مزایا و معایب ورزش trx

توضیحات:

 • به نام خدا

  تمرینات تی آر ایکس مزایای زیادی برای بدن دارد. این تمرینات با افزایش استقامت بدن، سبب ایجاد عضله سازی شده و اثرات متابولیسمی بالایی دارد.

  این تمرینات به صورت تمرینات کلیدی برای ورود به ورزش های دیگر به شمار می روند که با استفاده از ابزار های مختلفی مانند کش و دیگر وسایل به صورت پرشی و معلق انجام می شود.

  این تمرینات، یک راه فوق العاده مؤثر برای شل کردن عضلات بدن  با استفاده از وزن بدن ، ایجاد قدرت و تنظیم ضربان قلب است.

  بر خلاف هر سیستم ورزشی دیگر، آموزش و تمرینات تی آر ایکس  تمام بدن شما را در حالت حرکتی قرار داده و باعث ایجاد اثرات متابولیسمی زیادی شده و به شما کمک می کند تا عضلات را قوی تر کرده و به راحتی وزن کم کنید.
  از جمله مزایای این ورزش می توان به مواردی مانند انجام تمرینات ساده، قدرت چربی سوزی بالا، عضله سازی و فرم دهی به کل بدن، قیمت تقریبا مناسب، حمل و نقل راحت، انجام تمرینات در منزل، افزایش استقامت و تمرکز و همچنین، تقویت قوای جسمانی ، اشاره کرد.

  با انجام دادن تمرینات تی آر ایکس شما می توانید با بالا بردن میزان مصرف انرژی، از لحاظ عضله سازی و همچنین قدرت تعادل، در سطح مناسبی قرار بگیرید و به این ترتیب می توانید به راحتی به وضعیت نرمال بدنی برسید.

  انجام حرکات ورزشی تی آر ایکس به ما کمک می کند تا بر روی  عضلات کل بدن تمرکز کرده و بدن را به تحرک و جنبش سوق دهیم. برای این منظور، هر گونه تلاشی برای استفاده از حداکثر تمرینات عضلانی برای رسیدن به نتایج موثر در این ورزش ، تاثیر گذار خواهد بود.

  این تمرینات با حرکات خاص و معلق، فضایی آزادانه در اختیار افراد قرار می دهد که محدود به دستگاه ها و یا دیگر الگوهای حرکتی نیست.
  تمرین های جداگانه با ماهیت کل بدن  هماهنگ شده و اکثر حرکات قدرتی در این نوع تمرینات جای می گیرند. هر فردی به دنبال راهی مناسب برای برخورداری از اندامی زیبا و متناسب است که این نیاز تقریبا در این تمرینات جای گرفته اند به صورتی که الگوهای یک بعدی  و عدم توانایی حرکت در این تمرینات جایی ندارد.

   در مقابل هم باید گفت که این تمرینات می تواند معایبی هم داشته باشد که در صورت عدم توجه لازم و اشتباه در انجام حرکات ممکن است برای فرد خطرات و آسیب هایی به همراه داشته باشد.

  بعضی از کارشناسان هم نظر مساعدی در مورد انجام این نوع تمرینات ندارند . به عنوان مثال معتقدند که کش های مربوط به این نوع ورزش، ممکن است تاثیر نامناسبی بر بدن بگذارند و احتمال می دهند که این کش ها برای برخی افراد که از نظر مفصلی در حد مناسبی نیستند، ممکن است سبب آسیب رسانی شود.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :