برای جلوگیری از ریزش مو چه بخوریم؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  ب بخورید… حدود ۲۵ درصد از موهای شما را آب تشکیل داده است. برای جلوگیری از ریزش مو کافی است روزانه ۸ لیوان آن نوش جان‌کنید تا بدن شما هیدراته بماند و باعث رشد موی سر گردد.


  گیاهان دارویی تقویت کننده مو

  مصرف رزماری به‌صورت خشک در طول هفته می‌توانید باعث تحریک رشد مو و تقویت آن گردد. گیاهان دارویی همواره در رشد مو و جلوگیری از شکنندگی آن نقش به سزایی دارند. برای تاثیر بهتر می‌توانید رزماری را با روغن بادام مخلوط و بر روی سر خود خوب پخش کنید.

  تاثیر خوراک بر ریزش مو

  با مصرف سبزیجات، انواع غذا و لبنیات، پروتئین، میوه، بیوتین، ویتامین، روی و مواد مغذی را تامین کنید تا از ریزش مو در امان باشید و موهای سر شما تقویت گردد.

  آهن مصرف کنید

  برای جلوگیری از ریزش مو آهن بخورید. آهن از مواد مغذی و مهم به شمار می رود که در گوشت، ماهی، مرغ و سبزی‌هایی مانند اسفناج و بروکلی وجود دارد.

  اگر فردی دچار کم‌خونی باشد با مصرف آهن ریزش موی سر قطع او خواهد شد. دریافت کالری خوب و مناسب و استفاده از یک رژیم کم‌کالری مانع ریزش موی سر می‌شود.
  به‌طور مداوم سر خود را با روغن‌های نارگیل، رزماری، اسطوخودوس و بادام برای بهبود جریان خون در سطح پوست مالش دهید تا رشد موی سر افزایش یابد.
  در آخر باید بگوییم مراقبت از مو و مصرف درست مواد غذایی موجب رشد مجدد موی سر می گردد.

  رشد مجدد موی سر

  روش‌های درمان زیادی برای جلوگیری و یا کاهش ریزش مو وجود دارد اما قبل از استفاده حتماً باید علت ریزش مو را به کمک پزشک تشخیص دهید و سپس شروع به استفاده از دارو و روش درمان خانگی کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :