تفاوت پیلاتس با ایروبیک

توضیحات:

 • به نام خدا

  ورزش پیلاتس و ایروبیک هر دو از جمله ورزش های سودمند برای حفظ تناسب اندام به شمار می آیند. ورزش ایروبیک، ورزشی کاملا هوازی (با شدت کم و مدت زمان طولانی) و ریتمیک بوده که در طی انجام آن ضربان قلب افزایش یافته و در نتیجه سبب می شود که چربی سوزی بیشتری اتفاق بیافتد. در واقع ایروبیک کمک می کند که بتوانید وزن کم کنید، اما در پیلاتس بر روی کاهش وزن تمرکز ندارد و بیشتر بر روی فرم گیری و تقویت ماهیچه ها متمرکز است. همچنین مدت زمان انجام آن بین 10 تا 60 دقیقه است و انجام آن برای کاهش وزن باید به صورت منظم و مستمر انجام گیرد.

  ایروبیک ورزشی بسیار شاد بوده و اکثرا به صورت دسته جمعی انجام می شود، برخلاف پیلاتس که به صورت فردی است. در انجام ورزش پیلاتس، بیشتر، ماهیچه های کوچک تر و عمقی که در کارهای روزمره کاربرد دارند، تقویت می شوند اما در ورزش ایروبیک ماهیچه های بزرگ تر به چربی سوزی می رسد تا حجم آن کاهش یابد و فرم مناسب تری داشته باشد.

  اگر بین انتخاب پیلاتس با ایروبیک شک دارید، باید به هدف خود برای انجام این دو ورزش توجه کنید، اینکه قصد دارید، تناسب اندام خود را حفظ کنید یا برنامه ای برای لاغری دارید . در نظر داشتن هدف، دور از فضای تبلیغات به شما کمک می کند انتخاب مناسب تری داشته باشید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :