موی وز

توضیحات:

 • به نام خدا

  وز مو، معمولاً به خاطر کمبود رطوبت در موی شما یا رطوبت بسیار زیاد در هوا به وجود می آید. دلیل دیگر پدید آمدن وز مو، موی خشک و آسیب دیده است. فرض کنید شما موی خشک و آسیب دیده دارید و زمانی که هوا مرطوب است به بیرون می روید، چه اتفاقی برای موهایتان می افتد؟ موی خشک شما می خواهد تمامی رطوبت موجود در محیط را جذب کند. نتیجه چه می شود؟ موی وز و پف دار!
  بنابراین دلیل این که موی فر و مجعد بیشتر تمایل به وز شدن دارد، همین است. خبر خوب این است که ما یک سری راه حل برای مقابله با وز مو ارائه خواهیم کرد که می توانید تا حد زیادی وز موهایتان را کنترل کنید.

  چگونه با موی وز مقابله کنیم؟

  برای مقابله کردن با موی وز، شما باید صبر و حوصله داشته باشید. نمی توانید انتظار داشته باشید یک شبه موی وز خود را درمان کنید و فردای آن روز با موهای صاف و درخشان از خواب بلند شوید! در زیر ما ۱۰ را برای درمان موی وز ارائه دادیم تا در طی زمان شما بتوانید وز موهایتان را تا حد زیادی کنترل کنید.

  از شامپو بدون سولفات و حاوی گلیسیرین استفاده کنید

  وقتی می خواهید شامپو بخرید، شامپو هایی را انتخاب کنید که مواد تشکیل دهنده آن حاوی گلیسیرین باشد. توجه کنید که روی برچسب آن هر چه کلمه گلیسیرین بالاتر نوشته شده باشد، یعنی به میزان بیشتری از آن ماده در شامپو وجود دارد بنابراین برای شما مناسب تر است. گلیسیرین به مو نفوذ می کند و وز مو را مهار می سازد. همچنین گلیسیرین یک جاذب رطوبت است به این معنی که رطوبت اضافی در هوا را به خود جذب می کند و یک لایه محافظت کننده روی مو ایجاد می کند و رطوبت را داخل تار مو به دام می اندازد.
  علاوه بر گلیسیرین، از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید. سولفات به صورت رایج در اکثر شامپو ها وجود دارد برای این که باعث کف کردن شامپو می شود. ضرر سولفات این است که روغن طبیعی مو را از بین می برد و موها را خشک می کند که همین منجر به وز مو می شود. شامپو های بدون سولفات، روغن طبیعی مو را نگه حفظ می کند و رطوبت مو را از بین نمی برد.

  دو بار در هفته فقط از نرم کننده به جای شامپو استفاده کنید

  ممکن است شما فکر کنید که موهایتان نیاز دارد تا چند بار در هفته شامپو شود، در حالیکه در واقعیت این گونه نیست. هر دو روز یکبار از زدن شامپو صرف نظر کنید و به جای آن از نرم کننده استفاده کنید و سپس موهایتان را آبکشی کنید. در نرم کننده میزان کمی “surfactant” وجود دارد که این همان ماده ای است که در شامپو وجود دارد تا موهایتان را تمیز کند. علاوه بر آن، در نرم کننده میزان کمی روغن وجود دارد که به روغن اضافی مو می چسبد و آن را تمیز می کند همچنین یک نرم کننده خوب باعث می شود که کوتیکول مو را آبرسانی کند و باعث می شود که رطوبت به اعماق مو نفوذ کند و کوتیکول مو برای جذب رطوبت اضافی باز نشود، نرم کننده هایی می توانند به خوبی عمل کنند، که حاوی گلیسیرین و همچنین کره شیا shea butter باشند فراموش نکنید که نرم کننده را از وسط ساقه موها به سمت نوک مو بزنید تا از چرب شدن ریشه موهایتان جلوگیری کنید.

  یکبار در هفته از ماسک آبرسان مو استفاده کنید

  وقتی شما موهایتان را آبرسانی کنید، دیگر کوتیکول مو برای جذب رطوبت اضافی محیط باز نخواهد شد پس در نتیجه موی وز نخواهید داشت. سعی کنید از یکبار در هفته از ماسک موی آبرسان استفاده کنید تا جلوی آسیب های ناشی از حالت دهی به موهاتون رو بگیرید. به دنبال ماسک موهایی بگردید که در آن از روغن نارگیل یا روغن کرچک استفاده شده باشد. هر دو برای آبرسانی به مو فوق العاده هستند و موهایتان رو درخشان می کنند.
  می تونید از روغن نارگیل به دو شیوه استفاده کنید:
  ۱٫ از روغن نارگیل خالص به عنوان ماسک استفاده کنید. روغن نارگیل را به ساقه موهاتون بزنید و بگذارید چندین ساعت روی موهایتان بمونه یا حتی برای درمان وز مو بگذارید کل شب روی موهاتون بمونه و بعد موهایتان رو بشورید.
  ۲٫ اگر به دنبال یک درمان سریعتر و آنی برای وز مو می گردید، به اندازه یک یا دو قطره روغن را کف دستتان بریزید و به کل موهایتان بزنید.

  برای جلوگیری از وز مو، بگذارید موهایتان تا ۹۰% در هوای آزاد خشک شود

  قبل از این که بخواهید موهایتان را سشوار بکشید، بگذارید موهایتان تا ۹۰% در هوای آزاد خشک شود، باور کنید با همین کار ساده، کلی از وز موهایتان کم می شود. با این کار در واقع شما اجازه دادید موهاتون بدون در هم گسیختن و ایجاد اختلال در رشته های مو، به خوبی خشک شود، که در نتیجه باعث می شود موهای شما نرم و صاف باشد. گرمای ناشی از سشوار و یا سایر وسایل حالت دهنده مو، می تواند بسیار آسیب زننده باشد. وقتی موهای شما تقریبا خشک شده باشد، ریسک آسیب به موها هنگام استفاده از سشوار، به حداقل می رسد. برای جلوگیری از وز مو، درجه سشوار را روی کم بگذارید و حداقل ۱۵ سانتی متر از موهای خود فاصله بدهید.

  برای مهار وز مو، از سر سشوار مخصوص موی فر و وز استفاده کنید

  دانستن این که چگونه موهایتان را سشوار بکشید بدون این که وز شود، خودش یک هنر است. ولی وقتی در کاری خبره شوید، نتیجه همیشه ارزشمند خواهد بود. یکی از ترفند ها برای مهار وز مو، استفاده از سر سشوار مخصوص موهای فر و وز است. با این کار شما گرمای مستقیم به موهایتان را محدود می کنید و باعث می شوید موهایتان حالت خود را حفظ کند، در نتیجه وز و پراکنده نمی شود.

  از یک برس ریمل مژه و ابرو با اسپری مو استفاده کنید

  یکی از بهترین ترفندها برای از بین بردن وز مو، که در مقاله ترفند های آرایشی نیز به آن اشاره شده، استفاده از یک برس ریمل و ابرو با اسپری مو هست. با این کار شما مو های کوتاه و سرکش خودتون رو یکجا نگه می دارید. این ترفند برای از بین بردن وز مو، مورد علاقه ی سلبریتی ها و افراد معروف است و بهترین روش برای زمانی است که شما عجله دارید و می خواهید وز سطحی موهایتان را مهار کنید. یک نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که از اسپری موهایی استفاده کنید که بدون الکل هستند و برچسب (alcohol-free) دارند چراکه الکل خود باعث ورم کوتیکول شده و باعث افزایش وز مو در مدت طولانی می شود.

  از روغن های مغذی برای ساقه موها استفاده کنید.

  اگر همچنان بعد از خشک کردن موهایتان با سشوار، موهایتان وز هست، از روغن های مغذی برای ساقه موها استفاده کنید. روغن مو، وزمو را ازبین می برد و در عین حال به مو ها برق و درخشندگی می بخشد. روغن مو را به ساقه و قسمت های انتهایی موهایتان بزنید تا به خوبی به لایه کوتیکول مو نفوذ کند و آن را مرطوب سازد. ۱ الی ۳ قطره از روغن های مغذی مانند روغن آرگان به موهایتان بزنید تا از وز شدن مو جلوگیری کنید.

  وسایل حرارتی را روی درجه کم بگذارید

  اگرچه این تصور وجود دارد که هرچه شما درجه وسایل حرارتی خود مانند اتوی مو یا بابیلیس را بیشتر کنید، وز موهایتان کمتر خواهد شد؛ اما در واقع برعکس این اتفاق برایتان خواهد افتاد. شما نه تنها وز مو را مهار نکردید بلکه باعث بیشتر شدن وز مو می شوید. هر وسیله ای با دمای بیشتر از ۳۶۵ درجه به موهای شما آسیب می زند و موها را خشک و شکننده می سازد. بهتر است وسیله حرارتی خود را بین دمای ۲۵۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا آسیب مو را به حداقل برسانید. اگر صبر داشته باشید و موهایتان را روی وسیله حرارتی بیش تر نگه دارید به جای این که دمای آن را زیاد تر کنید، موهایی بدون وز و براق تر خواهید داشت.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :