مزایای ایروبیک

توضیحات:

 • به نام خدا

  انجام تمرینات ایروبیک، نه فقط برای سلامت جسمی شما بسیار عالی است بلکه باعث سلامتی روح شما هم می‌شود. این ورزش با توجه به تمرکزی که روی عملکرد ریه‌ها و قلب شما دارد، باعث تقویت قابل توجه این دو ارگان مهم می‌شود و به کاهی بیماری‌های قلبی، عروقی و ریوی کمک بسیار می‌کند. علاوه بر این، ایروبیک باعث کاهش چربی خون و پیشگیری از سرما خوردگی می‌شود. جالب است که بدانید انجام منظم حرکات این ورزش، باعث آزاد شدن آندورفین در بدن می‌شود. آندورفین یک نوع مسکن طبیعی است و به احساس آرامش داشتن ورزشکار کمک بسیاری می‌کند. اسقامت عضلات بدن، یکی دیگر از مزایای این ورزش است. با انجام این ورزش، مویرگ‌های کوچک در عضلات تحریک‌ شده و باعث می‌شوند تا اکسیژن موثرتر به این عضلات برسد. از تاثیر ایروبیک بر بدن و مزایای این ورزش می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • بهبود جریان خون و اکسیژن رسانی بهتر به بدن
  • افزایش انرژی
  • افزایش میزان تحمل و استقامت بدن که به شما کمک می‌کند تا بدون این‌که خسته شوید، بیشتر ورزش کنید
  • کمک به کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی
  • کمک به کاهش ریسک ابتلا به بیماری دیابت
  • کاهش چربی بدن
  • کمک به کاهش استرس، تنش، اضطراب و افسردگی
  • بهبود کیفیت خواب

   

  مضرات ایروبیک

  حرف زدن درباره مضرات ایروبیک مانند حرف زدن درباره مضرات بغل کردن است! ایروبیک نمونه کامل تندرستی است و به همین دلیل سخت است که بتوان مضراتی برای آن پیدا کرد. این نکته را فراموش نکنید که هیچ ورزشی اگر صحیح، طبق برنامه و زیر نظر مربی انجام شود، هیچگونه ضرری برای شما نخواهد داشت. ایروبیک هم از این اصول مستثنی نیست. با این حال ممکن است که شما در حین انجام این ورزش به خاطر تجمع اسید لاکتیک در عضلات با دردهای عضلانی روبرو شوید. این موضوع را فراموش نکنید که ورزش ایروبیک، ممکن است ورزشی دشوار باشد، ولی به هیچ عنوان دردناک نیست. پس اگر دردی را در عضلات خود احساس کردید، سریعا ورزش را متوقف کنید و چند روزی را به خود استراحت دهید. شما می‌توانید با نظر پزشک یا مربی ورزشتان تمرینات دیگری را جایگزین کنید.

   

  چقدر باید تمرینات این ورزش را انجام دهیم؟

  توصیه می‌شود که برای سلامتی، تناسب اندام، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و بهبود استقامت، تمرینات ایروبیک را با شدت متوسط و برای حداقل ۳۰ دقیقه در روز انجام دهید. شما حتی می‌توانید این بازه زمانی را به ۱۰ دقیقه هم برسانید. این جلسات کوتاه، هنوز هم برای سلامتی شما مفید خواهند بود و باعث بهبودهایی در تناسب اندام می‌شوند. اگرچه برای افزایش قابل توجه تناسب اندام، شما باید حداقل چند جلسه ۳۰ دقیقه‌ای در هفته را در برنامه خود بگنجانید.

  برای حفظ سطح آمادگی هوازی و مزایای سلامتی ناشی از تمرینات هوازی، باید به صورت منظم یک تمرین هوازی را انجام دهید. انجام ندادن تمرینات روزانه یا ورزش کمتر باعث می‌شود تا بهره‌ای از مزایای انجام تمرینات ایروبیک نبرید.

  همچنین بسیار مهم است که از بی‌تحرکی مانند نشستن مداوم برای چندین ساعت دوری کنید. شما باید سعی کنید تا علاوه بر این‌که ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید، از عادت‌هایی که باعث کم‌تحرکی یا بی‌تحرکی می‌شوند، دوری کنید. برای مثال بعد از هر ساعتی که در شرکت یا اداره نشته‌اید، بلند شوید و برای چند دقیقه پیاده‌ روی کنید. یا اگر در حال تماشای تلویزیون هستید، در زمان پخش تبلیغات تلویزیونی بلند شوید و برای چند دقیقه پیاده روی کنید.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :