0
  • سبد خرید شما خالی است !

مقالات علمی باشگاه ستاره تن سا

۷ نکته کلیدی درباره حرکات کششی و انعطاف پذیری

انعطاف پذیری یک فاکتور مهم آمادگی جسمانی است. این فاکتور هم از منظر سلامتی و بهبود کارایی در انجام فعالیت های روزانه و هم از منظر ورزش قهرمانی و بهبود عملکرد ورزشی بسیار مهم است. اکثر ورزشکاران با هدف بهبود دامنه حرکتی سعی به انجام حرکات کششی و تمرین برای بهبود انعطاف پذیری دارند اما گاهاً به علت عدم آگاهی در انجام این تمرینات دچار اشتباهاتی می شوند و در بعضی موارد حتی به خود آسیب می رسانند. برای جلوگیری از به وجود آمدن آسیب های این چنینی با من همراه باشید تا ۷ نکته ی کلیدی در رابطه با حرکات کششی و انعطاف پذیری را با شما درمیان بگذارم:

۵ نکته کلیدی برای مربیان بدنسازی

دنیای ورزش و ورزش کردن، از جهات مختلفی سرشار از قوانین و باورهای خاص خود است. بعضی از این باورها اشتباه هستند و انجام دادن آنها ممکن است منجر به آسیب شود. اما آیا به عنوان مربیان بدنسازی زنان زمزمه هایی که در باشگاه های ورزشی بین ورزشکاران مختلف رد و بدل می شود توجه کرده اید؟

۱۰ فایده ورزش کردن که کمتر انتظارش را دارید

وقتی صحبت از ورزش کردن می شود همه ادعا می کنند که از فواید ورزش کردن آگاه هستند. اما وقتی پای عمل می رسد خیلی ها جا می زنند و بهانه می آورند. بهانه آوردن برای ورزش نکردن خیلی راحت است. ساده ترین بهانه می تواند درد باشد. درد زانو، کمر درد و … . امروزه بسیاری از دردهای مفصلی مردم را خانه نشین کرده است. در واقع درد اسکاتی عضلانی امروزه یکی از معضلات جامعه بشری است. اگر این درد ها را تجربه می کنید باید یدانید که ورزش می تواند معجزه ای برای شما باشد.

۶ راهکار اصلاحی برای کاهش درد مچ دست در تمرینات

افراد بسیاری در هنگام اجرای تمرینات از درد مچ دست شکایت می کنند. درد مچ دست می تواند حتی زمانی که شما از کتل بل و یا هالتر هم استفاده می کنید موجب آزار شما شود. اما بیشتر افراد زمانی که تمرینات با وزن بدن به ویژه حرکاتی مانند پلانک، شنا و یا هر تمرین دیگری که در وضعیت شنا اجرا می‌شود، بیشتر از درد مچ دست شکایت می کنند.

۸ دلیل برای اینکه چرا چربی‌ شکم شما از بین نمی‌رود!

آیا شما هم راه‌‌های زیادی را برای از بین بردن چربی شکم امتحان کرده‌اید و نتیجه نگرفته‌اید؟ این روزها اکثر مردم از ظاهر خود راضی نیستند و بیشترین بخش از بدن که همه از آن بدشان می آید چربی شکم است. ممکن است بیشتر افراد برای از بین ررفتن چربی‌ شکم خود راه های متفاوتی مثل ورزش، رژیم های سخت و حتی خوردن قرص های چربی سوز را امتحان کرده باشند. اما به نظر شما چرا چربی دلیل از بین نرفتن چربی شکم چیست؟ در این مطلب به صورت علمی ۸ دلیل را بررسی می کنم که چرا چربی شکم شما از بین نمی رود.

۱۰ دلیل برای اینکه چرا شما همیشه خسته‌اید!

بعضی از کارهایی که شما انجام می دهید یا از انجام آنها خودداری می‌کنید می‌تواند شما را هم از نظر روحی و هم از نظر فیزیکی خسته کند و این مسئله می تواند باعث شود شما تمام روزتان را از دست دهید. متخصصان اعتقاد دارند که عادت های بد و همچنین سبک زندگی نادرست که شما به آنها وابسته هستید می‌تواند در شما احساس خستگی به وجود آورد.

آموزش تمرینات متنوع حرکت برپی   Burpee

اگر فرصت رفتن به باشگاه را ندارید یا دوست دارید در هر مکانی که هستید ورزش کنید و کالری بسوزانید، حتماً تمرینات با وزن بدن را یاد بگیرید. برای انجام این تمرینات به ابزار تمرینی خاصی نیاز ندارید و فقط با پوشیدن لباس ورزشی مناسب و کمی نرمش می توانید این تمرینات را در هر جایی که هستید انجام دهید. اگر در مسافرت در هتل هستید و نگران کالری های مازادی هستید که دریافت می کنید باید بدانید که می توانید در همان اتاق استراحت نیز تمرین کنید و کالری بسوزانید. یکی از انواع تمرینات وزن بدن که در هر جایی می توانید آن را اجرا کنید، تمرینات برپی است.

۵ علت اصلی نتیجه نگرفتن زنان از ورزش بدنسازی

بیشتر افرادی که در باشگاه ها مشغول به تمرین هستند اهدافی شبیه به هم دارند. عده ای برای کاهش وزن و یا افزایش وزن ورزش می کنند. بعضی ها برای سلامتی یا بهبود آسیب دیدگی تمرین می کنند. برخی ورزشکاران حرفه ای هستند و برای بهبود عملکرد ورزشی شان تلاش می کنند. ولی در بیشتر مواقع حتی با صرف وقت زیاد در باشگاه ممکن است به اهداف خود نرسند. وقتی با وجود تلاش زیاد نتیجه دلخواهتان را از ورزش نبینید مطمئناً مأیوس خواهید شد. با وجود صرف این همه انرژی و وقت به نظر شما علت نتیجه نگرفتن از ورزش چیست؟

۸ راهکار برای افزایش وزن بدون افزایش چربی برای افراد لاغر

شاید افزایش وزن موضوع رایج برای بحث در میان عموم نباشد. اما همۀ ما افرادی را می‌شناسیم و دوستانی داریم که به دنبال روش هایی برای افزایش وزن هستند. در این مطلب قصد دارم به سوالات شما در مورد چگونگی افزایش وزن بدون افزایش چربی بپردازم. به همین دلیل تصمیم گرفتم چند راهکار برای افزایش وزن از روش‌های سالم را برایتان توضیح دهم.

۲ راهکار ساده برای از بین بردن سلولیت

اگر سلولیت بدنتان، شما را آزار می دهد و به هر طریقی می خواهید آنها را از بین ببرید، استفاده از قرص و کرم های ضد سلولیت به هیچ عنوان راه حل مناسبی نیست. تمامی محصولاتی که در حال حاضر در بازار برای از بین بردن سلولیت و لاغری موضعی وجود دارند هیچگونه پایه و اساس علمی ندارند. اگر هم این محصولات بتوانند تغییری ایجاد کنند این تغییر دائمی نیست. این محصولات طوری طراحی شده است که شما بیشتر و بیشتر به خرید آن محصول نیازمند شوید.

آیا خانم ها هم می توانند سیکس پک یا شکم شش تکه داشته باشند؟!

تب داغ سیکس پک در بانوان که امروزه فراگیرتر شده باعث شد تا تصمیم بگیرم مطلبی در این باره منتشر کنم.

بهترین روش استفاده از تردمیل چگونه است؟

ممکن است شما از جمله افرادی باشید که همیشه یک سرعت ثابت یا یکنواخت مثل ۸ کیلومتر بر ساعت را روی تردمیل انتخاب می کنید و آنقدر با این سرعت تمرین می‌کنید تا احساس خستگی کنید. شاید هم روی تردمیل به صورت اینتروال می دوید و یا شیب تردمیل را افزایش می دهید و تمرین می کنید. به نظر شما کدام روش استفاده از تردمیل بهتر است؟

۵ دلیل برای اینکه چرا هرچقدر ورزش می کنید لاغر نمی شوید!

شاید این سوال دغدغه شما شده که چرا هرچقدر ورزش می کنید لاغر نمی شوید؟ شما در برنامۀ هفتگی خود هم تمرینات اینتروال ( نوعی تمرینات هوازی شدید ) و هم ورزش بدنسازی را جای داده‌اید اما هنوز به سایز دلخواهتان نرسیده اید و همچنین وزن شما روی ترازو تغییری نکرده است.

۵ نشانه ای که امروز باید روز استراحت شما باشد

شاید شما هم در این موقعیت بوده اید که وقتی روزهای متوالی تمرین می کنید بدنتان درد گرفته، عضلاتتان گرفته و تا حدی شما را اذیت می کند که احساس خوبی ندارید. وقتی شما خود را تا این حد درگیر تمرین می کنید ناگهان متوجه می شوید که چرا روز استراحت بیشتری را در بین جلسات تمرینی تان در نظر نگرفته اید.

آیا بعد از تمرین کاردیو یا هوازی نیاز به خوردن میان وعده است؟

این موضوع بسیار مهم است که بدانیم آیا تفاوتی بین خوردن میان وعده بعد از تمرین هوازی و یا تمرین قدرتی وجود دارد یا خیر. خوردن یک میان وعدۀ کوچک بعد از تمرینات مقاومتی بارها به شما توصیه شده است اما سوال اینجاست که آیا بعد از تمرین کاردیو یا هوازی نیاز به خوردن میان وعده است ؟!

بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی کدام است؟

شاید برای خیلی ها این سوال به وجود آمده باشد که بهترین زمان ورزش برای چربی سوزی کدام است؟ و یا اینکه ورزش کردن در صبح میتواند در روند کاهش وزن تاثیر بیشتری داشته باشد یا خیر؟

ورزش EMS چیست؟
۱۰ اشتباه رایج گرم کردن بدن قبل از ورزش که احتمالاً شما هم انجام می دهید

حتماً درباره اهمیت گرم کردن بدن قبل از ورزش شنیده اید و بر طبق عادت ابتدای تمرین را به گرم کردن اختصاص می دهید. اما آیا گرم کردن شما اصولی است؟ آیا می دانید یک گرم کردن اشتباه قبل از تمرین با گرم نکردن تفاوتی ندارد و خود می تواند باعث آسیب شود؟ اگر می خواهید بدانید گرم کردن شما چقدر اصولی است، تا انتهای این مطلب با من همراه باشید.

۶ حرکت ورزشی فوق العاده موثر در محل کار(بدون نیاز به بلند شدن از صندلی)

همه ما از عوارض نشستن های طولانی مدت و بی تحرکی از جمله چاقی شکم و پهلو، کمردرد، گردن درد و شانه درد آگاهیم. هیچ کس علاقه ای به بی تحرکی ندارد اما بعضی وقت ها مشغله کاری خیلی زیاد در محل کار باعث می شود که ساعت ها نتوانیم از سر جای خود بلند شویم. این مشکل در کارمندان پیش میز نشین ادارات خیلی بیشتر است و باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در آنها از جمله گردن درد و کمردرد شده است. راه حل چیست؟ حرکت!

چه میزان بدن درد بعد از ورزش طبیعی است؟

کوفتگی و بدن درد بعد از ورزش در روزها و هفته های اول تمرین گاهی می تواند آزار دهنده باشد و خود بهانه ای باشد برای ادامه ندادن ورزش. اینکه چه مقدار بدن درد بعد از ورزش طبیعی است، سوالی است که در ذهن خیلی ها ایجاد شده و ما سعی می کنیم در این مطلب به آن پاسخ دهیم. همچنین شما را با علت دردهای عضلانی تاخیری یا DOMS و روش های به حداقل رساندن آن آشنا خواهیم کرد.

فیتنس یا بدنسازی؟ کدام‌ برای بانوان مناسب‌تر است؟

انتخاب ورزش مناسب برای سریع تر رسیدن به یک اندام متناسب، همیشه به عنوان یک چالش برای بانوان مطرح بوده است. من هر روز این سوال ها را می شنوم: برای کاهش وزن و چربی سوزی ، فیتنس یا بدنسازی ؟ برای افزایش وزن و عضله سازی ، فیتنس یا بدنسازی ؟ برای بانوان فیتنس مناسب تر است یا بدنسازی؟

۷ دروغ بزرگ درباره ورزش و تناسب اندام زنان

زنان در مقایسه با مردان، نسبت به تناسب اندام خود بیشتر حساس هستند و به آن بیشتر اهمیت می دهند. به همین دلیل، همیشه به دنبال سریع ترین، به روزترین و بهترین روش ها برای رسیدن به تناسب اندام هستند. موضوع تناسب اندام زنان همیشه با باورهای نادرست زیادی همراه بوده و متاسفانه این باورها خیلی راحت و سریع بین آنها گسترش می یابد.

آیا گرم کردن قبل از تمرین بدنسازی واقعاً ضروری است؟

حتماً می دانید که گرم کردن قبل از ورزش خیلی مهم است. اما وقتی در باشگاه هستید، میبینید خیلی از ورزشکاران بدون گرم کردن تمرین بدنسازی خود را شروع می کنند. یک گروه از این ورزشکاران می دانند که گرم کردن قبل از تمرین بدنسازی ضروری است، اما همیشه عجله دارند. گروه دیگر اما، کلاً اعتقادی به گرم کردن قبل از تمرین بدنسازی ندارند!

۵ حقیقت بسیار مهم درباره فیتنس بانوان که جایی نمی شنوید!

رسیدن به فیتنس و اندام ایده آل آرزوی خیلی از بانوان است. متاسفانه اکثر زنان درگیر باورهای نادرست همه گیر هستند و به هر روش میانبری برای رسیدن به فیتنس و تناسب اندام دست می زنند. دلیل این همه خواستن و نرسیدن این است: عدم آگاهی درست! درست است که راه رسیدن به فیتنس برای بانوان هموار نیست و در مقایسه با آقایان تلاش بیشتری می طلبد. اما کم نیستند بانوانی که با تلاش و پشتکار حتی بعد از زایمان به فیتنس واقعی دست یافته اند.

چرا اسکات بهترین حرکت بدنسازی برای بزرگ کردن باسن و تقویت سرینی نیست؟

بدون شک یکی از دلایلی که به باشگاه بدنسازی می روید این است که دوست دارید باسنی برجسته ، گرد و خوش فرم تر داشته باشید. همه در باشگاه به دنبال بهترین حرکت بدنسازی برای بزرگ کردن باسن یا همان عضلات سرینی هستند و همیشه نام حرکت اسکات پا (اسکوات پا) شنیده می شود. می دانم که ممکن است ماه ها این حرکت ورزشی را انجام داده باشید، اما فقط شاهد تغییر سایز ران خود بوده و تغییر چشم گیری در سایز باسن خود احساس نکرده اید. دلیل چیست؟

سوماتوتایپ چیست؟ نکاتی مهم که درباره انواع تیپ بدنی نمی دانید!

حتماً درباره تیپ های بدنی اکتومورف ،‌ مزومورف و اندومورف شنیده اید و خود را در یکی از این سه دسته تصور می کنید. تیپ بدنی یا سوماتوتایپ هر شخص متاثر از عواملی زیادی است که “ژنتیک” در رﺃس آن قرار دارد. شاید این جمله در نگاه اول شما را ناامید کند زیرا این طور به نظر می رسد که هر جا رد پای ژنتیک پر رنگ تر باشد، ایجاد تغییرات، دشوار تر است.

بهترین و سریع ترین روش عضله سازی در بانوان (بدون مکمل و دارو)

شاید بعد از واژه چربی سوزی، عضله سازی در بانوان واژه بسیار محبوبی باشد. چیزی که خیلی از زنان امروزه به دنبال آن هستند و حاضرند هر روشی را امتحان کنند تا بدنی عضلانی تر و فیت شیبه ورزشکاران داشته باشند.

آموزش روش صحیح دویدن

چگونه صحیح بدویم؟ روش اصولی دویدن چیست؟ اگر این سوالات برابتان پیش آمده و نحوه صحیح دویدن برای شما مهم است، خیلی عالی است. برای شروع هر ورزش یا فعالیت بدنی، ابتدا باید ببینید که آیا آمادگی جسمانی لازم برای انجام آن را دارید یا خیر. اگر نمی دانید که آیا می توانید دویدن را شروع کنید یا خیر،‌ مطلب پیشنهادی زیر به شما کمک می کند تا دقیقاً بدانید.

نحوه نفس گیری صحیح در بدنسازی چگونه است؟ و چرا بسیار مهم است؟

تنفس صحیح هنگام فعالیت های ورزشی، همیشه مورد تاکید مربیان و متخصصان علوم ورزشی بوده است. از آنجایی که نیاز به اکسیژن در حین ورزش نسبت به فعالیت های روزمره بیشتر است، آگاهی از نحوه صحیح نفس گیری در ورزش فوق العاده مهم است. در ورزشی مثل بدنسازی که شدت و فشار بالایی به بدن وارد می کند، اهمیت دم و بازدم صحیح دوچندان است. اگر نفس گیری صحیح در بدنسازی را رعایت نکنید و از تکنیک حبس نفس، به اشتباه استفاده کنید، بدون شک نمی توانید حرکات را درست اجرا کنید و نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت.

برای دیدن سایر مقالات کلیک نمائید