فیتنس یا بدنسازی

توضیحات:

 • به نام خدا

  فیتنس چیست؟ و شامل چه تمریناتی می شود؟

  فیتنس چیست؟ فیتنس تلفیقی از تندرستی، آمادگی جسمانی و تناسب اندام است. یکی از اهداف اصلی ورزش فیتنس داشتن اندامی متناسب و ایده آل است. مهم‌ترین فاکتورهایی که در فیتنس باید به آن توجه شود شامل استقامت قلبی-عروقی ، قدرت ، استقامت عضلانی، انعطاف‌پذیری ، سرعت ، توان و چابکی است.

  در ورزش فیتنس تاکیدی بر یک یا دو فاکتور آمادگی جسمانی نیست. بلکه تمامی فاکتورهای پایه آمادگی جسمانی مهم هستند و در طراحی جلسات تمرینی باید ترکیب این فاکتورها مورد توجه قرار گیرد. برای مثال شما می توانید با توجه به هدفتان، تمرینات سرعتی ، قدرتی و استقامتی را در یک جلسه تمرینی داشته باشید.

  بدنسازی چیست؟ و شامل چه تمریناتی می شود؟

  منظور از بدنسازی تمرین با وزنه است نه رشته پرورش اندام (Bodybuilding). ورزش بدنسازی و یا تمرین با وزنه با اهداف مختلفی همچون: تناسب اندام، بازتوانی، ارتقاء عملکرد ورزشی و … انجام می شود و فواید گوناگونی هم برای سلامتی دارد. اما رشته ورزشی پروش اندام یک ورزش رقابتی است که در آن هدف فقط رسیدن به پایین ترین درصد چربی و بالاترین حجم عضلانی در روز مسابقه است.

  انجام تمرینات بدنسازی، زیبایی بدن و کارایی بهتر در انجام فعالیت های روزمره را به دنبال دارد. مهم ترین فاکتوری که در بدنسازی مد نظر قرار می گیرد قدرت و توان عضلانی است. در ورزش بدنسازی تمرکز روی کاهش چربی، خوش فرم شدن بدن و ظاهر عضلانی است و در یک جلسه تمرین تاکیدی بر استقامت قلبی تنفسی نیست.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :