حرکات – پشت بازو کیک بک

توضیحات:

 • به نام خدا

  پشت بازو کیک بک، تمرینی قدرتی و مناسب برای اجرای مدل تمرینی سوپر سِت است. این حرکت یکی از حرکات تمام کننده تمرینات مربوط به پشت بازو برای اکثر بدنسازها به حساب می‌آید.

  به نظر می‌رسد این حرکت در تفکیک سرخارجی و سر میانی عضله سه سر پشت بازو بدلیل اینکه در آن تنها دست از مفصل آرنج حرکت می‌کند و نه مفصل سرشانه بسیار موثر باشد.

  در موقع اجرای این حرکت تا حد ممکن سعی کنید بازوها موازی با زمین گردد و در طول تمرین در همان موقعیت ثابت بماند. خیلی از بدنسازها در اجرای این حرکت تقلب می‌کنند و با الاکلنگی کردن دمبل، از سر بلند عضله پشت بازو جهت بالا آوردن دمبل کمک می‌گیرند. بهتر است از وزنه‌های مناسب استفاده کنید تا مجبور به تقلب کردن در حرکت نباشید.

  در این حرکت هم مشابه تمامی حرکات پشت بازو، چرخش مچ باعث تغییر در محل فشار روی عضلات می‌شود با این توصیف که اگر کف دست به سمت پایین باشد محل فشار روی بخش خارجی و اگر کف دست به سمت بدن باشد بیشترین فشار روی بخش میانی پشت بازوها قرار خواهد گرفت. همچنین با چرخش مچ در هنگام انجام حرکت می‌توانید هر دو بخش خارجی و میانی را به یک اندازه تحت فشار قرار دهید.

  این نکات از آن جهت اهمیت دارد که برای ساختن پشت بازوهایی کامل و کشیده باید هر سه سر پشت بازو را با توجه به این نکات به یک اندازه تمرین داد در غیر این صورت پشت بازوهای کاملی نمی‌توان ساخت.

  پشت بازو کیک بک را معمولا با دمبل به صورت تک و یا جفتی انجام می‌دهند همچنین استفاده از کابل (سیم‌کش) هم بدلیل اینکه کشش ثابت و یکسانی در طول دامنه حرکت ایجاد می‌کند برای انجام این حرکت سودمند است.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :