حرکات اصلاحی در یوگا

توضیحات:

 • به نام خدا

  یوگا ترکیبی است از فرم و حرکت همراه با تنفس هشیارانه. نفس کشیدن آهسته و عمیق به طوریکه تا اعماق وجود ما برود و حواس ما برانگیخته شود. هنگام عمل بازدم حرکات انقباضی و رو به پایین انجام می شود تا سبب ثبات و پابرجایی بیشتر شود.

  حرکت دم و بازدم دو مرحله از یک موج هستند. این تنفس های عمیق آسانا را به سمت هشیاری الهام بخش سوق می دهد. اینجا حرکات اصلاحی در یوگا معرفی می شود.

  اگر شانه های شما سفت شده است


  با استفاده از یک نوار یا تسمه دو دست خود را در پشت به هم متصل کنید. تسمه را در دست راست نگه داشته و بالا بکشید. شانه چپ را به جلو بچرخانید و دست چپ را بالا ببرید و سر دیگر تسمه را بگیرید.

  حالا سر شانه چپ را به عقب بچرخانید. پاهایتان می توانند کنار هم باشند و یا به عرض شانه باز شوند. برای انجام حرکت به طور کامل دست های خود را در جهت خلاف همدیگر بکشید. صاف بنشینید و سر و گردن شما هنگام تنفس کاملا بالا باشد.

  اگر زانویتان درد می کند روی پاشنه هایتان بنشینید
  یک پشتی یا جعبه کوتاه زیر استخوان ها نشیمنگاه خود بگذارید. ارتفاع آن باید به اندازه ای باشد که هر گونه احساس ناراحتی در زانوها را برطرف کند. پاها را به دو طرف کمی باز کنید.

  پاها و عضلات لگن باید تکیه گاهی برای تقویت عضلات شکم شما شوند. نفس عمیق بکشید و دم و بازم خود را کاملا احساس کنید.

  اگر مچ پایتان ناراحت است


  یک پتو زیر خود بیندازید. یک بالش کوچک زیر خود قرار دهید تا به ارتفاع مچ پایتان بالا بیایید به طوریکه پاهایتان کمی از پتو فاصله بگیرد.

  ساق پاهایتان از هم فاصله داشته باشد و کمی از بالشت دور باشد.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :