علت بزرگی شکم در ورزش باستانی چیست؟

توضیحات:

 • به نام خدا

  انجام حرکات ورزشی با شدت متوسط و بالا باعث سلامتی و شادابی می شود که یکی از این ورزشهایی با شدت زیاد، ورزش زورخانه ای است اما آیا ورزش زورخانه ای با شکم بزرگ همراه است؟

  اگر چه ورزش های زورخانه ای در ذهن مردم با بزرگی شکم همراه است اما باید دید که علت علمی نقش این ورزش در سلامت چیست و چرا چنین تصویر ذهنی غلطی وجود دارد!

  برای افزایش سطح سلامت ورزش باید با شدن متوسط یا بالا انجام شود تا سبب افزایش استقامت قلبی- تنقسی، قدرت عضلانی، انعطاف بدنی، استقامت عضلانی و تعادل می شود.

  ورزش های زورخانه ای تمامی موارد فاکتورهای سلامت را افزایش می دهد. نرمش های پشت تخته، پازدن و چرخ از جمله فعالیت های افزایش دهنده استقامت قلبی – تنفسی هستند. سنگ گرفتن، انواع شناها، میل گیری و کباده افزایش دهنده قدرت و استقامت عضلانی هستند و شیرین کاری هایی همچون کف گرد، فیر و انواع چرخ ها افزایش دهنده تعادل هستند.

  مجموع این ورزش ها، انعطاف بدنی را نیز افزایش می دهند. لازم به ذکر است، در صورتی که فرد بخواهد این ورزش را با شدت متوسط انجام دهد باید ۳ روز در هفته به مدت نیم ساعت و اگر با شدت زیاد باشد باید ۶ روز در هفته به مدت یک ساعت انجام دهد.

  تصویر ذهنی نادرست از ورزش زورخانه ای از کجا آمده است؟ رژیم غذایی نامناسب از جمله دلایل اصلی است. به صورت عرفی افراد یک روز در هفته آن هم روزهای تعطیل در زورخانه ها به ورزش می پردازند و کمتر به صورت مرتب هفته ای ۳ روز ورزش می کنند.

  حرکات این ورزش به درستی انجام نمی پذیرد و نقش استقامتی و چربی سوزی آن به حداقل ممکن می رسد. در این ورزش حداقل امکان آسیب جسمی وجود دارد لذا افراد میانسال رویکرد بیشتر و بهتری به ورزش های زورخانه دارند.


 • تهیه و تنظیم توسط باشگاه ستاره تن سا
  تماس : 09132860375‬
  انتشار مطلب در :