تمرینات با وزنه در بدنسازی

توضیحات:

 • به نام خدا

   بسیاری از زنان بر این باور هستند که انجام تمرینات با وزنه منجر به بزرگ شدن اندام‌های آن‌ها می‌گردد و درنتیجه مدت‌زمان زیادی را صرف تمرینات هوازی می‌نمایند تا بتوانند ظاهر زنانه خود را حفظ کنند. اما واقعیت این است که زنان تفاوت هورمونی زیادی با مردان دارند و درنتیجه نمی‌توانند حجم ماهیچه‌های خود را همانند مردان افزایش دهند. هورمون تستوسترون مسئول افزایش حجم ماهیچه می‌باشد. میزان تستوسترون در زنان بسیار اندک می‌باشد. این بدین معناست که شما می‌توانید با خیال راحت تمریناتی نظیر پرس سینه را انجام دهید.

  زنان بدن‌ساز حرفه‌ای وجود دارند که بدن آن‌ها همانند مردان می‌باشد. دستیابی به این نوع از هیکل مردانه به سال‌های سال تمرین نیاز دارد. اگر قصد ندارید به یک خانم بدن‌ساز حرفه‌ای و ستاره بدن‌سازی تبدیل شوید، نیازی به نگرانی در مورد داشتن اندام مردانه وجود ندارد.

  شما به نکته صحیحی اشاره کردید: تمرین با استفاده از وزنه‌ها منجر به افزایش حجم ماهیچه‌های شما می‌گردد. این بسیار خوب است. هرچه حجم ماهیچه‌های شما بیشتر باشد، بدن شما کالری بیشتری می‌سوزاند. هرچه میزان کالری سوزی بیشتر باشد، وزن شما کاهش می‌یابد. افزایش حجم ماهیچه منجر به فرم دهی به بازوهای شما گردیده و دور کمر شما را کاهش می‌دهد. زمانی که مجلات بدن‌سازی در مورد تناسب‌ اندام سخن می‌گویند، هدف آن‌ها ماهیچه‌های قوی می‌باشد.

  به اهداف تناسب‌اندام خود دست‌یابید

  یکی دیگر از مشکلاتی که زنان در بدنسازی با آن مواجه می‌شوند این است که نمی‌دانند از چه وزنه‌هایی باید استفاده کرده و همچنین دلیل استفاده از آن‌ها را نیز نمی‌دانند. آن‌ها با اصطلاحاتی نظیر “تمرینات جداگانه”، “روز پا” و “برنامه‌ریزی” مواجه می‌شوند، اما ایده‌ای در مورد آن‌ها نداشته و ارتباط آن‌ها با خود را نمی‌دانند.

  تمام این عبارات به یک ‌چیز مربوط می‌شوند: روندی که شما برای دستیابی به اهداف تناسب‌اندام استفاده می‌کنید. برای دستیابی به بهترین نتایج در تمرینات وزنی، ضروری است که به‌طور هدفمند و به‌طور دقیق تمرینات را انجام دهید. شما نمی‌توانید به‌طور دلخواه از دستگاه‌های مختلف بدنسازی استفاده کنید، زیرا هر یک از دستگاه‌ها مکمل دیگری بوده و هر یک از تمرینات باید با تعداد ست و تکرار معینی انجام شوند تا بتوانید به اهداف خود برسید.

  اگر نمی‌دانید چطور می‌توانید به اهداف خود دست‌یابید، با یکی از مربیان بدنسازی ما مشورت کنید. آن‌ها همانند مربیان خصوصی هستند، با این تفاوت که هزینه‌ای بسیار کم‌تر از مربیان خصوص دریافت می‌کنند. ما همه موارد را برای شما آماده کرده‌ایم، تنها کاری که باید انجام دهید، عمل به آن‌ها می‌باشد.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :