یوگای خنده

توضیحات:

 • به نام خدا

  افراد بسیاری از فواید یوگا برای آرامش و تمرکز ساختن ذهن باخبر هستند. انجام یوگا فواید بسیاری از جمله کاهش استرس، کنترل اضطراب، غلبه بر حالات روحی و افسردگی و بسیاری از موارد آرامش‌بخش دیگر را به همراه خواهد داشت.

  از طرفی دیگر، خندیدن به عنوان روشی است که می‌توان با کمک آن به آرامش رسید و از استرس‌های روزمره دور ماند. از این رو این دو حرکت به عنوان مکمل‌هایی هستند که امروزه برای رهایی از تنش‌های روزانه می‌توان به آنها پناه برد.

  تمریناتی که باعث می‌شوند بی دلیل و خود به خود فرد شروع به خندیدن کند. نفس‌های عمیق به همراه خنده سبب رسیدن به مثبت اندیشی، رسیدن به آرامش، بالا رفتن سیستم ایمنی بدن و بسیاری از فواید دیگر برای فرد شود.

  در تمریناتی که برای یوگای خنده آموزش داده می‌شود، فرد می‌تواند یاد بگیرد که چگونه به صورت انفرادی و یا گروهی بخندد و از غم دور شود. این فعالیت را اغلب به صورت همگانی در همایش‌های روانشناسی آموزش می‌دهند و تمرین می‌کنند.

  خنده‌های ارادی نیز مانند خنده‌های غیر ارادی فایده بی‌شماری را به همراه دارند. این حرکت اغلب مثل اعتیاد و یا یک بیماری واگیردار در جلسات گروهی به همدیگر القا می‌شود.

  یوگای خنده چه فایده‌ای دارد؟
  یوگای خنده به عنوان روشی نوین برای رهایی از استرس و تنش‌های روزمره فواید بسیاری را به همراه دارد که می‌توانید از آن تاثیر بگیرید. این فواید می‌تواند در غالب موارد زیر برای فرد نشان داده شوند:

  کمک به کاهش غلظت و ترشح هورمون استرس و همینطور اضطراب خواهد داشت و به مرور زمان آرامش برای فرد ایجاد خواهد شد.
  افرادی که از ناامیدی رنج می‌برند به کمک یوگای خنده امید به زندگیشان باز خواهد گشت و جنبه‌های مثبت زندگی را خواهند یافت. علاوه بر این موضوع امید به زندگی در سالمندان و بیماران را نیز افزایش خواهد داد.
  افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند و یا خجالتی هستند با این روش، به سرعت به ماهیت واقعی خود برای بالا بردن عزت نفس پی خواهند برد.
  با افزایش ترشح هورمون انکفالین و اندورفین، افسردگی فرد به مرور زمان درمان و بهبود خواهد یافت.
  افرادی که از مشکلات گوارشی مانند یبوست رنج می‌برند با یوگای خنده بهبود خواهند یافت زیرا دستگاه گوارش به طور کامل بر اثر انبساط و انقباض ماساژ داده خواهد شد.
  روشی بسیار مفید برای جلوگیری از پیری، شل شدن و افتادگی پوست صورت به شمار می‌رود.
  تخلیه احساسات درونی به کمک خنده به رسیدن آرامش منجر خواهد شد که به دنبال آن سیستم دفاعی بدن نیز تقویت می‌شود.
  بهبود روابط اجتماعی با داشتن چهره‌ای بشاش شدنی است که با انجام یوگای خنده می‎توان به آن دست یافت.
  بسیاری از بیماری‌ها مانند فشار خون، سرطان و دیابت با این سبک از یوگا به عنوان روش کمکی، به بهبود، کنترل و درمان منجر خواهد شد.
  به عنوان تسکینی برای بسیاری از دردها می‌توان از آن کمک گرفت.
  با کسب آرامش، ذهن بیشتر قادر به آموزش و یادگیری خواهد بود.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :