حرکات – اسکات بلغاری (اسپلیت اسکوات)

توضیحات:

 • به نام خدا

  اسکات بلغاری یا اسپلیت اسکوات تقریبا شبیه حرکت لانج (لانگز) است با این تفاوت که درجه سختی این حرکت به مراتب بیشتر می‌باشد. به این صورت که شما باید یک پای خود را عقب نگه داشته و تنها با یک پا و به کمک پنجه پا تعادل خود را حفظ کنید. اکثر افراد معمولا از یک میز برای قرار دادن پای عقبی خود روی آن استفاده می‌کنند. اما در بیشتر این مواقع ارتفاع این سطح بیشتر از حد معمول می‌باشد. شما از تکیه گاهی استفاده کنید که بیشتر از ۳۰ سانتی‌متر ارتفاع نداشته باشد. هنگامی که سطح اتکا‌ شما بیش از حد ارتفاع داشته باشد دامنه حرکتی‌ شما و توانایی کنترل کردن بدن از بین خواهد رفت. 

  حرکت اسکوات بلغاری به هیچ عنوان حرکت آسانی‌ نیست. اگر شما به دنبال نوعی از اسکوات هستید که همه انرژی شما را بگیرد، بیشترین سوزش را در عضلات چهارسر ایجاد کند و در عین حال در زمان‌های استراحت بین ‌ست‌ها نیز شما را به نفس نفس زدن بیندازد پس این حرکت مخصوص شما می‌‌باشد. 

  برای شروع طوری بایستید که یک پای شما جلو و پای دیگر عقب باشد. پای عقبی را روی یک سطح بلند مانند میز تخت و یا جعبه قرار دهید.

  سپس به شکل تک پا پایین رفته تا عضلات ران با سطح زمین به حالت موازی قرار بگیرند و سپس بالا آمده تا به نقطه شروع حرکت باز گردید.  ۸-۱۲ تکرار را انجام دهید.

  پا را عوض کرده و تمرین را با سمت دیگر اجرا نمایید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :