با وزنه های سنگین برای آقایانی می باشد که به دنبال بازوان حجیم و بزرگ هستند درست است؟ پس چرا یک خانومی که به دنبال بدنی کم چرب و خوش فرم می باشد باید به همان روش تمرین کند؟ اولین چیزی که باید بدانید این است که برای بانوان ساختن بدنی حجیم و بزرگ بسیار سخت و دشوار می باشد.این موضوع هرگز اتفاقی یا یک شبه رخ نمیدهد. بلکه حاصل سال ها تمرین مداوم و پر فشار و تغذیه مناسب شما می باشد.

  حتی اگر هدف شما ماهیچه های حجیم و بزرگ نیز باشد باید گفت که برای رسیدن به این هدف یک زمان بسیار سخت و دشوار را پیش روی خود خواهید داشت. زیرا که مردان حدود 10 الی 15 برابر بانوان در بدن خود تستوسترون دارند و کافی است بدانید که حتی بسیاری از آقایان نیز برای ساختن عضلاتی حجیم و خوش فرم مشکل دارند و نمیتونند به این هدف برسند.این یعنی رسیدن به چنین حجمی برای بانوان تقریبا باورنکردنی و محال می باشد.

   

  تمرینات بانوان با وزنه های سنگین بدنسازی

  در واقع تمرینات با وزنه های سنگین تنها راهی است که بانوان را به اندام مورد علاقه خود می رساند یعنی بدنی ورزشکاری با ماهیچه های سفت همراه با عضلات خوش فرم درست بدن. اگر هدف شما نیز چنین بدنی می باشد باید عضله سازی کنید و تمرینات با وزنه سنگین برای رسیدن به این هدف بسیار فوق العاده می باشد.منتهی به هر حال روش عضله سازی فوق العاده و نه افزایش حجم نامعقول حفظ چربی بدن در سطوح پایین می باشد. هرچه میزان عضلات بدن شما بیشتر باشد باید بیشتر به درصد چربی بدن خود توجه کنید

  یک خانوم ورزشکار با بدنی عالی و عضلانی را در نظر بگیرید که دارای پاهایی خوش فرم، باسنی بسیار جذاب، دست هایی سفت و شکمی صاف و بدون چربی می باشد. حالا فرض کنید که به بدن او 15 پوند چربی اضافه کنیم.مطمئنا از اندام بدفرم او تعجب خواهید کرد. این موضوع تنها به دلیل اضافه شدن چربی ها روی عضلات می باشد و هرچه میزان هر دوی آنها در بدن شما بیشتر باشد بدن شما بیشتر از ریخت خواهد افتاد.

  اما تنها کافی است که چربی بدن خود را کاهش دهید و همه چیز تغییر خواهد کرد.ماهیچه هایی که ساخته اید میتوانند خود را نمایان کنند.در این حالت دیگر خبری از بد فرم بودن نیست و شما به بدنی عضلاتی و تفکیک شده با حجم عضلانی مناسبی خواهید رسید. عضلات باسن شما در این حالت گرد و خوش فرم میشود.پاهایتان فرمی زیبا به خود می گیرد و عضلات دست هایتان دارای سفتی و تفکیک مناسبی میشوند.

   

  تمرینات بدنسازی بانوان چگونه باید باشد؟

  هم اکنون شاید این سوال برایتان پیش بیاید که منظور چه میزان درصد چربی می باشد؟ اگر خواهان آن بدن کم چربی ،عضلاتی، تفکیک شده، ورزشکارانه و بسیار جذاب هستید، میزان درصد چربی بدن شما باید بین 15% الی 20% قرار بگیرد. می توان گفت که بهترین درصد چربی برای آنها حدود 17% تا 18% است.این نقطه ای است که شما میتوانید هم وزنه بزنید و عضله سازی کنید و هم ظاهری زنانه و خوش فرم داشته باشید و همچنین این میزان درصد چربی آنقدری پایین نیست که سلامت و زندگی شما را با اختلال مواجه کند.

  بر ترس خود مبنی بر مصرف مواد غذایی غلبه کنید.

  چنانچه گمان می کنید که برخی مواد غذایی باعث چاقی شما میشوند.

  چنانچه هنگام خوردن کربوهیدرات ها در هر وعده احساس گناه می کنید.

  درصورتیکه فکر می کنید افرادی که از وعده های تقلبی استفاده میکنند دارای اراده کافی نیستند.

  درصورتیکه فکر می کنید که حساسیت بیش از حد برای یک تغذیه پاک تنها راه رسیدن به ظاهر و حسی خوب می باشد.

  پس زمان آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه باید رژیم بگیرید و بیاموزید که مواد غذایی واقعا چگونه عمل میکنند و سپس ذهنیتتان کاملا عوض خواهد شد.

  اصل بحث ما این است که شما میتوانید با مصرف هر روزه مواد غذایی دلخواه به بدنی بسیار جذاب و کم چرب برسید و آن را حفظ کنید. شما هیچگاه احساس گرسنگی نخواهید کرد و کم پیش می آید که هوس خوردن و پرخوری به سرتان خواهد زد. کافی است این کار را برای مابقی عمر خود انجام دهید و یک زندگی شاد را برای همیشه داشته باشید.پایان! “

   

  بایدها و نبایدهای تمرینات بدنسازی بانوان

  میلیون ها خانوم در سراسر جهان اینگونه زندگی میکنند و کافی است شما نیز از آن توصیه های مضر رسانه های اجتماعی غالب دوری کنید و میتوانید به جمع این بانوان بپیوندید.شما برای داشتن ظاهری خوب نیازمند ایجاد اختلال در مصرف مواد غذایی خود نیستید. شما نیز میتوانید همانند آن افراد خوش شانسی باشید که میتوانند هر آنچه دوست دارند بخورند و البته نیازی به یک ژنتیک برتر نیز ندارید.البته داشتن یک ژنتیک برتر در این زمینه کار را راحت تر می کند اما هیچکس از لحاظ ژنتیکی محکوم به فنا نمی باشد.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :