فر کردن مو با دستمال کاغذی

توضیحات:

 • به نام خدا

  موارد مورد نیاز برای فر مو:

  در مرحله اول و قبل از شروع کار نیاز است یک رول دستمال کاغذی ترجیحا مشابه دستمال توالت که محکم باشد و زود پاره نشود را برای پیچاندن موهای خود انتخاب کنید. البته اگر دسترسی به این نمونه دستمال‌ها نداشتید می‌توانید حوله‌های کاغذی یا نوع دیگری از دستمال کاغذی را به نوارهای باریکی تقسیم و از آن استفاده کنید.
  مرحله دوم نیاز است یک شانه دستی برای جدا کردن مو انتخاب و البته باز هم جای نگرانی نیست چراکه می‌توانید از وسیله دیگری مانند قلم مو استفاده کنید. توجه داشته باشید که هنگام تقسیم مو به‌هیچ ‌عنوان قلم مو را به کف سر خود نزنید چراکه ممکن است به پوست سر شما آسیب برساند.

  قبل از پیچاندن موی سر با دستمال کاغذی نیاز است به حمام بروید سپس با حوله موهای خود را خشک کنید تا کمی مرطوب بماند و یا به کمک اسپری آب، موهای خود را مرطوب کنید.

  روش انجام کار

  1. ابتدا دستمال کاغذی را بردارید و از رول آن چند قسمت مساوی جدا کنید تا بتوانید کل موها را با آن بپیچانید.
  2. یک عدد کاغذ توالت را بردارید و از سمت عمودی، آن را برای پیچیدن مو تا کنید این را درنظر داشته باشید که آن را بیش‌از‌حد به‌ دور موهای خود نپیچانید. اگر  قصد دارید فر درشت‌تر باشد نیاز به نوارهای ضخیم‌تری دارید.
  3. حالا قسمت مویی را که قصد فر کردن آن دارید از سایر قسمت‌ها جدا و آن را کمی با اسپری آب مرطوب کنید.
  4. اگر قصد دارید از قسمت پایین تا بالای مو فر شود نیاز است نوار دولاشده دستمال کاغذی را بر روی موی جداشده خود قرار دهید و تا قسمت بالای مو آن را بپیچانید.
  5. قسمت سخت ماجرا دقیقا همین مرحله است که پس از بالا آوردن موی لوله شده سر، لازم به گره زدن آن بر روی موی سر است. (اما فراموش نکنید گره کمی شل باشد تا پاره نشود)
  6. مرحله ۵ ام را برای تمامی موهای خود انجام دهید البته درصورت پاره شدن نوار نیاز است مو را باز و دوباره با نوار سالم دیگری شروع به پیچانده و گره زدن کنید.
  7. بهتر است یک شب صبر و بعد از آن موهای خود را باز کنید البته در صورت عجله به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه برای اطمینان از حالت‌ گرفتن، موهای خود را با سشوار خشک کنید.
  8. در آخر دستمال را از روی موهای خود باز کنید و موها را با اسپری حالت دهید درنتیجه شما موهای فر و زیبایی خواهید داشت.

 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :